PEDİKÜR NASIL YAPILIR PÜF NOKTALARI NELERDİR ?

Cilt Bakımı ve Güzellik 16 Aralık 2012
313

Pedikür Nasıl Yapılır Püf Noktaları Nelerdir ?
Pedikür Yapılışı,Pedikür Yapımı,Pedikür Nasıl Yapılır,Pedikür Yapmanın Püf Noktaları, Pedikürün İncelikleri
Bir önceki yazımızda sizlere manikür yapmanın püf noktaları hakkında bilgiler vermiştik. Tamamlayıcı bakım unsuru olan ikinci önemli konumuz ise, pedikür yapmak.. Pedikür de ayaklarınızın çok daha bakımlı ve güzel görünmesini sağlayacak, önemli bir işlemdir. Bu makalemizde de pedikür nasıl yapılır pedikür yapmanın püf noktaları nelerdir konusu ile sizlerle birlikteyiz..

Pedikür Yapmanın İncelikleri
Pedikür Yapmanın İncelikleri

Pedikür Yapılışı,Pedikür Yapımı,Pedikür Nasıl Yapılır,Pedikür Yapmanın Püf Noktaları, Pedikürün İncelikleri
* İşe tırnak etlerini yumuşatmakla başlayacğız.. Bunun için, tırnak etlerinize krem veya vazelin sürün. Ilık suyun içine bir miktar şampuan ekleyip köpürtün. Hazıladığınız ılık suyun içinde ayaklarınız 15 dakika bekletin. Tırnak etleri yumuşadıktan sonra, tırnak etlerini geriye itin .Bütün parmaklaer için ayı işlemi uygulayın. Tırnakları tparmak şeklinize göre törpüğleyin. Bir potuk törpüsü yardımı ilei ayak tabanlarını ve üstünü de törpüleyin.. Ayakları temizlemek için, tekrar ılık suyun içinde bir müddet bekletin. Ayaklarınızı kuruladıktan sonra, uygun renkte oje sürün.
Kuruladıktan sonra oje sürmek için manikürdeki tekniği uygulayabilirsin.
* Topuk çatlakları için Doğal Öneri ; için vaseline ve limonu karıştırıp, topuğunuza sürün.Ayağınıza bir poşet geçirip bir süre bekleyin. Çatlamış topuğunuzdaki ölü derilerin kavladığını ve altından pürüzsüz bir ten çıktığını göreceksiniz. Ayak törpüsü yardı ile ölü derileri ayağınızdan uzaklaştırın.
*Pedikür yaptırdıktan sonra ojelerin bozulmaması için tırnaklara badem yağı sürün ve jelatin folyoyla sarın.Ayakkabılarınızı giyebilirsiniz.. Ojeleriniz pürüzsüz kalacaktır.
Pedikür Yapılışı,Pedikür Yapımı,Pedikür Nasıl Yapılır,Pedikür Yapmanın Püf Noktaları, Pedikürün İncelikleri

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“PEDİKÜR NASIL YAPILIR PÜF NOKTALARI NELERDİR ?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar