BEHÇET HASTALIĞI

Dahiliye, Hastalıklar 26 Ocak 2012
402
behçet hastalığı
behçet hastalığı

Behçet Hastalığı

Behçet hastalığı,Behçet Hastalığını Kim Buldu,Behçet Hastalığı Tedavisi,Behçet Hastalığı Nedir,Behçet Hastalığı Ne Demek,Behçet Hastalığı Belirtileri,Behçet Hastalığı Belirtisi,Behçet Hastalığı Bulaşıcımı
Behçet Hastalığı,Behçet Hastalığı Nedir ?

Behçet Hastalığı, özellikle tekrarlayan ağız aftları, cinsel bölgede yaralar ve bazı organların tutulması ile kendini gösteren, fakat sebebi bilinemeyen, bir çeşit damar iltihabıdır.
Behçet Hastalığını Kim Buldu ?
Türk Dermatolog Hulusi Behçet tarafından bulunmuştur. Türkiye, İran, Çin, Japonya da sıkça rastlanılan bir hastalıktır. Bu sebeple önem taşımaktadır. Daha çok erkeklerde ve gen nüfusta görülen bir hastalıktır.
Behçet Hastalığı Bulaşıcımı,Behçet Hastalaığı Nasıl Bulaşır ?
Behçet hastalığı, Bulaşıcı bir hastalık değildir.
Behçet Hastalığı Belirtileri
Ağız yaraları,Genital yaralar,deri lezyonları,özellikle akne benzeri lezyonlar, üveyit denilen ve görme kaybına yol açan göz hastalıkları, (genellikle hastalığın başlangıcından 2-3 yıl sonra görülür),Eklem tutulumları ve eklem iltihapları, nörolojik hastalıklar, sara nöbetleri, kafa içi basınç artışına bağlı baş ağrıları görülebilir. En ağır belirtiler, erkek hastalarda görülmektedir. Bazı hastalar, psikiyatrik problem yaşayabilir. Eğer damar tutulumu var ise, baldır damarları şişer ve ağrır. Bğırsalarda ülserler görülebilir.
Behçet hastalığının neden olduğu kesin bilinmiyor. Ama, bağışıklık sisteminde bir bozulma, bazı genetik faktörler enfeksiyonların, hastalığın ortaya çıkmasında önemli rol oynadığı düşünüşmektedir.
Behçet Hastalığı Tedavisi,Behçet Hastalığı Tedavi,Behçet Hastalığı Tedavisi Varmı ?
Kesin tedavisi bilinmeyen behçet hastalığında, uygulanan tedaviler bulgu ve belirtilerin giderilmesine ve hastalığın kişide bıraktığı özürlülük durumunu gidermeye yöneliktir.
Behçet hastalığı,Behçet Hastalığını Kim Buldu,Behçet Hastalığı Tedavisi,Behçet Hastalığı Nedir,Behçet Hastalığı Ne Demek,Behçet Hastalığı Belirtileri,Behçet Hastalığı Belirtisi,Behçet Hastalığı Bulaşıcımı ,Behçet hastalığı tedavisi,Behçet Hastalığı Tedavi,Behçet Hastalığı Tedavisi Varmı

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“BEHÇET HASTALIĞI” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar