Evde Bulaşık Makinesi Deterjanı Yapımı

Bulaşık yıkamak hanımların en çok zorlandığı konudur. Hem sağlık açısından ciddi sorunlara neden olabilir, hem de uzun zaman alması ve sürekli yapılması zorunlu olduğundan hanımları yorar. Bu durumda, hanımların en büyük yardımcısı bulaşık makineleridir. Bulaşıkları makineye doldurup bir tuşa basmakla hepsi tertemiz olur. Hem zaman dan hem de su kullanımından tasarruf sağlaması da ayrı bir güzelliğidir. Ama bulaşık makinelerindeki en büyük sıkıntı kullanılan kimyasal içerikli deterjanlardır. Hangi markayı kullanırsanız kullanın mutlaka kimyasal içerdiğinde dolayı, ilerleyen yaşlarda ciddi sağlık problemlerine neden olmaktadır. Üstelik son derece pahalı ürünler olması da bir diğer dezavantajıdır. Evinizdeki temizlik ürünlerini ne kadar doğal kullanırsanız, o kadar sağlıklı yaşama şansına sahip olabilirsiniz. Pek çok insan evde doğal bulaşık makinesi deterjanı yapmayı bilmediği için kimyasal ürünlere mecbur kalıyor. Ama üzülmeyin.. Erkan Şamcı’nın önerisi ile sizlere önereceğimi evde doğal bulaşık makinesi deterjanı yapımı ile siz de sevdiklerinize zarar vermeden temizliğin keyfine varabilirsiniz. Hemen tarifimizi verelim.

Evde Doğal Bulaşık Makinesi Deterjanı Tarifi İçin Gerekli Malzemeler

evde_bulasik_makinesi_deterjani_yapimi

  • 1 çay bardağı boraks
  • 1 çay bardağı karbonat
  • Bir çay bardağı çamaşır sodası
  • 1 çay bardağı limon tuzu

Evde Doğal Bulaşık Makinesi Deterjanı Yapımı

Yukarıda vermiş olduğumuz malzeme listesindeki tüm malzemeleri karıştırın. Her kullanmak istediğinizde 1 yemek kaşığı olacak şekilde makinenin deterjan bölümüne koyun.Parlatıcı bölümüne de elma sirkesi ilave edin. Bulaşıkların üzerine de bir miktar elma sirkesi dökün.Daha önceki kullandığınız limonların kabuklarını da bulaşık makinesine koyun. Orta programda makinenizi çalıştırın. Bulaşık makinenizdeki tüm bulaşıklarınız tertemiz olacağı gibi bulaşık makinenizde mis gibi kokacak.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Evde Bulaşık Makinesi Deterjanı Yapımı” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar