KARABAŞ OTU

KARABAŞ OTU
KARABAŞ OTUNUN FAYDALARI

Karabaş Otu

Karabaş Otu Nasıl Kullanılır,Karabaş Otunun Hazırlanışı,Karabaş Otunun KullanımıKarabaş Otunun Yan Etkileri,Karabaş Otunun Yararları, Karabaş Otunun Zararları
Karabaş otu
Son dönemlerde, sigara bıraktıran bitki olarak tanınan karabaş otu, Çay şeklinde içilen bir bitkidir.  karabaş otu pembe ve mor çiçek açan bir bitkidri. Karabaş otunun Faydaları şunlardır.
Karabaş Otunun Faydaları
*Agrikesicidir. Sinirsel bas agrisi ve uykusuzluga iyi gelir.
*Antiseptik ve yara iyilestiricidir.
*Sara ve astimda yatistirici bir etkisi vardir.
*Balgam söktürücüdür.
*Idrar yollari iltihaplari gidericisi olarak faydalidir.
*Egzama yaralarina iyi gelir.
*Sinir ve kalp kuvvetlendiricidir.
*Akciger ve kan kanseri ve beyin tümörlerinin ilerlemesinde geciktirici etkisi vardir. Bu etki içerigindeki hücre bölünmelerini engelleyen peril alkolile kansere karsi koruyucu ve tümör yok edici özelliklere sahip olan geraniol maddesinden ileri gelmektedir.
* Yine peril alkolden ötürü prostat, pankreas, barsak ve meme tümörlerine karsi da iyi gelir.Içerigindeki rosmarinik asitten dolayi kan dolasimini düzenleyici, kan sulandirici ve damar genisletici özelliklere sahiptir. 1,8 cineole içeriginden kaynaklanan antibakteriyel, antialerjik, sedatif, antirinit, ses telleri enfeksiyonlari ve tansiyon düsürücü etkileri vardir.Yine karabasotu içeriginde 20 den fazla antibakteriyel özellikli maddeden ve özellikle caryophylleneden dolayi hem staphylococ ve hem de streptococ bakterilere karsi etkindir.
Sigarayı Bırakmak İçin Karabaşotu-Karabaşotu Sigara : 1 tatlı kaşığı karabaş otu 1 su bardağı su 3-4 dakika kadar kaynatılır ve iki günde bir içilir. Herdefasında yeniden taze olarak hazırlanıp içilmesi lazım. (Dr. İbrahim saraçoğlunun önerisidir.)
Karabaş Otunun Zararları : Karabaş bitkisini bir çok kişi sigarayı bırakmak için kullanıyor. Ancak bu yararının yanı sıra asla hamile bayanlarda kullanılmaması gerekiyor. Doz da fazlalık yaparsanız sizi kusturacaktır. Kür halinin dışında kullanılması zararlıdır. Devamlı olarak kullanılmaması gerekiyor. Devamlı ve uzun süreli kullanımlarda çok fazla zararı vardır.
Karabaş, Karabaş Otu Nasıl Kullanılır, Karabaş Otu Sigara, Karabaş Otu Yararları, Karabaş Otu Zararları, Karabaş Otunun, Karabaş Otunun Hazırlanışı, Karabaş Otunun Kullanımı, Karabaş Otunun Yan Etkileri, Karabaş Otunun Yararları, Karabaş Otunun Zararları, Karabaşotu Faydaları, Karabaşotunun Faydaları

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“KARABAŞ OTU” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar