AĞIZ KOKUSU NASIL GİDERİLİR ?

Sağlık/Hastalıklar 18 Temmuz 2012
304

Ağız Kokusu Nasıl Giderilir ?
Ağız Kokusunun Nedenleri,
Ağzı Kokusunu Önlemek İçin,Ağız Kokusu Nasıl Giderilir
,Ağız Kokusu Tedavi,Ağız Kokusuna Çözüm,Ağız Kokusuna Kesin Çözüm
Ağız Kokusu,ciddi sağlık sorunlarından kaynaklanabileceği gibi, ağız hijyeninin iyi sağlanmamasından da kaynaklanan bir sorun olabilir.
Ağız Kokusunun Nedenleri
Ağız boşluğunda yaşayan bakterilerin artıkları olan sülfürlü bileşikler kötü kokuya yol açar.Ağız kokusu gündelik yaşamda insanı sosyal ve psikolojik olarak etkileyen bir rahatsızlıktır.

Ağız Kokusu Nasıl GiderilirKötü ağız kokusu, hem kişiyi etkiler hem de çoğu zaman mahçubiyete sebep olur. Bağrsaklarda parazit,boğaz enfeksiyonları,sinüzit,faranjit ve mide hastalıkları da ağız kokusuna neden olabilir.
Ağız Kokusu Nasıl Giderilir ?

Ağız kokusuna çözüm bulmak için, öncelikle sorunun kaynağını bilmek gerekir. Kahve çekirdeği çiğnemek bu sülfür bileşenlerini ortadan kaldırır. Kakao çekirdeğindeki antibakteriyal içerik nedeniyle, çikolata dişlere zarar vermiyor. Şekerlemeler ise dişlerin baş düşmanı. Meyve sularındaki asit ise her türlü dişe zararlı. Aynı şekilde laktoz içeren süt de, diş çürüklerine yol açıyor.
Ağzı Kokusunu Önlemek İçin
Ağız kokusunu önlemek için, Yemeğinizi bir parça peynir yiyerek sonlandırın. Meyve suları, tatlılar, sert kıvamlı şekerler, karamel, muz gibi yiyecekler dişlerde çürük oluşturma riskini artırıyor. Tatlı yedikten sonra süt, ayran içmek ve peynir yemek, şekerin ve ortaya çıkan asidin zararlı etkilerini önler. Ph seviyesini kontrol ettiğinden dişler için ve ağız kokusuna karşı, koruyucu kalkan oluşturur.
Ağız Kokusunun Nedenleri,Ağzı Kokusunu Önlemek İçin,Ağız Kokusu Nasıl Giderilir,Ağız Kokusu Tedavi,Ağız Kokusuna Çözüm,Ağız Kokusuna Kesin Çözüm

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“AĞIZ KOKUSU NASIL GİDERİLİR ?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar