Artık Geçmişte Kalan 7 Moda Akımı

Moda-Aksesuar 10 Mart 2017
228

Bir dönem ortalığı kasıp kavuran, ama artık günümüzde son derece komik ve itici bulunan moda akımları var. 1980 li-90 lı yıllarda hemen hemen herkes tarafından giyilen ya da uygulanan moda akımları artık geride kaldı. Şimdiki nesile son derece komik ve gereksiz gelen bu moda akımları sadece ülkemizi değil tüm dünyayı etkisi altına almıştı. Artık çoookkk gerilerde klan 7 moda akımı ile geçmişe bir yoluculuk yapalım istedim. Buyurun, utanç verici ve komik 7 moda akımı.

Aşırı Düşük Bel Pantolonlar

asiri_dusuk_bel_pantolon

Aşırı düşük bel pantolonlar çok uzun süre moda oldu. Neredeyse insanların pantolonları üzerinden düşecek gibi duruyordu. Ama artık bu pantolonlar tarih oldu. Hatta bazı ülkelerde yasaklandı ve giyenlere para cezası uygulanmaya başlandı.

Aslan Yelesi Saç Modeli

aslan_yelesi_sac_modeli

Tüm dünyayı kasıp kavuran aslan yelesi saç modelleri pek çok ünlü tarafında da kullanıldı. Başın üstündeki saçlar kısa alt kısımları uzun olan aslan yelesi saç modeli 1970 li yılların en gözde saç modeliydi. Bu saç modelinin aslında kimseye yakışmadığı ve hatta komik olduğu düşünülüyor.

Vatkalar

vatkalar

İlk olarak 1930 lu yıllarda kullanılmaya başlanan vatkar defalarca dönem dönem moda oldu. 1980 li yıllarda en yüksek popülariteye sahip olan vatkalar artık günümüzde kullanılmıyor.

Pantolon Yerine Tayt Giymek

tayt_giyme

İlk olarak 1980 li yıllarda kullanılan taytlar elbise ya da etek altına giyildiğinde ince gösteriyordu. Günümüzde de sıklıkla tercih edilen tayt eğer yeterli kalınlıkta değil ise, iç çamaşırını belli ediyor ve nahoş durumlara neden oluyor.

Krakov Ayakkabılar

krakov_ayakkabilar

Orta Çağ modasından kalma krokov ayakkabılar o kadar moda haline geldi ki, uç kısımları gitgide uzamaya başladı. Bu uzun burunlu ayakkabılar çok da kullanışlı olmadığından ayakkabı uzunluklarına dair yasalar çıkarılmasına neden oldu. Eskiye dönüş modada çok sık rastlanan bir durum olduğundan umarım ilerleyen sezonlarda bu ayakkabılar yeniden moda olmaz. Orta çağdan kalma bu ayakkabılar o dönemin modasının en popüler temsilcisiydi. O kadar popüler olduğu için gitgide ucu uzun yapılmaya başlandı.

Tarlatanlı Etekler

tarlatanli_elbiseler

1800 lü yılların en gözde kıyafetlerinden bir tanesi olan tarlatanlı etek ve elbiseler incecik bir bel ve büyük kala görünümü veriyordu. Oturmayı ve kapılardan geçmeyi oldukça güçleştiren bu eteklerin kalçalara zara verdiği de kanıtlanmıştır. Bu sebeple geçmişte kalmaları çok daha hayırlı olacaktır.

Şalvarlar

salvar_pantolon

Günümüzde de özellikle yaz aylarında sıklıkla gördüğümüz şalvarlar ilk olarak 1980 li yıllarda popüler olmuştur. Günümüzde bu kadar renkli olmasa da halen pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Artık Geçmişte Kalan 7 Moda Akımı” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar