EVDE KURU CİLT BAKIM MASKESİ SUNA DUMANKAYA

Ahmet Maranki, Suna Dumankaya 09 Mart 2010
331

EVDE KURU CİLT BAKIM MASKESİ SUNA DUMANKAYA
Kuru cilt için evde bitkilerle doğal maske yapabilirsiniz.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın önerdiği kuru cilt için bitki maskesi tarifi:
Çok kırışmaya müsait kuru ciltler bol su, dengeli beslenmek şarttır mesela kuru ciltlerin en iyi ilacı bana göre tuzsuz tereyağı bir tatlı kaşığı tuzsuz tereyağı bir tatlı kaşığı bal ile karıştırıp bir yarım saat hatta 45 dakika kadar bekletebilirler. Bu cildin A vitamini ve B vitamini almasını sağlar cabuk kırışmasını önler.
Eğer ki sarkmayı önlemek istiyorsak kuru cildin biraz sütün kaynama zamanı geldiği zaman ısındığı zaman içerisine bir tutam papatya konularak çay gibi onu demleriz onu daha sonra süzeriz süzdüğümüz sütü buz kabına dökeriz her gün onu yüzümüze bir kapsülü dolaştırdığımız zaman cildemizdeki olan o kuruluk o gerginlik yok olur ve aynı zamanda sarkmasını engelleriz.
Bezende gece yatmadan önce ılık zeytin yağı ya da susam yağı nemlendirilmiş gazlı bez ile yüze uygulanabilir. Bu uygulamadan sonra cildimiz çok çabuk dirileşir ve nemlenir.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“EVDE KURU CİLT BAKIM MASKESİ SUNA DUMANKAYA” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Elma Kremi Nasıl Yapılır ?

Elma Kremi Nasıl Yapılır ?

06 Kasım 2012
346

Sponsor Bağlantılar