Kategori: Sağlık/Hastalıklar

Günde 1 Kase Yoğurt Yerseniz Ne Olur ?

Yoğurt bulabileceğiniz en sağlıklı ve en faydalı besinlerin başında yer alıyor. Ama bahsettiğim yoğurt ev yapımı bizzat kendinizin yapmış olduğu yoğurt. Marketten aldığınız yoğurdun içerisinde çok fazla katkı maddesi olduğu için faydasından çok zararı var.

PAYLAŞ TWEET
26 Nisan 2017
16

Sabah Bulantısına İyi Gelen Doğal Öneriler

Sabah bulantıları sadece gebelikte olan bir durum değildir. Bazı kişilerde bir rahatsızlıktan dolayı ya da sebepsiz yere sabah bulantısı olabilir. Bu makalemde sizlere sabah bulantıları için etkili ve doğal çözüm önerilerinde bulunacağım. Bu önerileri hekiminizin size vermiş olduğu tedavinin yanında destekleyici olarak kullanabilirsiniz.

PAYLAŞ TWEET
18 Nisan 2017
42

Eski Bir Japon Şifa Tekniğine Göre Her Parmağımız 2 Organa Bağlı

Eski zamanlardan günümüze kadar gelen Japon tıbbı Jin Shin Jitsu’ya göre her parmağımız 2 farklı organa bağlı. Çok önemli bir şifa kaynağı olan Jin Shin Jitsu ile sadece 5 dakika gibi kısa bir zamanda organları parmaklarınızdan yönetebilirsiniz. Nasıl mı? İşte Jin Shin Jitsu yöntemi ile geleneksel Japon Tıbbı mucizesi..

PAYLAŞ TWEET
10 Nisan 2017
31

Altın Fiyatına Satına Peri Balının Faydaları Nelerdir ?

Yurt dışında kilosu 5 bin Euroya satılan, ülkemizde ise 12 bin TL den alınabilen peri balı altından daha kıymetli desem yeri var. Nadir bulunan bir bal türü olan peri balı, 2 yılda sadece 12 kg üretilebiliyor. Bin bir derde deva olarak bilinen peri balı insan eli değmeyen yaylalarda üretiliyor.

PAYLAŞ TWEET
29 Mart 2017
25

Erkekler İçin En Doğal Güç Macunu

Beslenmek önemlidir. Sağlıklı bir hayat sürmenin en gerekli kuralı beslenmektir. Ama doğru ve sağlıklı bir beslenmekten bahsediyorum. Bazı durumlarda cinsel gücü artırmak için, özellikle de erkeler takviyelere gerek duyarlar.

PAYLAŞ TWEET
27 Mart 2017
54

Tembeller İçin En kolay Zayıflama Tüyoları

Zayıflamak çok da kolay bir iş değil. Hele bir de başlamış olduğunuz diyeti, ya da spor işlemini düzenli bir hale getiremiyor ve istikrar sağlayamıyorsanız zayıflamak çok daha zor hatta imkansız bir hale gelir. Kilo vermek, disiplin ve irade ile olabilir ancak.

PAYLAŞ TWEET
23 Mart 2017
97

Enerjik Olmak İçin Neler Yapmak Gerekir?

Enerji bizim hayatımızı idame ettirebilmemiz için en gerekli şeylerden bir tanesi. Bazen enerjimiz biter ve kendimizi yorgun, bitkin hissederiz. Bu yorgunluk bitkinlik hayat kalitesini engellediği gibi, iş hayatımızı da olumsuz etkiler. Enerjimizi bir şekilde toplayarak hayatımıza devam etmek zorundayız.

PAYLAŞ TWEET
18 Mart 2017
66

Yorgunluk Yapan Besinler Hangileridir?

Can boğazdan gelir diye bir ata sözü var. Ama bazı şeylere de dikkat etmek gerekir. Yani can boğazdan geldiği gibi gider de. Ya da bazı besinleri çok sık tüketiyor olmanız sizi fazlasıyla yorgun ve bitkin bir hale getirebilir. Şimdi kendi kendinize besinler insanı yorar mı diye düşünebilirsiniz.

PAYLAŞ TWEET
17 Mart 2017
107

Limonun İçine Tuz doldurup Odanıza Koyarsanız Ne Olur?

Salataların, sosların ve içeceklerin vazgeçilmezi limon hem sağlık açısından hem de daha kaliteli bir hayat yaşamamız açısından son derece önemlidir. Bu gün size limonla yapabileceğiniz ve deyim yerindeyse hayatınızı kökünden değiştirecek, çok kolay bir tarif önermek istiyorum.

PAYLAŞ TWEET
13 Mart 2017
145

Kolon Kanserinden Korunmak İçin Uygulamanız Gereken 5 Önemli Davranış

Çağımızın önemli hastalıklarından bir tanesi olan kolon kolon kanseri nedeni ile her yıl neredeyse 40 bin insan hayatını kaybetmektedir. Kanser türleri içende sinsice ilerleyen ve çok ciddi bir kanser türü olan kolon kanseri erken teşhis sayesinde tedavi edilebilir.

PAYLAŞ TWEET
12 Mart 2017
121

Baş Ağrısının En Doğal Çözümü Zetinyağı ve Tuz

Zaman zaman baş ağrısı hepimizi sıkıntıya sokar. Bu gün sizlere baş ağrılarından ve hatta inatçı eklem ağrılarından kolayca ve kısa sürede kurtulmanızı sağlayacak olan doğal bir yöntemden bahsetmek istiyorum. Bağ ağrıları ve eklem ağrıları yaşam kalitesini oldukça düşürür.

PAYLAŞ TWEET
04 Mart 2017
83

Prostat İçin Doğal Çare Arı Poleni ve Süt

Prostat erkeler için önemli sağlık sorularından bir tanesidir. Genellikle iyi huylu olabildiği gibi, bazı kişilerde kötü huylu da olabilir. İdrar yaparken zorlanma ve kesik kesik idrar yapma prostatın en büyük belirtileri. Elbette bu tür bir problemde öncelikli olarak bir üroloji hekimine başvurup gerekli muayene ve tetkikleri yapmanız gerekir.

PAYLAŞ TWEET
24 Şubat 2017
64

Karaciğeri Yenileyen Doğal Detoks İçeceği

Karaciğer vücudumuzun en önemli organlarından bir tanesi ve mutlaka korunması gerekli. Ama günümüz yaşam koşullarında sağlıklı beslenmek ya da sağlıklı yaşamak pek de kolay değil. Karaciğerin işleyişinde meydana gelecek herhangi bir bozukluk toksinlerin vücudumuza yayılarak pek çok hastalığın da beraberinde gelmesine eden olur.

PAYLAŞ TWEET
23 Şubat 2017
107

Kereviz Kürü İle 3 Günde Fazlalıklarınızdan Kurtulun

Kereviz son derece şifalı bitkilerin başında yer alıyor. Özellikle karaciğerin en büyük dostu olan kereviz, vücuttan toksin atmak için de bulunmaz nimet. Bütün bunlara ek olarak bir de zayıflamaya da yardımcı. Eee daha ne yapsın bu kereviz değil mi?

PAYLAŞ TWEET
21 Şubat 2017
101

Tilya Kürü İle Yağ Yakma Formülü

Zayıflamak isteyenler için önemli unsurlardan bir tanesi vücuttaki fazla yağı yakan besinlerle beslenmektir. İnternet üzerinden pek çok zayıflatan ya da yağ yakan ürünleri bulabilirsiniz. Ama bu ürünler faydadan çok zarar sağladığı için sağlığımızı ciddi anlamda tehdit etmektedir.

PAYLAŞ TWEET
14 Şubat 2017
101

Gelişi Güzel antibiyotik Kullanmanın Zararları

Sağlık konusunda çok titiz olsak da pek çok konuda bilgi eksikliği nedeniyle sağlığımıza istemeden zarar veriyoruz. Özellikle de her tür ağrı ve hastalık için ilk iş olarak antibiyotiğe yönelmek sağlığımız açısından ciddi zararlar teşkil etmekte

PAYLAŞ TWEET
06 Şubat 2017
68

Nutella Gerçekten Kanser Sebebi mi?

Kahvaltıların vazgeçilmezi Nutella son dönemlerde kanser yaptığı söylentileri ile sık sık gündeme geliyor. Nutellanın kansere neden olduğunun söylenmesi içerdiği palm/palmiye yağından ileri geliyor. Palmiye yağı sadece Nutella’da değil, pek çok gıda maddesi, kozmetik ve temizlik maddelerinin de içinde bulunan bir yağ.

PAYLAŞ TWEET
01 Şubat 2017
93

Yumurta Kabuklarını Atmadan Önce Bir Kez Daha Düşünün!

Yumurta kabuklarının hiç bir işe yaramadığı düşünülür ve her zaman çöpe atılır. Ama yumurta kabuklarının en az yumurtanın kendisi kadar faydaları olduğu artık kanıtlanmış durumda. Bu gün sizlere yumurta kabuklarının faydaları konusunda çok önemli bilgiler vermek istiyorum

PAYLAŞ TWEET
27 Ocak 2017
126
Yeniler

Manyetik Alan Tedavisinin Faydaları

Manyetik alan tedavisini duydunuz mu bilmiyorum. Ama tüm dünya üzerinde pek çok insanın şifa bulduğu önerdiği manyetik alan tedavisinin faydaları yapılan araştırmalar sonucunda kanıtlanmış bir gerçektir. Sizlere manyetik alan tedavisi konusunda uzman olan ve yaptığı manyetik alan tedavilerini faydalarını kanıtlayan Japon Dr. Kyoichi Nakawaga’dan bahsetmek istiyorum.

PAYLAŞ TWEET
18 Nisan 2015
686

Portakallı İçmeler Keki Tarifi

Bu gün Portakallı İçmeler Keki Tarifi Sahrap Soyasal’ın pratik tariflerinden bir tanesi. Son derece lezzetli ve ilginç bir kek tarifini sizlerle paylaşacağım. Normal bildiğimiz kekten biraz farklı yapılan Portakallı içmeler keki tarifini beğeneceğinizi umuyorum.

PAYLAŞ TWEET
30 Nisan 2017
1

Filizlenmiş Sarımsakları Sakın Çöpe Atmayın !

Sarımsak mutfaklarımızın vazgeçilmezi. Ama bazı zamanlarda filizlenip çoğu zaman çöpe atılıyor. Peki filizlenmiş sarımsak ille de çöpe mi atılmak zorunda? ya da yenilebilir mi? Yani tam da acil sarımsak ihtiyacınız var ve bir de bakmışsınız tüm sarımsaklar filizlenmiş, yeşermiş.

PAYLAŞ TWEET
29 Nisan 2017
4

En İyi Saç Düzleştirme Yöntemleri

Saç bakımında saç maskeleri kesinlikle vazgeçilmez ürünlerdir. Saç maskelerini ille de kozmetik firmalarından da almak gerekmiyor üstelik. Dilerseniz siz kendiniz de doğal malzemelerle saç maskeleri hazırlayarak kullanabilirsiniz. Saç maskeleri saç bakımını ve sağlığına katkıda bulunduğu gibi saçların düzleştirilmesinde de kullanılır.

PAYLAŞ TWEET
28 Nisan 2017
9

Günde 1 Kase Yoğurt Yerseniz Ne Olur ?

Yoğurt bulabileceğiniz en sağlıklı ve en faydalı besinlerin başında yer alıyor. Ama bahsettiğim yoğurt ev yapımı bizzat kendinizin yapmış olduğu yoğurt. Marketten aldığınız yoğurdun içerisinde çok fazla katkı maddesi olduğu için faydasından çok zararı var.

PAYLAŞ TWEET
26 Nisan 2017
16

İnstagram Artık İnternetsiz de Kullanılabilecek

Sosyal medya kullanıcıları tarafından en çok tercih edilen platformların başında yer alan Instagram,artık kullanıcılarına internet olmadan da hizmet sunabilecek. 600 milyon aktif kullanıcısı bulunan İnstagram bir süredir üzerinde çalıştığı özelliği aktif hale getirerek internetsiz kullanıma açık hale getirdi.

PAYLAŞ TWEET
25 Nisan 2017
5