Kategori: Cilt Bakımı ve Güzellik

Saç Bakımında Mucizeler Yaratan Karbonatlı Aspirin Maskesi

Saç bakımı, her daim hatırlattığım üzere, öncelikle sağlıklı iç beslenme ile başlar. Ardından dış beslenme ile devam eder. Saçlarınızın daha canlı, daha parlak ve daha hacimli olmasını sağlamak için biraz efor sarfetmeniz gerekir. Özellikle saç dökülmelerinden kaynaklanan sorunların çözümü, iç beslenmenin yanı sıra dış beslenme ile mümkün olur.

PAYLAŞ TWEET
16 Mayıs 2017
11

En İyi Saç Düzleştirme Yöntemleri

Saç bakımında saç maskeleri kesinlikle vazgeçilmez ürünlerdir. Saç maskelerini ille de kozmetik firmalarından da almak gerekmiyor üstelik. Dilerseniz siz kendiniz de doğal malzemelerle saç maskeleri hazırlayarak kullanabilirsiniz. Saç maskeleri saç bakımını ve sağlığına katkıda bulunduğu gibi saçların düzleştirilmesinde de kullanılır.

PAYLAŞ TWEET
28 Nisan 2017
36

Muhteşem Kaşlara Sahi Olmanın Yolu Japon Dokunuşu

İlerleyen yaş, genetik faktörler, yanlış kozmetik kullanımı ya da kaşları yanlış almanın sonucu olarak kaşlar dökülür ya da seyrekleşir. Kaşların seyrekleşmesi ya da dökülmesi ifadeyi olumsuz etkileyen sebeplerin başında yer almaktadır.

PAYLAŞ TWEET
22 Nisan 2017
47

Sarkmış Göğüsleri Sıkılaştırmak İçin Doğal Kürler

Yaşın ilerlemesi doğum sonrası bebeğin emzirilmesi ya da sık kilo alıp vermekle birlikte göğüs sarkmaları da yaşanılması kaçınılmaz bir olaydır. Pek çok kozmetik firması göğüs sarkmaları için ürünleri bünyesinde bulundurmaktadır.

PAYLAŞ TWEET
20 Nisan 2017
58

5 Dakikada Genç Görünmenin Sırrı Yumurta Akı Limon Suyu Maskesi

Doğal cilt bakımı konusunda zaman zaman sizlere bilgiler öneriyorum. Doğal cilt maskeleri ile hem daha sağlıklı hem de daha ekonomik şekilde cilt bakımı yapmak mümkün. Evinizde bulunan malzemelerle yapabileceğiniz doğal cilt maskelerinden bir tane daha önermek istiyorum bu gün.

PAYLAŞ TWEET
15 Nisan 2017
58

Çam Terebentin Yağının Saç İçin Faydaları ve Kullanım Şekli

Saç bakımı için en sık kullanılan doğal yöntemlerin başında şifalı yağlar geliyor. Saç bakımında en çok kullanılan şifalı yağlardan bir tanesi de çam terebentin yağı. Özellikle saç dökülmelerinde son derece etkili olan çam terebentin yağı, farklı kullanım şekilleri ile saçlarınızı besler ve doğal yoldan saç bakımı yapmanızı sağlar.

PAYLAŞ TWEET
11 Nisan 2017
46

Sizi Olduğunuzdan Yaşlı Gösteren 7 Makyaj Hatası

Makyaj yaparken bazı kuralları iyi bilmek gerekir. Çünkü, genç gösteren bir takım makyaj hileleri olduğu gibi, sizi olduğunuzdan yaşlı gösterecek pek çok makyaj hatası da mevcuttur. Makyaj yaparken fazla abartıdan kaçınmak gerekir.

PAYLAŞ TWEET
31 Mart 2017
60

Dip Boyasını Geciktirmenin Yolları

Saç boyatmanın en can sıkıcı bölümü, kısa sürede dip boyasının yenilenmesi gerektiğidir. Dip boyası saçlarınızın bir bütün halinde görünmesi açısından faydalıdır. Ama boyaların içerdiği kimyasallar nedeniyle de sakıncaları yanları vardır. Bir de elbette insanlar yoğun çalışma temposundan sürekli dip boyası yaptıracak vakit bulamazlar.

PAYLAŞ TWEET
25 Mart 2017
41

Bu Bitkiler Doğal Saç Boyası Olarak Kullanmak İçin İdeal

Saçlarınızın rengini değiştirmek zor bir şey olmasa da saçlarınızı oldukça yıpratan bir işlemdir. Saç boyalarının içinde bulunan kimyasallar saç tellerine ve saç köklerine zarar verir. Saçlarınızı boyatmak için, doğal saç boyalarını tercih edin.

PAYLAŞ TWEET
22 Mart 2017
89

Evde Dudak Dolgunlaştırıcı Ruj Yapımı

Daha önceki bir makalemde sizlere evde ruj yapımı konusunu anlatmıştım. Bu gün ise, evde dudak dolgunlaştırıcı ruj yapımının kolay yolundan bahsedeceğim. Dudak dolgunlaştırıcı rujlar normal rujlara göre daha pahalı. Bu durumda geriye bitek bir şey kalıyor.

PAYLAŞ TWEET
21 Mart 2017
85

Sizi 10 Yaş Gençleştirecek Doğal Cilt Maskesi

10 yaş genç görünmek her kadının hoşuna gider. Özellikle artık yaş 30′ u aşmışsa. Yaşını göstermiyorsun iltifatı kadınları mutlu ettiği gibi, yaşının olduğundan fazla söylenmesi mutsuz olmasına neden olacaktır. Öncelikle bilmeniz gereken şey, düzenli cilt bakımı yapmak ve daha da önemlisi, cilt tipine uygun cilt bakım ürünleri kullanmaktır.

PAYLAŞ TWEET
19 Mart 2017
93

Yoğurt ve Bal Maskesi Yapmanın Faydaları

Cilt maskesi olmadan iyi bir cilt bakımı düşünülemez. Cilt maskeleri ciltteki ölü hücreleri temizleyerek, daha pürüzsüz ve sağlıklı bir cilde kavuşmanızı sağlar. Burada önemli olan kullandığınız cilt maskesinin doğal olması.

PAYLAŞ TWEET
16 Mart 2017
87

Suna Dumankayadan Dökülen Saçlar İçin Doğal Maske

Saç dökülmesi hemen hemen herkesin yaşadığı problemlerden bir tanesi. Belli bir miktara kadar saç dökülmesi normal karşılansa da çok fazla olması bazı sağlık sorunlarının habercisi olabilir. Saç dökülmenizin nedenini öğrenmek için öncelikle yapılması gereken şey ilgili uzman hekime muayene olmaktır.

PAYLAŞ TWEET
07 Mart 2017
65

Diş Macunu İle Oje Temizliği

Bakımlı eller için oje sürmek şart. Ama oje temizliği zaman zaman sorun olabiliyor. Özellikle de astetonunuz bitmişse, ayrı bir dert haline geliyor. Veya asetonun kokusu bazı kişileri rahatsız ediyor. Peki ojeleri temizlemenin tek yolu aseton mu? elbette hayır. Asetonsuz oje çıkarmak ve tırnakları temizlemek mümkün.

PAYLAŞ TWEET
26 Şubat 2017
98

Kalın Kaşlar ve Gür Kirpikler İçin Sihirli Formül

Günlük cilt bakım rutinleriniz arasında ekleyeceğiniz ufak bir bakım kalın kaşlara ve gür kirpiklere sahip olmanıza neden olacak. üstelik son derece ekonomik ve evinizin rahatlığında, doğal yollarla kalın kaşlara ve gür kirpiklere kavuşabilirsiniz.

PAYLAŞ TWEET
20 Şubat 2017
136

Evde BB Krem Yapımı

BB kremler son dönemlerin çok kullanılan kozmetik ürünleri arasında yer alıyor. Ama BB kremler fiyat olarak biraz pahalı. Her ne kadar kullanımı kolay ve güzellik açısından önemli olsa da devir ekonomi devri diyen kadınlar BB kremi daha ucuza nasıl mal edebilirim diye düşünmeden edemiyorlar.

PAYLAŞ TWEET
17 Şubat 2017
142

Evde Doğal Jel Eyeliner Yapımı

Doğal makyaj malzemeleri isteyen kişiler için en iyi alternatif, kendi makyaj malzemeni kendin yap kuralıdır. Aktardan alacağınız bir kaç malzeme ile kendi makyaj malzemeni kendin yapabilirsiniz.

PAYLAŞ TWEET
07 Şubat 2017
119

Kullanmadığınız Rujlarınızdan Evde Yeni Ruj Yapabilirsiniz

Kullanmadığınız ya da artık kullanılamayacak olan rujlarınızı değerlendirip, yepyeni bir ruj yapmaya ne dersiniz? Üstelik evinizin rahatlığında ve kesenizi düşünerek. Tek yapmanız gereken kullanmadığınız ya da artık kullanılamayacak kadar küçülmüş rujları bir araya getirip, yepyeni, orijinal bir ruj elde etmek.

PAYLAŞ TWEET
02 Şubat 2017
100
Yeniler

Manyetik Alan Tedavisinin Faydaları

Manyetik alan tedavisini duydunuz mu bilmiyorum. Ama tüm dünya üzerinde pek çok insanın şifa bulduğu önerdiği manyetik alan tedavisinin faydaları yapılan araştırmalar sonucunda kanıtlanmış bir gerçektir. Sizlere manyetik alan tedavisi konusunda uzman olan ve yaptığı manyetik alan tedavilerini faydalarını kanıtlayan Japon Dr. Kyoichi Nakawaga’dan bahsetmek istiyorum.

PAYLAŞ TWEET
18 Nisan 2015
728

Evlerinizde Güvenle Kullanabileceğiniz Doğal Temizlik İksiri

Sizlere daha önceki bir makalemde, evlerimizde kullandığımız ve içinde bol miktarda kimyasal zehir bulunan temizlik malzemelerini kanser hastalığına davetiye çıkardığını ve uzun süreli temas nedeniyle de pek çok kişinin kanser hastalığı ile mücadele etmek zorunda kaldığınından bahsetmiştim.

PAYLAŞ TWEET
25 Mayıs 2017
1

Batık Tırnak Problemine Son Veren Doğal İksir

Tırnak batması görebileceğiniz en kötü acılardan bir tanesidir. Ama üzülmeyin tırnak batmasının tek çaresi tırnak çektirmek değildir. Uçucu yağlardan güçlü bir merhem yapıp batık tırnak sorunundan kurtulmak mümkündür.

PAYLAŞ TWEET
19 Mayıs 2017
1

Saç Bakımında Mucizeler Yaratan Karbonatlı Aspirin Maskesi

Saç bakımı, her daim hatırlattığım üzere, öncelikle sağlıklı iç beslenme ile başlar. Ardından dış beslenme ile devam eder. Saçlarınızın daha canlı, daha parlak ve daha hacimli olmasını sağlamak için biraz efor sarfetmeniz gerekir. Özellikle saç dökülmelerinden kaynaklanan sorunların çözümü, iç beslenmenin yanı sıra dış beslenme ile mümkün olur.

PAYLAŞ TWEET
16 Mayıs 2017
11

Mercimek Köftesi Tarifi

Bu gün sizlere son derece lezzetli ve bir o kadar da sağlıklı bir tarif vermek istiyorum. Nefis mi nefis mercimek köftesi tarifi. Protein ve lif kaynağı olan kırmızı mercimek, özellikle B vitaminleri açısından da son derece zengin.

PAYLAŞ TWEET
15 Mayıs 2017
6