Akciğerde Su Toplaması İçin Bitkisel Çözüm

Sağlık/Hastalıklar 17 Kasım 2015
6266

Eskilerin zatülcenap olarak adlandırdıkları akciğerde su toplaması rahatsızlığı, ciddi bir hastalık olarak bilinmektedir. Akciğerin korunmasını sağlayan zarın iki yaprağı arasında su toplanması ile meydana gelir. Akciğerlerde su toplanmasının başlıca nedenleri arasında, şiddetli soğuğa maruz kalma, böbrek hastalıkları, kalp yetmezliği, bronşit ve kulak iltihabı bulunmaktadır. akciğerlerde su toplandığında göğüs ağrısı, nefes darlığı, iştahsızlık, kilo kaybı, hırıltılı nefes alma ve sürekli yorgunluk baş gösterir. Üstelik ağrılı yerlere dokunulduğunda ağrı artma eğilimi gösterir. Üstelik tedavi edilmez ise, felç ve beyin kanaması gibi hayati tehlikesi bulunan durumlara neden olur.

Akciğerde Su Toplanması Tedavisi

Akciğerlerde su toplanmasında, tıbbi tedavinin başında antibiyotik tedavisi gelmektedir. Eğer akciğerlerdeki suyun akıcılığı yoüun ise, dışarıdan küçük bir müdahale yapılarak akciğerlerdeki sıvı boşaltılır. Eğer akciğerde su toplaması durumu, daha ileri boyutlarda ise cerrahi müdahale ile su toplanan bölge alınır.

akcigerlerde_su_toplanmasi_bitkisel_tedavisi

Akciğerde Su Toplaması İçin Bitkisel Çözüm

Akciğerde su toplanması için kullanılacak bir kaç bitkisel çözüm mevcuttur. Fakat bu bitkisel yöntemlerin pek çoğu antibiyotik ile birlikte kullanılamadığı için çok da etkili olmayacaktır. Bu gün sizlere akciğerde su toplanması için bitkisel çözüm önereceğim. Ama çok çok önemli bir uyarıyı da yapmadan geçmek istemiyorum. Her türlü rahatsızlığınız için öncelikle mutlaka ve mutlaka ilgili uzman hekime giderek gerekli muayene ve tedavisi almanız şarttır. Bitkisel yöntemleri de kullanmadan önce doktorunuza danışıp onayını almanız gerekmektedir. Bizim web sayfamızda yayınladığımız içerik bilgilendirme amaçlı olup, tedavi amacı gütmez. Lütfen doktorunuza danışmadan bitkisel tedavileri uygulamayınız. Bu önemli hatırlatmayı da yaptıktan sonra bitkisel önerimize geçelim.

10 diş sarımsağı iyice ezin. Üzerine 10 gr ılık su ekleyin.Karışımı 1 gün beklettikten sonra, tülbent yardımı ile süzün. Günde 3 kez  20-30 damla tüketin.

İkinci önerimiz de ılgın ağacı olacak. Ilgın ağacının kök ve yaprak kısımlarını sirke ve su ile kaynatıp lapa haline getirin. Temiz bir bezin üzerine yayarak, akciğerlerin olduğu bölgeye sarın.

 

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Akciğerde Su Toplaması İçin Bitkisel Çözüm” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar