Eski Tişörtlerinizi Fular olarak Değerlendirmeye Ne Dersiniz ?

Moda-Aksesuar 21 Ocak 2016
620

Eski tişörtler her ne kadar kıyamasak da, belli bir süre sonra, atılacak ya da en azından giyilemeyecek duruma geliyor. Bu durumda ya evde temizlik bezi oluyor, ya da verilecek başka bir insan aranıyor. Bizim size daha iyi bir teklifimiz var. Eski tişörtlerinizi fular olarak değerlendirmek. Bildiğiniz gibi, fularlar son dönemlerin en gözde aksesuarlarından. Ve giydiğiniz çok basit bir kıyafetin havasını anında değiştirecek türden aksesuarlar. Siz de eski tişörtlerinizden rengarenk ve farlık modellerde bir sürü fular yapabilirsiniz. Bu gun buradan sizler için bir kaç farklı fular modeli önereceğim.

Eski Tişörtten Püsküllü Fular Modeli Yapımı

eski_tisortten_fular

Atmak istediğiniz tişörtün koltuk altına gelen kısmını görseldeki gibi enine kesin. Alt kısmındaki dikiş bölümünü de kesin. Alt kısımdan püskül olacak şekilde, 5-10 cm boyunda dikine kesikler yapın.  Kestiğiniz bu püskülleri, önce ikişer ikişer diplerinden düğümleyin. Ardından püskülleri yine ikişerli olarak ortadan düğümleyin. İşte yepyeni fularınız.

Kolye Fular Modeli Yapımı

kolye_fular_yapimi

Şimdiki fular modelimiz ise, kolye fular. Bu muhteşem fular modeli için, kol altına denk gelen yerden enine kesin. Alt dikiş kısmını da kesin. Bu sefer püsküller neredeyse boydan boya olacak şekilde kesin. Üst kısımda iki parmaklık yer kalsın. Püskülleri yaptıktan sonra orta kısmından bir ip ya da kumaş parçasıyla ya da şık bir broş yardımı ile bağlayın. İşte yeni fularınız hazır.

Saçaklı Fular Modeli Yapımı

sacakli_fular_yapimi

Saçaklı fular modelinin yapımı için plastik tabağa ihtiyacınız olacak. Eski tişörtün üzerine tabağı koyup bir daire şekli çizin. Bu daireyi çizdikten sonra tabağın şeklini olduğu gibi bırakıp etrafından spiral şeklinde uzun şeritler kesin. Son olarak bu şeritleri birbirine bağlayın. Çiçek şeklinde şık bir broş ile fularınızı kullanılabilir hale getirin.

Yuvarlak Fular Modeli Yapımı

eski_tisortten_fular_yapimi

İşte size yine farklı bir fular modeli. Yuvarlaklar halinde kestiğiniz eski tişörtünüzün yeni haline bayılacaksınız. Bu fular modeli için iki farklı renkte tişörte ihtiyacınız olacak. Renklerin birbiri ile uyumlu olmasına dikkat edin. Fuların yapımı için görseldeki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Renkli İp Fular Yapımı

evde_renkli_ip_fular_yapimi

Şimdiki modelimiz için ise, farklı renklerde pek çok tişörte ihtiyacınız olacak. Tişörtlerinizden olabildiğince uzun şeritler kesin. Renkli şeritlerin uçlarını birbirine dikerek daire şeklinde bir fular oluşturun. Bu halkaları tek kenarından birbirine dikin ya da bir toka, broş gibi aksesuarlarla tutturun. Yukarıdaki farklı kullanım şekillerinden istediğinizi tercih edebilirsiniz.

Düz Püsküllü Fular Yapımı

evde_fular_yapimi

Bu fularımız da son derece sade ve şık modeli ile şılığınıza şıklık katacak. Tişörtün gövde kısmını kesip yarısından itibaren püsküller kestiğiniz parçayı olduğu gibi, sade bir fular olarak da kullanabilirsiniz.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Eski Tişörtlerinizi Fular olarak Değerlendirmeye Ne Dersiniz ?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar