Kaş Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Cilt Bakımı ve Güzellik 28 Kasım 2014
354

Kaş almak deyip geçmeyin. Çünkü, kaş şekli aynı zamanda yüzünüzün ifadesini belirleyen en önemli unsurdur. Hatalı alınan kaş veya yanlış yerden verilen kavis yüzünüzün ifadesini bambaşka bir şekle büründürebilir. Bu sebeple kaş alma işini kendiniz yapamıyorsanız, mutlaka ve mutlaka profesyonel bir elden yardım alın. Yüzünüze yakışacak ve size doğru ifadeyi verecek olan kaşlara sahip olun. Eğer bu önerimize rağmen kaşlarımı illede kendim almak istiyorum derseniz, kaş alırken nelere dikkat edilmeli konusundaki önerilerimizi dikkate alın deriz.

kas_alirken_nelere_dikkat_etmeli
Kaş Alırken Nelere Dikkat Etmeli

Kaş Alırken Yapılan Hatalar

Burada kaş alırken yapılan hatalar konusunda sizleri bilgilendirmek istiyoruz. Uygulamalarınızı bu önerilere göre yaparsanız çok daha güzel kaşlara ve daha sağlıklı bir yüz ifadesine sahip olabilirsiniz.

Her İki Kaşın Aynı Olması İçin Çabalamayın ;

Kalarınızı alırken birinin ince diğerinin kalın olduğun fark ederseniz, kalın kaşı inceltmek için çabalamayın.Eğer ikisini de eşitlemeye çalışmak için kaşlarınızı almaya devam ederseniz, her iki kaşınız da incecik olur.. Ve kötü bir görüntü ortaya çıkar.

Kaşlarınızı Her Gün Almayın ;

Elinizdeki cımbızı bir kenara bırakın ve her gün kaş alma alışkanlığınızdan vazgeçin. Kaşların belirli aralıklarla alınması, kaşlarınıza düzgün ve eşit şekilde uzama imkanı tanır. Kaşlarınız uzadığında hepsini birden alın ya da kendiniz bu işi yapamıyorsanız bir uzmandan yardım alın. Hem bu şekilde yüzünüze en uygun kaş şeklini de bulmuş olursunuz.

Kaşlarınızı Duş aldıktan Sonra Alın ;

En sık yapılan hatalardan brisi de duş almadan önce kaş almaktır. Aklınızın bir köşesinde bulunsun. Kaşlarınızı duştan sonra alın. Çünkü duş sırasında gözenekler sıcak su ve buharın etkisiyle açılır. Bu işlem cildi nemlendirirken kıl olacaktır.  Size önerimiz geniş bir aynanın önünde yüzünüzü tamamen görebileceğiniz bir konumda oturmanız olacaktır.

Kaş Şablonu Kullanmayın ;

kas_sablonu
Kaş Şablonu

Kozmetik mağazalarında satılan kaş şablonlarından uzak durmanızı tavsiye ederiz. Bunun yerine yüzünüze en  uygun kaş modelini bulmanızı sağlayacak profesyonel bir gözden ve elden yardım almanızı öneririz.

Kaşlarınızdaki Boşlukları Siyah Göz Kalemi İle Boyamayın ;

Kaş alındıktan sonra sıklıkla tekrarlanan bir hatadan sizi çevirmek isteriz. Kaş aralarındaki boşlukları siyah göz kalemi ile doldurmak.. Siyah göz kalemi kaşlarınıza ve dolayısı ile yüzünüze sert bir ifade verir. Eğer kaşlarınız siyahtan daha açık ren ise, kalem sürdüğünüz yerler de sırıtacaktır. Kaş renginize uygun bir kaş kalemi ile, çok bastırmadan, ince çizgiler halinde kaşlarınızın boşluklarını doldurmanız çok daha hoş olacaktır.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Kaş Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar