KAN ŞEKERİNİ DÜŞÜRMEK ÇOK KOLAY

Mucize Reçeteler 15 Mart 2010
228

Basit şekerler şu besinlerde bulunuyor  :
Bal.
Şekerli kuru meyveler.
Taze meyveler.
Diğer  türü yani “ bileşik ” şekerlerin enerjisinden yararlanabilmek için organizma bunları sindirmek zorunda kalıyor.
Sözünü ettiğimiz bu birleşik şekerler ise şu besinlerde bulunuyor :
Bütün tahıl ürünleri ( özellikle kara undan yapılmış  hamur işleri ve ekmek ).
Mercimek.
Sebzelerin kökleri.
Süt.
Beyaz şeker:  Ben bildiğimiz  beyaz toz veya kesme şekerine üçüncü bir tür gözüyle bakıyor ve hırsız şeker diyorum.Onları kedilerini hep evinize davet ettiren fakat bir keresinde olsun bir çiçek getirmeyen ayrıca her ziyaretinde bazen bir küçük gümüş kaşık  bazen de bir biblo yürüttüğünü fark ettiğimiz insanlara benzetiyorum.Kesme şeker de hep elleri boş gelir bünyenizi ziyarete:Ne vitamin ne enzim veya madensel tuz getirir.Daha da beteri sindirimi, kendi B1 vitamini rezervlerimizi tüketerek gerçekleştirir. Beyaz toz şekerin veya kesme şekerinin üretim şekli bile bu zararlı besinden vazgeçmemiz için yeterli bir sebeptir.
Bal:  Bize bal sağladığı için arıya ne denli teşekkür etsek azdır.İdeal  bir doğal besin olan balın iki etkinliği var.Hem besliyor  hem tedavi ediyor.” Basit ” şekerlerin en büyük kaynaklarından biri olduğu gibi bol miktarda madensel tuz oligo—elementler ve vitaminler içeriyor.Fakat baldan en üst düzeyde  yararlanmak istiyorsanız  doğal bal satan özel yerlerden satın almanızı salık vereceğim.Baldan aşağıdaki alanlarda yararlanabilirsiniz.Mide – bağırsak – zayıflama ve depresyon sorunlarınızı çözümler.Nezleye ve bronşite karşı ıhlamur balının etkisi kesindir.Yorgunluk bitkinlik durumları ve karaciğer yorgunluğunu da balla atabilirsiniz. Uykusuzluğa sinir gerginliğine kalp çarpıntılarına karşıda birebirdir.
Kuru incir: İşte bir  değer  “ basit ” şeker kaynağı.Şekerinin özümlenmesi çok kolaydır.İçerdiği A ve B vitaminleriyle hücrelerimiz güçleniyor.Yemek yiyecek vakit bulamadığım veya getirilen yemeğin kalitesi hoşuma gitmediği zaman atıştırabilmek için  yanında daima üç-beş kuru incirle diğer  kuru yemişlerden bulundururum. Üstelik incir lezzetli bir meyvedir .Çok çiğneyerek vitaminlerinden yararlanmak da olası. Fakat çok kalori sağladığı için az yemeyi yeğliyorum
Kuru üzüm: İşte gerçekten harika bir başka meyve.Üzümün kurusunda da tazesinde de hazine değerinde madensel tuz, A ve B vitaminleri var.Ayrıca bir değer  “ basit ”  şeker kaynağı.
Sınav sırasında da öğrenciler için birebir.Bu arada hurmayı da hatırlatmak isterim.Kuru meyve  bölümünü bitirmeden size bir mönü  önermeden  edemeyeceğim:
Üç olgun hurmaya dövülmüş veya parçalanmış 10 adet bademi ve birkaç kuru üzümü karıştırın.Sonra küçük bir kaşıkla iyice çiğneyerek yiyin.Bu “ yemeğin ” üzerine bir de ballı ıhlamur içmenizi önereceğim.Yaşamın tadına varacaksınız.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“KAN ŞEKERİNİ DÜŞÜRMEK ÇOK KOLAY” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar