ASTIM

ASTIM
ASTIM

Astım

Astım Belirtileri,Astım Bitkisel Tedavisi,Astım İç İçin Bitki,Astım İçin Faydalı Bitkiler,Astım İçin Şifalı Bitkiler,Astıma İyi Gelen Bitkiler,Astıma Ne İyi Gelir
Astım Nedir ?
Astım Nedir, Astımın Belirtileri,Astımın Nedenleri,Astımın Sebepleri ..  gibi Pek Çok konuda sizleri aydınlatmak istiyoruz. Astım hastalığı, çeşitli uyarıcılar nedeniyle solunum yollarını meydana getiren bronşların kasılarak daralması, bronş zarının şişmesi yada balgam gibi yapışkan sıvıların hava yollarını tıkaması ve aşırı duyarlılık sonucu “solunum güçlüğü”ne neden olan bir solunum yolu hastalığıdır.
Astımın Nedenleri  : Nedeni tam olarak bilinmemekle birlikte, kalıtımsal etkenlerin önem taşıdığı bilinmektedir. Aynı ailede astıma yakalanma oranı artmaktadır. Astım bulaşıcı bir hastalık değildir. Kişi her yaşta astıma yakalanabilir. Çocukken astıma yakalananlarda iyileşme oranı %50’leri bulmaktadır. İleriki yaşlarda iyileşme oranı düşmektedir.
Evcil Hayvanlar Astımı Tetikler : Tüm tüylü hayvanlar alerjiye neden olabilir. Evlerde beslenen kedi, köpek, muhabbet kuşu, tavşan ve hamster gibi evcil hayvanlar bazı astım hastalarını olumsuz etkiliyor. Bu hastaların tedavisi sırasında evcil hayvanların evden tamamen uzaklaştırılması ve evcil hayvanı olanlarla da temas ettirilmemesi gerekir. Çünkü alerjisi olan hastalarda evcil hayvanlar astımı tetikliyor. Eğer hayvan beslenecekse de sık yıkanmalı ve yatak odasına sokulmamalı. Ayrıca evde halı ve kumaş kaplı mobilyaların azaltılmalı. Kedi ve köpek alerjenleri giysiler ile taşınabildiğinden hayvanlarla temas sonrası kıyafetler mutlaka değiştirilmeli
Astım Belirtileri : Hastalarda zaman zaman hırıltılı nefes alıp vermeler, nefes darlığı ve öksürük görülür.
Astım Krizi-Astım Krizi Nedir ?
Astımda belirtilerin aniden ortaya çıkmasına astım atağı veya astım krizi adı verilir. Bu durumda hastalarda ağır bir nefes darlığı olur. Soğuk hava, sigara dumanı ve kirli hava, mikrobik hastalıklar, aşırı yorgunluk; ağaç ve çiçek polenleri, hayvan tüyleri gibi alerji yapıcı maddeler ve psikolojik bozukluklar astım şikayetleri’ni artırmakta ve Astım Atakları’nı tetiklemektedir.
Astım Bitkisel Tedavisi,Astım İç İçin Bitki,Astım İçin Faydalı Bitkiler,Astım İçin Şifalı Bitkiler
Yaz aylarının en lezzetli sebzelerinden olan domatesin, birçok yararının yanı sıra astım riskini de azalatabileceği bildirildi.
İtalyan La Stampa gazetesinde yayımlanan habere göre, İngiltere’deki Newcastle Üniversitesinden bir grup bilim adamı, domates tüketmenin, içerdiği likopen sayesinde akciğerdeki iltihaplanmayı onarabildiğini ve astım riskini azaltabildiğini ortaya çıkardı.
Bilim adamları, fareler üzerinde yaptıkları testlerde, bu hayvanları iki gruba ayırdı. İlk gruptaki farelere, diğerlerine uyguladıkları diyete ilaveten likopen de veren bilim adamları, bu gruptaki hayvanların ciğerlerinde iltihaplanma ve astım gibi bulguların azaldığını gözlemledi.
Uzmanlar, ciğerlerdeki alerjik iltihabı azaltan likopenin astıma karşı koruyucu bir etkisi olabileceğini vurguladı…
Astım Belirtileri,Astım Bitkisel Tedavisi,Astım İç İçin Bitki,Astım İçin Faydalı Bitkiler,Astım İçin Şifalı Bitkiler,Astım Nedir,Astıma İyi Gelen Bitkiler,Astıma Ne İyi Gelir,Astımın Belirtileri,Astımın Nedenleri,Astımın Sebepleri

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“ASTIM” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar