arşiv

Yazılar buna göre etiketlendi; ‘MİĞREN NEDİR’

ÖMER COŞKUN MİGREN

Cuma, 02 Nis 2010 Yorum yok

Günümüzde birçok kişide görülen migren rahatsızlığı insanların hayatını tehdit etmekte. Tedavi olunmazsa ciddi sorunlara neden olabiliyor erken tanı tedavinin düzenlenmesine neden oluyor. Migren’in başlıca en belirgin belirtileri mide bulantısı ensede ağrı ve şiddetli dayanılmaz baş ağrısı bu hastalığın tedavisinde şifalı bitkiler uzmanı Ömer cokun’un hazırlamış olduğu bitkisel kür hastalara şifa dağıtmakta
MİGREN: Ömer Coşkun migren hastaları için çok etkili olacak önerilerde bulundu. Bu öneriler sayesinde, migreni yenmek mümkün. Migren, beyine giden kan akışının artmasından kaynaklı bir hastalıktır. Bu hastalık için, Ömer Coşkunun önerileri;
* Ağrı başladığı zaman, Bir elinizin baş ve serçe parmaklarını şakakların her iki yanına, diğer elinizi de, şahdamarınıza 5 dak bastırın. Loş ışıkta dinlenin.
* Baş ağrılarının bazıları, boyundan kaynaklanır. Krık kilit otu çayını, günde 1 defa için. Boynunuza kantaron yağı ile masaj yapın.
* Nane koklayın.

PROF.DR.AHMET MARANKİ BAŞ AĞRISI İÇİN BİTKİSEL TEDAVİ

Cumartesi, 13 Şub 2010 Yorum yok

Baş Ağrısı Neden Olur?
Baş pek çok insanın korktuğu gibi beyinde ki birincil problemlerden dolayı pek ağrımaz.Çünkü beynin kendisinin ağrı duyusu yok.Dolayısıyla beynin içindeki ufak tefek şeyler baş ağrısına yol açmaz.Hatta büyük lezyonlar bile yol açmayabilir beynin ağrı duyusu olmadığı için.Ama beyin zarı son derece ağrı duyusu görülen hassas yapıdadır.Beyin zarındaki damarlar oldukça fazlasıyla hassas durumdadır.

Ahmet Maranki – Baş Ağrısı, Migren Bitkisel

Ahmet Maranki – Baş Ağrısı, Migren Bitkisel

Beyin içindeki bazı boşluklar yine ağrıya duyarlı yapıdadır.O nedenli beynin hacmini büyüten şeyler bu zarları iten şeyler yada bu zarların ilthaplanmaları, damarların şişmeleri gibi nedenler baş ağrısına neden olan temel faktörlerdir.Bunun dışında örneğin kafa tasının etrafını saran kasların spazmı veya ense kaslarının spazmı , yine beynimizin dışında sinüs boşluklarında olan ilthaplar, göz problemleri, göz basıncının artması gibi nedenlerde yine baş ağrısının oluşmasın sağlar
Migren Nedir?
Migren sıklıkla görülen herhang ibir başka neden bağlı olmayan kendi başına baş ağrısıdır.Migrenin ilk başlangıç döneminde yarım ağrı olması nedeniyle akut sinüzitle karışabilmektedir.Migren tanısı doktor, hasta ile konuşarak koyabilir.Migren olan hastalar genellike yüzün bir kısmında örneğin sağ ya da sol herhangi bir kısmında ağrı hisseder.Migren ağrısı genellike 4-72 saat arası sürebiliyor.4-5 dakikalık bağ ağrısı migren olarak tanımlanmaz.Migren öncesinde bazı görsel şekiller görülebilir.Ayrıca migren hastaları ses ve ışığa aşırı duyarlıdır.Mesela merdiven inerken yada çıkarken migren tetiklebiliyor.Bu yüzden hastalar bağlarını oynatmamaya özen göstermektedir.Bulantı ve kusma görülebilmektedir.Ama yaygın olarak bulantı daha çok görülür.
Ahmet Maranki Migren, Baş Ağrısı Bitkisel Tedavi:
Baş ağrısı ve migrenin ana nedeni kas ve sinir sistemidir.Bu nedenle sinirleri ve kas sistemini gevşetmekle birlikte bu can sıkıcı hastalığa deva olabilir.
Malzemeler:
Hepsinden birer çay kaşığı olmak üzere ıhlamur, zencefil kökü ve kuru papatya.

Hazırlanışı:
Bütün malzemeler göz kararı kaynar suda kaynatın.Daha sonra çay yaparmış gibi demleyin.İsterseniz bal ile tatlandırarak içebilirsiniz.Doğal ve tamamen bitkisel olmasından dolayı sık sık içebilirsiniz kendinizi herhang ibir zamanla ile sınırlandırmamanız iyi olur.Zencefil kökü çayı ile bağ ağrısı ve migreninize çare olabilir.

NOT: “Bu site Sayın Ahmet Maranki’nin resmi sitesi değildir.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...