SAÇ BAKIMI

Cilt Bakımı ve Güzellik 07 Kasım 2011
245
Saç Bakımı
Saç Bakımı

Saç Bakımı

Şampuan Nasıl Kullanılır,Şampuan Seçimi,Kuru Saç Nasıl Anlaşılır,Yağlı Saç Nasıl Anlaşılır,Saç Kremi Nedir,Saç Kremi Ne İşe Yarar,Saç Kremi Nasıl Kullanılır,Saç Kremi Nasıl Uygulanır,Saç Kremi Ne İşe Yarar,Saç Nasıl Yıkanır,Saç Nasıl Yıkanmalı
Saç Bakımı yapmak için, saç tipinizi iyi bilmeniz gerekir. Çünkü, her saç tipinin saç bakımı ihtiyacı farklıdır. Kuru saçları nemlendirmek, yağlı saçların yağ dengesini düzenlemek gerekir. Saç tipine uygun saç bakımı yapmak, sağlıklı ışıl ışıl bir saça sahip olmanızı sağlayacaktır. Öncelikle kuru saç ve yağlı saç nasıl analışır onu anlatalım.
Kuru Saç Nasıl Anlaşılır?
Kuru Saçı anlamanın en iyi yolu saç derisine bakmaktır. Saç derisindeki kurumadan dolayı, meydana gelen dökülmeler ve sata matlaşma vardır. Çabuk kırılır ve elektriklenir.
Yağlı Saç Nasıl Anlaşılır ?
Yağlı saçlarda saç derisinde ve saç tellerinde yağlanmadan kaynaklanan parlamalar görülür. Sürekli kirli görünümü vardır. Günlük yıkanması ve bakım yapılması gerekir.
Şampuan Seçimi,Şampuan Nasıl Kullanılır ?
Saç Bakımı için şampuan seçimi önemli bir konudur. Saç tipinize uygun şampuan seçimi, saç bakımının ilk evresini oluşturur. Saç bakımında öncelik saç derisinin yağlanmasına izin vermeden yıkamaktadır. Şampuan ve saç kremi seçimine karar vermeden önce saç türünüzü belirleyip, ihtiyaçlarına uygun tercih yapmalısınız.
Saç Nasıl Yıkanır,Saç Nasıl Yıkanmalı ?
Saçlarınızı yıkamak için, öncelikle saçlarınızı ıslatıp, fındık büyüklüğünde şampuanı, su ile syerltemenzi gerekir. Saç derisine dairesel hareketler ile masaj yaparak ve şampuanı hem saç derisine, hem de saç tellerine eşit miktarda yaymanız gerekir.  Saçlarınızın kurumasını ve elektriklenmesini önlemek amacıyla, saçlarınızı yıkarken ılık su kullanın. Saçlarınızın parlak ve canlı görünmesi için her yıkamada onarıcı ve besleyici saç  kremi kullanabilir; haftada 1 kez yoğun nem maskesi uygulayabilirsiniz.
Saç Kremi Nedir,Saç Kremi Ne İşe Yarar ?
Protein özleri içeren saç kremleri, saç uçlarını besleyerek parlak  ve sağlıklı görünmesine yardımcı olur.Saçlardaki eletriklenmeyi ve dolaşarak zor taranması durumunu ırtadan kaldırır. Bu nedenle de, saçların kırılmasını ve yıpranmasını önler.
Saç Kremi Nasıl Kullanılır ?
Şaçlarınızı şampuanlandıktan sonra, iyice  durulayın. Saç uçlarına saç kremi sürerek 5 dakika bekletin. Ilık suyla saçlarınızı iyice durulayın.
Şampuan Nasıl Kullanılır,Şampuan Seçimi,Kuru Saç Nasıl Anlaşılır,Yağlı Saç Nasıl Anlaşılır,Saç Kremi Nedir,Saç Kremi Ne İşe Yarar,Saç Kremi Nasıl Kullanılır,Saç Kremi Nasıl Uygulanır,Saç Kremi Ne İşe Yarar,Saç Nasıl Yıkanır,Saç Nasıl Yıkanmalı

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“SAÇ BAKIMI” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar