2017 Yılının Rengini Açıklıyoruz!!

Moda-Aksesuar 18 Aralık 2016
279

Her yılın bir rengi olduğunu biliyor muydunuz? Yılın da rengi mi olurmuş demeyin. Her yıl, tüm renkleri bir araya toplayıp yılın rengini seçen Yılın rengi açıklandı Pantone Renk Enstitüsü, 2017’nin moda rengini açıkladı. Pantone Renk Enstitüsü’nün yaptığı açıklamaya göre 2017 yılının en moda rengi yeşil.

2016 Yılının Moda Rengi Pudra Pembesiydi

yilin_en_moda_rengi

 

2016 yılının son günlerine geldik. Ve 2016 yılının en moda rengi pudra pembesi ve gökyüzü mavisiydi. Kıyafetlerde, ayakkabılarda, çantalarda, evlerde her yerde pudra pembesi ve gök yüzü mavisi hakimdi. Bundan iki yıl önce ise marsala rengi diye bir renk çıktı. Marsala rengi olarak adlandırılan renk bildiğimiz bordo. Marsala 2015 in rengiydi.  2016 yılına veda ederken, pudra pembesi de yerini 2017 yılının en moda rengi olan yeşile bırakıyor.

2017 Yılının En Moda Rengi Yeşil

2017_yilinin_en_moda_rengi

Pantone Renk Enstitüsü tüm renklerin arasından zor bir seçim yaparak yılın en moda rengini açıklıyor. Bu işi de uzun zamandır her yıl yapıyor. Pantone Renk Enstitüsübu yıl da renkleri toplayıp 2017 yılının en moda rengine karar verdi ve tüm moda dünyasına da açıkladı. 2017 yılının en moda rengi yeşil. Pantone Renk Enstitüsü bu yılın rengini yeşil seçmelerinin nedeni de şu şekilde açıklıyor. Çok stresli ve gergin bir hayat yaşıyoruz. Yeşil umudun rengidir. Bu sebeple de 2017 yılının rengi yeşil diyor. Pantone Renk Enstitüsü daha önce yeşil rengi seçmemişti. Ama yeşil renge yakın renkleri tercih ettiği bilinmekte. 2003 yılının rengi Aqua Sky (mavi tonu?, 2010 yılının en moda rengi turkuaz ve 2013 yılının en moda rengi ise zümrüt yeşili olarak belirlemişti.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“2017 Yılının Rengini Açıklıyoruz!!” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar