Kategori: Cilt Bakımı ve Güzellik

Dip Boyasını Geciktirmenin Yolları

Saç boyatmanın en can sıkıcı bölümü, kısa sürede dip boyasının yenilenmesi gerektiğidir. Dip boyası saçlarınızın bir bütün halinde görünmesi açısından faydalıdır. Ama boyaların içerdiği kimyasallar nedeniyle de sakıncaları yanları vardır. Bir de elbette insanlar yoğun çalışma temposundan sürekli dip boyası yaptıracak vakit bulamazlar.

PAYLAŞ TWEET
25 Mart 2017
5

Bu Bitkiler Doğal Saç Boyası Olarak Kullanmak İçin İdeal

Saçlarınızın rengini değiştirmek zor bir şey olmasa da saçlarınızı oldukça yıpratan bir işlemdir. Saç boyalarının içinde bulunan kimyasallar saç tellerine ve saç köklerine zarar verir. Saçlarınızı boyatmak için, doğal saç boyalarını tercih edin.

PAYLAŞ TWEET
22 Mart 2017
12

Evde Dudak Dolgunlaştırıcı Ruj Yapımı

Daha önceki bir makalemde sizlere evde ruj yapımı konusunu anlatmıştım. Bu gün ise, evde dudak dolgunlaştırıcı ruj yapımının kolay yolundan bahsedeceğim. Dudak dolgunlaştırıcı rujlar normal rujlara göre daha pahalı. Bu durumda geriye bitek bir şey kalıyor.

PAYLAŞ TWEET
21 Mart 2017
26

Sizi 10 Yaş Gençleştirecek Doğal Cilt Maskesi

10 yaş genç görünmek her kadının hoşuna gider. Özellikle artık yaş 30′ u aşmışsa. Yaşını göstermiyorsun iltifatı kadınları mutlu ettiği gibi, yaşının olduğundan fazla söylenmesi mutsuz olmasına neden olacaktır. Öncelikle bilmeniz gereken şey, düzenli cilt bakımı yapmak ve daha da önemlisi, cilt tipine uygun cilt bakım ürünleri kullanmaktır.

PAYLAŞ TWEET
19 Mart 2017
23

Yoğurt ve Bal Maskesi Yapmanın Faydaları

Cilt maskesi olmadan iyi bir cilt bakımı düşünülemez. Cilt maskeleri ciltteki ölü hücreleri temizleyerek, daha pürüzsüz ve sağlıklı bir cilde kavuşmanızı sağlar. Burada önemli olan kullandığınız cilt maskesinin doğal olması.

PAYLAŞ TWEET
16 Mart 2017
26

Suna Dumankayadan Dökülen Saçlar İçin Doğal Maske

Saç dökülmesi hemen hemen herkesin yaşadığı problemlerden bir tanesi. Belli bir miktara kadar saç dökülmesi normal karşılansa da çok fazla olması bazı sağlık sorunlarının habercisi olabilir. Saç dökülmenizin nedenini öğrenmek için öncelikle yapılması gereken şey ilgili uzman hekime muayene olmaktır.

PAYLAŞ TWEET
07 Mart 2017
35

Diş Macunu İle Oje Temizliği

Bakımlı eller için oje sürmek şart. Ama oje temizliği zaman zaman sorun olabiliyor. Özellikle de astetonunuz bitmişse, ayrı bir dert haline geliyor. Veya asetonun kokusu bazı kişileri rahatsız ediyor. Peki ojeleri temizlemenin tek yolu aseton mu? elbette hayır. Asetonsuz oje çıkarmak ve tırnakları temizlemek mümkün.

PAYLAŞ TWEET
26 Şubat 2017
69

Kalın Kaşlar ve Gür Kirpikler İçin Sihirli Formül

Günlük cilt bakım rutinleriniz arasında ekleyeceğiniz ufak bir bakım kalın kaşlara ve gür kirpiklere sahip olmanıza neden olacak. üstelik son derece ekonomik ve evinizin rahatlığında, doğal yollarla kalın kaşlara ve gür kirpiklere kavuşabilirsiniz.

PAYLAŞ TWEET
20 Şubat 2017
94

Evde BB Krem Yapımı

BB kremler son dönemlerin çok kullanılan kozmetik ürünleri arasında yer alıyor. Ama BB kremler fiyat olarak biraz pahalı. Her ne kadar kullanımı kolay ve güzellik açısından önemli olsa da devir ekonomi devri diyen kadınlar BB kremi daha ucuza nasıl mal edebilirim diye düşünmeden edemiyorlar.

PAYLAŞ TWEET
17 Şubat 2017
89

Evde Doğal Jel Eyeliner Yapımı

Doğal makyaj malzemeleri isteyen kişiler için en iyi alternatif, kendi makyaj malzemeni kendin yap kuralıdır. Aktardan alacağınız bir kaç malzeme ile kendi makyaj malzemeni kendin yapabilirsiniz.

PAYLAŞ TWEET
07 Şubat 2017
76

Kullanmadığınız Rujlarınızdan Evde Yeni Ruj Yapabilirsiniz

Kullanmadığınız ya da artık kullanılamayacak olan rujlarınızı değerlendirip, yepyeni bir ruj yapmaya ne dersiniz? Üstelik evinizin rahatlığında ve kesenizi düşünerek. Tek yapmanız gereken kullanmadığınız ya da artık kullanılamayacak kadar küçülmüş rujları bir araya getirip, yepyeni, orijinal bir ruj elde etmek.

PAYLAŞ TWEET
02 Şubat 2017
58

Aspirinle Cilt Problemlerine ve Kırışıklıklara Veda Etmek Çok Kolay

Genç kalmayı herkes ister. Yıllar geçtikçe, cildimiz de yıllara meydan okumayı bırakır ve kırışıklıklar başta olmak üzere çeşitli cilt problemleri ortaya çıkmaya başlar. Peki bu bir kader midir? Asla değil. Yaşınız ilerlese bile yıllara meydan okuma devam edebilirsiniz

PAYLAŞ TWEET
30 Ocak 2017
133

Siyah Noktalarınızdan Diş Macunu İle Kurtulun

Siyah noktalar kadın erkek herkesin baş belasıdır. Sıkıldığı durumlarda veya enfekte olduğu zamanlarda iş iyice kötüleşir ve akne-sivilce gibi daha can sıkıcı durumlara sebebiyet verebilir. Siyah noktaları sıkmak pel akıl karı değil. Siyah nokta temizlemek için kullanılan pek çok kozmetik ürün var.

PAYLAŞ TWEET
24 Ocak 2017
141

Yumurta Kabuğunun Cilde Faydaları

Yumurtanın sağlık açısından son derece büyük faydaları var. Aynı şekilde yumurta kabuğunun da faydaları oldukça fazla. Yumurta kabuğu da tıpkı yumurta gibi bol miktarda kalsiyum ve son derece faydalı mineraller içeriyor. Bu mineraller sağlık açısından olduğu kadar cilt açısından da son derece faydalı.

PAYLAŞ TWEET
20 Ocak 2017
120

Evde Doğal Vazelin Yapımı

Vazelini cilt bakımı ve güzellik alanında pek çok yerde kullanıyoruz. Ama kullandığımız vazelinler bildiğiniz gibi petrol içeriyor. Petrol içeriyor olması kanserojen maddeler içerdiği anlamına geliyor. Bu kadar vazgeçilmezimiz olan vazelini evde yapmaya ne dersiniz?

PAYLAŞ TWEET
19 Ocak 2017
83

Serap Kunaktan Yumurta Kabuğu Maskesi

Yumurta kabuğunun içinde bulunan kalsiyum, cilt problemleri üzerinde de de son derece etkilidir.Bu gün sizlere ciltte harikalar yaratacak, cilt lekeleri ve cilt problemleri için çok işinize yarayacak olan yumurta kabuğu maskesi tarifi vermek istiyorum. Tarif, Serap Kunak’tan.

PAYLAŞ TWEET
09 Ocak 2017
130

Evde Mor Şampuan Yapımı

Sizlere bir önceki makalemde turunculaşan saçlar için evde pratik çözüm olarak mor şampuan kullanmanızı önermiştim. Fakat mor şampuanın diğer şampuanlara göre oldukça pahalı olduğunu da belirmiştim.

PAYLAŞ TWEET
04 Ocak 2017
154

Evde Kilden Maskara Yapımı

Daha önceki doğal önerilerimizden bir tanesinde sizlere evde kolay rimel yapımı ile ilgili bilgiler vermiştik.Bu günkü makalemizde yine, çok işinize yarayacak ve gönül rahatlığı içerisinde kullanabileceğiniz evde kil maskara yapımı konusunda sizleri bilgilendireceğiz.

PAYLAŞ TWEET
02 Ocak 2017
81
Yeniler

Manyetik Alan Tedavisinin Faydaları

Manyetik alan tedavisini duydunuz mu bilmiyorum. Ama tüm dünya üzerinde pek çok insanın şifa bulduğu önerdiği manyetik alan tedavisinin faydaları yapılan araştırmalar sonucunda kanıtlanmış bir gerçektir. Sizlere manyetik alan tedavisi konusunda uzman olan ve yaptığı manyetik alan tedavilerini faydalarını kanıtlayan Japon Dr. Kyoichi Nakawaga’dan bahsetmek istiyorum.

PAYLAŞ TWEET
18 Nisan 2015
631

Erkekler İçin En Doğal Güç Macunu

Beslenmek önemlidir. Sağlıklı bir hayat sürmenin en gerekli kuralı beslenmektir. Ama doğru ve sağlıklı bir beslenmekten bahsediyorum. Bazı durumlarda cinsel gücü artırmak için, özellikle de erkeler takviyelere gerek duyarlar.

PAYLAŞ TWEET
27 Mart 2017
5

Herkes Beğendi Salatası Tarifi

Herkes beğendi tarif aslında bir çeşit patates salatası. Fakat tadı son derece leziz ve adından da anlaşılacağı gibi herkesin beğeneceği bir tarif. Pratik ve lezzetli olmasının yanı sıra farklı sunumu ile de hanımların gün toplantılarında misafir ağırlamada ve ailelerine muhteşem bir lezzet sunmak istediklerinde mutlaka yapmalarını önereceğim bir tarif.

PAYLAŞ TWEET
26 Mart 2017
3

Dip Boyasını Geciktirmenin Yolları

Saç boyatmanın en can sıkıcı bölümü, kısa sürede dip boyasının yenilenmesi gerektiğidir. Dip boyası saçlarınızın bir bütün halinde görünmesi açısından faydalıdır. Ama boyaların içerdiği kimyasallar nedeniyle de sakıncaları yanları vardır. Bir de elbette insanlar yoğun çalışma temposundan sürekli dip boyası yaptıracak vakit bulamazlar.

PAYLAŞ TWEET
25 Mart 2017
5

25 Yıl Evli Kalan Kadınlar Emekli Olup Yaşlılık Maaşı Alabilirler

Ev hanımlığı bildiğiniz üzere son derece zahmetli ve zor işlerden bir tanesi. Ama nedense ev hanımlığı bir iş ya da meslek olarak görülmez. Oysa, tüm evin, çocukların ve eşin yükünü ev hanımları taşır. Yapılan bir araştırmaya göre, dünya üzerindeki en zor ve en ağır iş ev hanımlığıdır.

PAYLAŞ TWEET
24 Mart 2017
10

Tembeller İçin En kolay Zayıflama Tüyoları

Zayıflamak çok da kolay bir iş değil. Hele bir de başlamış olduğunuz diyeti, ya da spor işlemini düzenli bir hale getiremiyor ve istikrar sağlayamıyorsanız zayıflamak çok daha zor hatta imkansız bir hale gelir. Kilo vermek, disiplin ve irade ile olabilir ancak.

PAYLAŞ TWEET
23 Mart 2017
16