TOPUK DİKENİ İÇİN BİTKİSEL KÜR SUNA DUMANKAYA

Suna Dumankaya 03 Mart 2010
590

Suna Dumankaya – Topuk Dikeni Bitkisel Çözüm
opuk dikeni vücut ağırlığını taşıyan üç önemli kemiklerden biridir.Topuk dikeni topuk kemiğinin yere bakan kısmında oluşan ince, sivri kemik çıkıntısıdır.Bunun oluşum nedeni ise bir bağdır.Bu bağın devamlı gerilmesi sonucu kemikte çıkıntı oluşur.Bunun adına ise kemik çıkıntısı adı verilmiş.
Topuk dikeninin oluşumunda faktör oynayan en önemli olay topuz kemiğini yapışan çok kuvvetli banttır.Bu banta bakıldığında yandan oluşan kavsini gösterir.Bu kaviste düzelme olan hastalar mesela düz tabanlı olan hastalarda bu bantın aşırı gerilmesi topuk dikeni oluşumunda rol oynayan en önemli faktörlerden biridir.

Topuk dikeni birden bire ortaya çıkmaz.Zamanla yavaş yavaş ortaya çıkar.En önemli bulgularından biride sabah kalktığınızda çok şiddetli topuk ağrısıdır.

Topuk dikeninin diğer oluşum nedenlerinden biride genetik faktörler, kilo, çok uzun süre ayakta kalınması gibi nedenler topuk dikenin oluşmasını etkileyen etmenler arasıdna yer alır.
Suna Dumankaya – Topuk Dikeni Bitkisel Tedavi
Hepsinden 1’er tatlı kaşığı olmak suretiyle zeytinyağı, deniztozu ve şap tozunu karıştırın.Sonrasında lahananın yumuşak olan kabuğu içerisine bu karışımından ilave edin.Topuk dikeninin oluştuğu bölgeye yaptığımız kürü iyice sarın.
Tülbent yardımıyla bu şekilde 2 saat bekleyin.Arkasından yıkayıp beyaz vazelin yahut limon suyunu sürün.Bunu hergün uyguladığınız deriniz yavaş yavaş kalkacak ve topuk dikeni düşecektir.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“TOPUK DİKENİ İÇİN BİTKİSEL KÜR SUNA DUMANKAYA” Konulu yazıdaki yorumlar

 • bilinmeyen

  Deri nasil kalkacak anlamadim daha kotu olmaz mi

 • İlginizi Çekebilir
  Elma Kremi Nasıl Yapılır ?

  Elma Kremi Nasıl Yapılır ?

  06 Kasım 2012
  379

  Sponsor Bağlantılar