SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN NELER YAPILMALI

Mucize Reçeteler 15 Mart 2010
211

HAZRETİ Musa’nın zamanında insanlar 120 yaşına kadar yaşarmış.Bugün niçin yaşamasınlar? İşte bunu gerçekleştirmek için 21 altın kural:
1.    Sağlıklı ve doğru beslenin.Şehrinizde en temiz ve sağlık besinleri satan kurumlar saptayın.Alacaklarınızı listeleyin ve en geniş zaman ayıracağınız günlerde pazara çıkın.
2.    Sabah kahvaltılarında tahıl ürünlerinden lapalara itibar edin.Yulaf ,buğday,mısır lapası gibi.Bunlara taze veya kuru meyveleri katabilirsiniz.
3.    Evinizde daima kara buğday veya çavdar ekmeği bulundurun.Buna bitkisel yağ,bal veya susam ve badem ezmesi sürerek  yiyebilirsiniz.
4.    Çikolata,çay ve kahve yerine kaynatılmış kekik  veya biberiyle çayları için.Bunlara bal da katın.
5.    Haftada bir gün ailece on kadar badem,fındık ,ceviz,birkaç kuru üzümle bir öğün geçiştirmeyi alışkanlık  haline getirin.Karaciğeri yorabilecek  olan bu yemişleri siz de çocuklarınız da bol miktarda yemeyin
6.    Arada sırada iş yerinize kara ekmekle yapılmış bir sandviç götürün.Veya birkaç  taze meyve.İşyerindeki yemek yerine bunu yemekle yetinin.
7.    Dışarıda  satılan pasta ve bisküviler yerine evde yapılanları tercih edin ( beyaz undan ve şekerden sakınmak için ).
8.    Zor sebze yemekleri hazırlamaya vaktiniz kalmadığı zamanlarda bir tas buğday lapası veya pirinç lapası ile yetinin fakat bu öğüne bir yeşil salata eklemeyi de ihmal etmeyin.
9.    Sadelik gerektiği zaman karmakarışıklıktan kaçının.
10.    Birkaç  taze sebze veya meyve kara ekmek,bal peynir ve yumurtayla organizmamızın en iyi şekilde besleneceğini bilin.
11.    Solumak,yaşamaktır.Odanızı ve çalışma yerinizi sık sık havalandırın.Otomobilinize  hep binmeyin.Sık sık açık yerlerde gezmeye gidin.
12.    Güne daima soğuk bir duşla başlayın ki organizmanız uyansın.
13.    Sabah kahvaltısından önce biraz  jimnastik yaparak kan dolaşımını hızlandırın
14.    Yürümekten çekinmeyim.Zaman zaman asansöre binmeyip merdivenleri çıkmayı yeğleyin
15.    Sinirlenmeden çalışın ve çevrenizdeki sinirli havalara kendinizi  hiç kaptırmayın.Sesinizi yükselterek daha etkili olacağınızı sanmayın
16.    Sert bir zemin üzerinde ,yeterince uyuyun.Uyuduğunuz oda  havadar olsun ve fazla ısıtılmasın.
17.    Kahve çay çikolata sigara  ve içkiden başlayarak sinir hücrelerinizi zehirleyen  maddelerden kaçının.
18.    Zaman zaman bir gün oruç tutarak ,yoga  yaparak  organizmanızı toksinlerden arındırın.
19.    Hayata ihtirasla bağlanın ve başkalarıyla ilgilenin.
20.    Dünyanın size sunduğu nimetlere ve güzelliklere göz yummayın.Doğayı seyredin durup güzel bir kediyi veya köpeği okşayın.
21.    Endişe ve dertlerin sizi ezmesine izin vermeyin.İyimser olun ve daima olumlu şeyler düşünün.En dramatik  olayları bile mantıklı karşılamayı deneyin.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN NELER YAPILMALI” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar