Skinny Jean ve Dar Pantolon Giyenler Dikkat !

Moda-Aksesuar, Sağlık/Hastalıklar 02 Temmuz 2015
722

Skinny Jean ve dar pantolonlar son dönemlerde en çok duyduğumuz moda terimlerinden bir tanesi. Tüm hanımların ve hatta pek çok erkeğin gözde kıyafetleri başında yer alan Skinny jean, aslına bakarsanız estetik ve şık görünümünün yanı sıra pek çok da zararı bulunan kıyafetlerden bir tanesi. Öncelikle bilmeyen ve merak eden okurlarımı ziçin Skinny Jejan ne demek onu açıklayalım. Ardından da Skinny Jean’ın ne gibi sorunlara yol açtığı ve zararları konusuda sizleri bilgilendirelim.

Skinny Jean Ne Demek ?

Skinny  jean olarak adlandırılan kıyafet dar kesimli, bacağı boydan boya ve sımsıkı saran kot pantolon ya da deriden üretilmiş olan kıyafetin adıdır.  Çeşitli renkleri bulunan skinny jean sigaret pantolon modeli olarak da bilinmektedir. Fakat sigaret pantolon skinny jean gibi kot,denim veya deriden değil klasik kumaştan üretilmektedir.

Skinny Jean ve Dar Kot Pantolonların Zararları

skinny_jean

Dar pantolon, tayt ve skinny jeanlar, giyildiğinde damarların sıkışmasına neden oluyor. Damarlarda sert ve koruyucu bir tabaka bulunmaduğı için de bu sıkışmadan dolayı büyük zarar görüyor. Kan dolaşım sistemi bozulduğundan dolayı, bu tip kıyafetler uzun süre giyildiğinde varis problemi ortaya çıkıyor. Pek çok kişi varis problemini önemseme de emboli riski çok yüksek olduğu için ölümle dahi sonuçlanabilecek ciddi sağlık sorunları ortaya çıkabiliyor.

Özellikle erkeklerin giydiği dar pantolon ve skinny jeanlar, uzun vadede, lokal alanda ısıyı yükseltiği ve damar sağlığına zarar verdiği için, ileride kısırlık probleminin ortaya çıkmasına neden oluyor.

skinny_jean_ne_demek

Ayrıca Dar pantolonlar ve skinny jeanlar, kaslara giden kan basıncını etkilediğinden dolayı, ani uyuşmalara, his kaybı ve yürüme zorluğu gibi ciddi sağlık problemlerine neden oluyor. Bu his kaybı ve yürüme zorluğu da kan dolaşımı düzgün olmadığından dolayı vücutta aşırı basınç oluşmasından dolayı meydana geliyor.

Dar Pantolonlar karın bölgesini sıkıştırdığı için diyaframın doğru nefes almasını engeller.Bu da vücudumuza yeteri kadar oksijen girmemesi anlamına gelir.

dar_pantolonun_zararlari

Dar pantolon ve skinny jeanların diğer bir zararı da kaslara ve sinirlere zarar vermesi. Eğer siz de dar pantolon veya skinny jean giymeyi seviyorsanız, özellikle uyluk bölgesinde oluşan ağrı ve uyuşmaları ciddiye alıp derhal bir uzmandan yardım almanız gerekiyor.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Skinny Jean ve Dar Pantolon Giyenler Dikkat !” Konulu yazıdaki yorumlar

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar