KARMA CİLT İÇİN ELMA MASKESİ TARİFİ SUNA DUMANKAYA

Ahmet Maranki, Suna Dumankaya 12 Mart 2010
619

Karma ciltlerin ten bölgesi ya kuruya ya da yağlıya dönüktür bu yüzden ben bu ciltlere elma suyunun çok uygun olduğunu düşünüyorum elma suyu meyva asitleri içerdiği için cildin gözeneklerini sıkıştırır bu yüzden yüne önerebileceğim maden suyunu buz kabına dökebiliriz yarım limon sıkılarak ciltler için uygun birkarışım oluşturulabilir.
Bu hem ciltteki yağ dengisini ayarlar hem maden suyunda mineraller olduğu içincildin o yağlı bölgesinide kuru veya yağlı olan bölgesinide dengeleyerek mineral verir.

Aynı zamanda bir spreyli şişenin içerisine maden suyu, yarım limon suyu, yarım greyfurt suyu ve bir elma suyunu karıştırıp buzdolabına koyarız her gün cildimize püskürttüğümüz zaman cildimizin o karma olan bölgesinin hem sıkışmasını hemde dengede kalmasını sağlamış oluruz.
Aynı zamanda yine başka bir maskede yağlı bölgelere kil, limon suyu, 2 damla zaytinyağı ile karıştıralarak o yağlı bölgelere sürebilir diğer tarafa yine kil, elma suyunu karıştırıp biraz tatlı badem yağı karıştırarak yüzümüze o karma olan yağlı ve kuru bölgelerine maske uygulayabiliriz.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“KARMA CİLT İÇİN ELMA MASKESİ TARİFİ SUNA DUMANKAYA” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Elma Kremi Nasıl Yapılır ?

Elma Kremi Nasıl Yapılır ?

06 Kasım 2012
379

Sponsor Bağlantılar