SAĞLIKLI DİYET

Osman Müftüoğlu 22 Mart 2010
227

Saglikli Diyet
Saglikli Diyet

Sağlıklı Diyet

Doğru Diyet Nasıl Yapılır,Osman Müftüoğlu Diyet,Sağlıklı Diyet,Sağlıklı Diyet Nasıl Yapılır, Sağlıklı diyet Önerileri,Sağlıklı Beslenme,Sağlıklı Yaşam,Gençleşme Diyeti
Doğru Diyet Nasıl Yapılır
Diyet Yaparken Sağlığınıza Dikkat Ediyor Musunuz ? Pek çok insan, diyet yaparken, sağlıklı beslenme ile değil de, zayıflama ile ilgilenir. Oysa, Sağlıklı beslenme ile düzenli ve kalıcı kilo vermek mümkündür.
Osman Müftüoğlu Diyet
Çoğu doymuş yağlar ve şekerler diyette gizli halde bulunurlar. Bunların paketteki etiketlerini okumanız size ihtiyacınız olan ipucunu verir. Birçok ticari tahıl ve ekmek ürünü çok fazla yağ ve şeker içerir. Konserve, çorbalar ve sebzeler de çok fazla şeker, doymuş yağ içerir. Unutmayın ki “light” olarak adlandırılan birçok fat-free (yağsız) yiyecek şişmanlatmaz diye bir kural yoktur. Buna karşılık, birçok fat-free ürünün sizin için iyi olduğu da bir gerçek. Gençleşme diyetinde yardımcı olabilirler.
Doğru seçimler yapın
Evde bir diyet programı geliştirip uygulamak kolaydır ama dışarıda sürdürmek çok zordur. Birçok insan yemek için dışarı çıktığında ya da seyahate gittiğinde doğru yemekleri bulmakta zorlanır. Sağlıklı diyetler, sağlıklı beslenme ile olur.
Sağlıklı diyet Önerileri,Sağlıklı Beslenme,Sağlıklı Yaşam,Gençleşme Diyeti
– Yemeğe çıktığınızda mönüdeki az yağlı yemekleri tercih edin.
– Eğer bir partiye davetliyseniz, her şeyin kalorili ve ağır olacağını düşünerek, buraya gitmeden önce yemek yiyin ve orada çok az yiyin.
– Uçak yolculuklarında ise birçok hava yolu seçenek olarak vejetaryen yemeği veya kalbe sağlıklı yemekler bulundurur. Size kalan bu mönüleri seçmek olacaktır!
– Her yemekten keyif alın.
– Yemeği eğlence haline dönüştürün. Hayatınız boyunca birçok değişiklik yaparsınız. Daha genç kalmak için böyle bir değişiklik yapmak da çok zor olmamalı. Düşük yağlı yemek tarifleri veren kitaplar alın. Her pazar yeni yemekler yapmayı deneyin.
– Değişik mutfaklarla ilgilenin. Akdeniz, Tayland, ıtalyan veya vejetaryen iyi fikir olabilir. Değişikliklere uymanız biraz süre alabilir. Eğer servis boyutları, yemeklerin besleyici değerleri veya bunun gibi sorunlarınız varsa beslenme bilgisi kitabı almanızı tavsiye ederiz. Ne yediğiniz hakkında ne kadar çok bilginiz olursa genç kalabilmek için o kadar iyi yemekler seçersiniz.
– Sık ve az yiyin
– Sık sık ve az az yiyerek hipoglisemi ve hiperinsülinemi’ye engel olabilir, insülin direncini kırabilir ve ideal kilonuzu koruyabilirsiniz.
– Bir öğünde asla yoğun kalori tüketmeyin. Herhangi bir öğünde aldığınız toplam kalorinin 750 kaloriyi aşmamasına özen gösterin.
Bol bol su için!
Su hayattır. Hangi yaşta olursanız olun sağlığınızı sürdürmek için su içmeyi unutmayın. Su yerine mineralli sodalardan da faydalanabilirsiniz.
Alkollü, kolalı içecekler, enerji içecekleri, meşrubatlar suyun yerini tutmaz. Su yerine ayran, ev yapımı limonatalar, taze sıkılmış meyve sularını da tercih edebilirsiniz.
Probiyotikli besinlere ağırlık verin
Sağlıklı Diyetler, bağışıklık sisteminizi güçlü tutmanız için faydalıdır. Bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için daha çok yoğurt yiyin, daha sık ayran için, kefirden faydalanmayı ihmal etmeyin. Seviyorsanız boza iyi bir seçimdir. Sirkeler, ev yapımı ekşilerden de faydalanabilirsiniz.
Probiyotik yükü en güçlü yiyeceklerin yoğurt ve kefir olduğunu bir kenara not edin. Daha çok probiyotik tüketmenin daha güçlü bağışıklık sistemi anlamına geldiğini unutmayın.
Sağlıklı Diyet,Doğru Diyet Nasıl Yapılır, Osman Müftüoğlu Diyet,Sağlıklı Diyetler,Sağlıklı Diyet Nasıl Yapılır, Sağlıklı diyet Önerileri,Sağlıklı Beslenme,Sağlıklı Yaşam ,Gençleşme Diyeti

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“SAĞLIKLI DİYET” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar