Yrd.Doç.Dr.Ömer Coşkun

Ahmet Maranki, Dr Ömer Coşkun 21 Mart 2010
212

Kişisel Biyografim

05.03.1970 tarihinde Adana ilinde doğdum. İlk ve orta öğrenimimi Adana ili, Sarıçam ilkokulu, Yavuzlar ortaokulu ve Adana Erkek lisesinde 1987 yılında tamamladıktan sonra, 1987-ÖSYS ile İstanbul Üniversitesi – İstanbul Tıp Fakültesi’nde eğitimimi sürdürmeye hak kazandım. Temmuz 1993’de mezun olarak Aksaray’ın Güzelyurt ilçesi Ihlara kasabası sağlık ocağında Sağlık Bakanlığı’na bağlı pratisyen hekim olarak görev aldım. 1994-Eylül Döneminde Tıpta Uzmanlık Sınavını kazanarak Erciyes Ü. Tıp Fak. Histoloji-Embriyoloji Anabilim Dalı’nda araştırma görevlisi olarak uzmanlık eğitimine başladım. “Yoğun muskuler egzersizde L-Karnitinin sıçan karaciğeri, iskelet kası ve testis dokularına etkileri” konulu tezi hazırlayarak, 18.06.1998’de uzmanlık belgesi aldım. 14.10.1998’de öğretim görevlisi kadrosuna atandım. Bir yıl bu görevde çalıştıktan sonra, askerlik vazifemi yapmak üzere, KKK komutanlığı tarafından, GATA komutanlığı emrine gönderildim.

Genel Kurmay Başkanlığı Gülhane Askeri Tıp Akademisi Komutanlığı,  Histoloji-Embriyoloji Anabilim Dalı’nda ve Tüp Bebek Merkezinde Uzm. Tbp. Tğm. olarak çok sayıda bilimsel çalışmaya katıldım. Askerlik görevim sırasında Çankaya Tıp Merkezi, Siteler Yıldız Polikliniği vb. sağlık kuruluşlarında nöbet tuttum. Askerlik bitiminde, Sağlık Bakanlığı izniyle Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi Tüp Bebek Ünitesinde 6 ay Spermiyogram, Sperm Yıkama ve İVF, İCSİ, TESE, MESA, USG ile folikül takibi vb. üremeye yardımcı teknikler konusunda eğitim aldım. Eğitim bitiminde Türk Tabipler Birliğinin İşyeri Hekimliği kursuna katılarak sertifika aldım. Antalya Tabip Odasına kayıt yaptırarak çeşitli otellerde turizm hekimliği yaptım.

Avrupa Topluluğu İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği anlaşmasına bağlı olarak kurulmuş Gezici Sağlık Merkezi’yle başta Ankara MKEK (Kapsülsan, Fişeksan, Roketsan, Elsa vb), Seydişehir Alüminyum ve Antalya Ferri Krom fabrikaları olmak üzere Türkiye’nin bir çok yerinde binlerce işçiye sağlık danışmanlığı ve check-up hizmeti verdim. Gezici Sağlık Merkezinde Tüm Batın Ultrasonografisi, Elektrokardiografi, Röntgen, Spektrofotometri, çeşitli kan ve idrar tahlilleri yapılabilecek teçhizat mevcuttu. Tek doktor olarak yardımcı sağlık personeliyle birlikte uzun süre sendika bünyesinde çalıştım.

Zonguldak Karaelmas Ün. Tıp Fak. Histoloji-Embriyoloji Anabilim Dalı’na Kasım 2001’de Yardımcı Doçent olarak atandım. Kurucu anabilim dalı başkanı olarak Histoloji Laboratuarı, Embriyoloji Laboratuarı, Hücre Kültürü Laboratuarı ve Görüntü Analiz Laboratuarını kurdum. Histoloji-Embriyoloji bölümünün Yüksek Lisans ve Doktora programlarını hazırladım. İki tane yüksek lisans tezinde danışmanlık yaptım. Tıp Fakültesi Öğrenci Bilgisayar Laboratuarının kurulup işletilmesi ve multimedya yardımıyla eğitim konularında görev aldım. Gonadotropinlerin oosit matürasyonu üzerine etkileri konulu bir projeyi tamamladım. Histoloji ve Embriyoloji dalında ders notlarımı içeren iki adet kitap yazdım. Öğrencilerin eğitimi için hücreden sinir sistemine kadar histoloji sunularını ve Genel ve Özel Embriyoloji konularını içeren power point sunularını içeren 2 cd hazırladım.

Tıp Fakültesi’nde eğitim ve araştırma görevlerimin yanında Araştırma Hastanesi Muayene Komisyon Üyesi olarak çalışıyordum. 2005 yılında görevimden istifa ederek teklif aldığım Kentucky Üniversitesi (ABD) Diabet Araştırma Merkezinde postdoctoral fellowship olarak projelere başladım. Aynı zamanda memleketim olan Adana’da Yüreğir ve Seyhan ilçelerinde Sağlıklı Yaşam merkezleri açtım. Organize Sanayide entegre tesisler kurarak şifalı bitkileri ekonomiye kazandırdım. Yüzlerce vatandaşımızı istihdam edecek bir sektöre katkıda bulundum. Başta TANSALP olmak üzere 43 çeşit ürünün formüllerini hazırladım. Tüm hastalara destek olmak amacıyla başta kanser konusu olmak üzere setler oluşturdum. Ankara, İzmir ve İstanbul’da yapılan doğal ürünler ve sağlıklı yaşam fuarlarına katıldım. Ege Üniversitesi ARGEFAR’da bitkilerle tedavi kursuna devam ettim ve katılım belgesi aldım.

İntegratif Tıp ve Biorezonans konularına ilgi duyarak katıldığım kursta uluslar arası sertifika aldım. Antalya’da bir merkezin kurucu üyesi olarak görev aldım. Aynı zamanda çeşitli SPA merkezlerinde arındırma ve doğal yaşam departmanları kurdum. Avrupa’da CE sertifikası almış cihazlarla gezici biorezonans merkezleri oluşturdum. Çeşitli kurum ve kuruluşlarda danışman olarak görev aldım. BİOTEST konusunda yapılan bir programın oluşturulmasında görev aldım. Binlerce kanser hastasının hücresel check-up sonuçlarını değerlendirip Türkiye’nin en büyük arşivini oluşturdum.

Bitkilerden özellikle çörek otundan TIMALP, keçi boynuzundan doğal insülin olan INSALP, soğan kabuğundan kemik erimesi için GUERALP etken maddelerini elde ederek bunların tamamlayıcı tıpta kullanılabilmelerini sağladım. Böylece bitkiler insan sağlığına daha fazla hizmet etmeye başladılar. Amerika, Avrupa, Asya ve Arap ülkelerine doğal ürünler ihracatı yapıyorum. Henüz deneme aşamasında yüzlerce bitki özü araştırmalarım devam etmektedir.

Ülke genelinde Sağlıklı Yaşam Seminerleri vermekteyim. Yirmi yıllık tıp tahsilimin birikimini aktarmak amacıyla sunular hazırladım. Pratik örnekleriyle daha kaliteli ve uzun ömürlü bir hayatın nasıl sağlanabileceği konusunda yüzlerce insanla fikir alışverişinde bulunuyorum. Halen basım aşamasında Bitkilerin Sihirli Dünyası adlı bir kitabım bulunmaktadır.

Uluslar arası alanda yayınlanmış 47, ulusal alanda 68 makale ve bildirim bulunmaktadır. Bu akademik çalışmalar dünyanın en saygın dergilerinde yayınlanmıştır. Uluslar arası kongrede bildiri sunmak amacıyla başta Amerika San Diego ve Boston, İtalya Milano, Finlandiya Tampere, İspanya Barcelona, Malezya Kuala Lumpur, Yunanistan Selanik ve Bosna Sarajevo Üniversitelerinde olmak üzere dünyanın çeşitli yerlerinde bulundum. Halen dört adet uluslar arası derginin hakemliğini yürütmekteyim. Evliyim, iki çocuk babasıyım. İngilizce ve bilgisayar bilmekteyim.
www.coskuntip.com (resmi web)

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Yrd.Doç.Dr.Ömer Coşkun” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Dr Ömer Çoskun Vefat Etti

Dr Ömer Çoskun Vefat Etti

28 Şubat 2017
270

Sponsor Bağlantılar