2015 Yılbaşı Tatili Kaç Gün ?

Güncel/Aktuel 30 Aralık 2014
418

2014 yılının son iki günü.. Hatta 1 gün bile diyebiliriz. Yarın 31 Aralık 2014. Bu yıla veda edip yepyeni bir yıla gireceğiz ve 2015 e hoş geldin deyip, kapılarımızı sonuna kadar açacağız. Umutla, sevgiyle, birçok beklenti ile. Yılbaşını, tatil için bekleyenler de var aramız. Normal şartlar altında yılbaşın da 1 gün tatil uygulaması bulunuyor. Fakat Başbakanlıktan yapılan açıklama ile 2015 yılbaşı tatili Kamu çalışanları için 4 gün olacak. Çarşamba akşamı yeni yıla girişin ardından, 1 gün resmi tatil uygulaması yapılacak ve Perşembe günü tatil olacaktı. Cuma gününü de tatil ilan eden genelge ile yılbaşı tatili toplamda 4 gün olacak. Yılbaşına çok az bir süre kala yapılan değişiklik ile pek çok kişi de tatil planı yapmaya başladı bile..

Yılbaşı Tatili Kaç Gün ?

2015_yilbasi_tatili_kac_gun2015 yılının girişinde, 1 gün idari izinle tatil ilan edilmişti. Fakat Başbakan Davutoğlu imzasını taşıyan son genelge ile Cuma günü de tüm kamu personeli idari izinli sayılacak. Cumartesi Pazar günleri ile birlikte de toplam tatil süresi 4 gün olarak kararlaştırıldı.

İstanbul’da Tüm Önlemler Alındı

İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, yılbaşına huzur ve güven ortamında girilmesi amacı ile tüm gerekli önlemler alınmış durumda. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, yılbaşında kalabalıklaşan alışveriş merkezleri, otogar, toplu taşıma araçlarına ait istasyonlar ve kutlamaların gerçekleştirildiği meydan, alanlar ile eğlence yerlerinde, güvenlik birimleri tarafından gerekli emniyet önlemlerinin alındığı belirtildi. Valiliğin açıklamasında yer alan tedbirlerden bazıları şöyle. Belediye, sağlık ekipleri, jandarma, emniyet birimleri personellerinin yılbaşı nedeni ile görevlerini aksatmadan çalışabilmeleri için gereken tüm önlemler alınmıştır. Nöbet uygulaması ile çalışacak olan birimlerin görevini tam anlamıyla yerine getirmesi sağlanacak. Belediye zabıta, gıda kontrol ve vergi denetim görevlileri, ekipler halinde denetim ve kontrollerini sıklaştıracaklardır. Sağlıkla ilgili konularda ve yangın tehlikelerine karşı gerekli tedbirler alınacak ve görevlendirilecek ekipler her an müdahaleye hazır vaziyette bulundurulacaktır. Telefon arızaları ile elektrik, su, doğalgaz kesinti ve arızalarına karşı ilgili kurumlarca göreve hazır ekipler oluşturulacaktır.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“2015 Yılbaşı Tatili Kaç Gün ?” Konulu yazıdaki yorumlar

 • Adela

  e7isem diyor ki:Ballandıra ballandıra tatil anca bu kadar anlatılır insanın gicedeği yoksada gf6tfcrecek cinsden yani bende ağvayı e7ok seviyorum istanbulun kalabalıklarından sonra insan kafasını dinliyor

 • İlginizi Çekebilir
  Suyun En Sağlıklı Hali

  Suyun En Sağlıklı Hali

  02 Mayıs 2017
  114

  Sponsor Bağlantılar