Pratik Makyaj Teknikleri

Cilt Bakımı ve Güzellik 18 Kasım 2014
287

Kadın güzelliğini vazgeçilmez unsuru makyaj yapmak, epey vakit alıyor. Yani hanımlar güzellikleri için çok uzun zamanlar harcıyorlar.. Makyaj yapmak hanımların vazgeçilmezş lduğuna göre, bu işin pratik teknikleri de olmak zorunda değil mi? Çünkü her daim bol vakit olmayabilir. Kısa zamanda da çok bakımlı ve şık olunablecek bir takım bilgiler vermek istedik sizler için..

pratik_makyaj_teknikleri
Pratik Makyaj Teknikleri

Öncelikle sizlere pratik makyajın olmazsa olmaz malzemelerinden bahsedelim. Aydınlatıcı, allık,maskara ve parlatıcı ruj..

Bu gün size önereceğimiz pratik makyaj yapma teknikleri sadece bir kaç adımda ve  10 dakika muhteşem görünmenizi sağlayacak.

Pratik Makyaj Tüyoları

1. Adım :

İlk yapmanız gereken kaliteli bir nemlendirici ile cildinizi nemlendirmek..  Ardından cildinize uygun bir  fondöten ile cilt kusurlarını kapatmak gerekli..

2. Adım

Özellikle yoğun çalışan veya çok fazla uyuyamayan hanımlar için göz çevresindek morlukları kapatıcı ile kapatmak.. Bu uygulamayı da dengeli ve pratik yapabilmek için allık fırçası ile yapmanız gerekir.

3. Adım

pratik_makyaj_tuyolari
Pratik Makyaj Tüyoları

Göz makyajı.. Eğer iddialı bir makyaj istyorsanız göz farınız göz kapağının tamamına sürmeniz gerekli.. Ama pratik makyaj yapmak için, göz kapağının üzerineve çevresine aydınlatıcı sürdükten sonra, göz kapağına far ile gölgelendirme yapmanız gerekir. Son olarak da eyeliner sürüp, göz kapağının far ile gölgelendirdiğiniz kısmında hariç diğer kısımları, kaşa kadar aydınlatıcı ile aydınlatmanız gerekli. Bu ilem sizin ıışıl ışıl ve aydınlık bir görüntüye kavuşmanızın yanısıra, göz renginizi de orataya çıkarır. Gözlerde son işlem rimel sürmek..

4. Adım :

Son olarak yanaklar ve dudaklar var sırada.. Yanaklarınızın rengini belirginleştirmek için elmacık kemikleri üzerine, şeftali tonunda bir allık uygulayın. Dudakarınızda hafif renkli bir parlatıcı kullanmanız yeterli olacaktır..

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Pratik Makyaj Teknikleri” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar