Bakımlı Erkeklerin Olmazsa Olmazı 8 Önemli Püf Nokta

Cilt Bakımı ve Güzellik 26 Aralık 2015
539

Bakımlı kadın olur da bakımlı erkek olmaz mı ? Elbetteki olur. Günümüzde artık erkekler de kadınlar kadar bakıma önem veriyor ve kendilerine özel vakit ayırmak istiyorlar. Kimilerine göre metro seksüel erkek olarak adlandırılan bakımlı erkekler, aslına bakarsanız günümüzün gereğini yapıyorlar bana göre. Çünkü sürekli gözönünde olan hem iş hayatını hem de sosyal hayatı oldukça yoğun yaşayan erkekler kendilerine bakım yaparak çok daha iyi ve formda kalmaya özen gösteriyorlar. Bu günkü makalemde, bakımlı erkeklerin olmazsa olmazı olan 8 püf noktasından bahsedeceğim sizlere.

Cilt Bakımı

erkek_icin_cilt_bakimi

Cilt bakımı sadece kadınlara has  bir durum değil. Erkekler de cildinin yıllara meydan okumak istiyorlar ve yazın sıcaktan kışın soğuktan ciltlerini korumak için cilt bakımı yapıp cilt tiplerine uygun kremler kullanıyorlar.

Spor

spor_yapan_erkekler

Spor öncelikle sağlık, sonrasında da fit bir vücut için erkeklerin olmazsa olmazı olan bir faaliyet. Üstelik erkeklerin en önemli avantajı yedikleri besinleri kadınlara göre daha hızlı yakabiliyor olmaları.Bunu da sonuna kadar değerlendirmekte fayda var değil mi beyler ? Eğe spor salonu için vaktiniz yoksa en güzeli tempolu yürüyüş olacaktır.

Doğru Parfüm

erkek_parfumu

Parfüm kullanmanın da bir püf noktası var elbette. Kullandığınız parfümü mevsime göre kullanmanız çok önemli. Başka insanlarda beğendiğiniz kokular size aynı şekilde kokmayabilir. Sizin için en uygun kokuyu deneme yanılma yöntemiyle bulabilirsiniz.

Traş Olmak

tras_olmak

Traş olurken mutlaka cilt tipine uygun bir traş kremi ya da traş köpüğü kullanmak gerekir. Bu sayede cildin kurumasını veya ciltte kıl dönmesi problemini önlemiş olursunuz. En önemlisi de traştan sonra kolonya yerine cilt tipinize uygun bir bakım kremi kullanmanız gerekli.

Teknolojiyle Barışık Olun

tras_makinesi

Yeni üretilen teknolojik traş makineleri sayesinde cildinizdeki kesikleri önleyeceği gibi, hem size vakit kazandıracak hem de kusursuz bir traş sağlar.

Ara Öğünlere Dikkat Edin

ara_ogunler

Erkeklerin metabolizması kadınlara göre daha hızlı olsa da ve yediklerini daha kolay yakabilseler de son dönemlerde erkeklerde de ciddi kilo problemleri görülmeye başlandı. Bunun en önemli sebeplerinden bir tanesi de ara öğünleri atlamak ve uzun süreli aç kalma dönemidir. Ara öğünler kilo almayı önlediği gibi vücutta yağ depolanmasını da önler.

Sakal Bakımı

sakal_birakmak

Erkeklerin en vazgeçilmez unsuru sakallarıdır. Ama bakımsız ve kötü görüntü veren sakallar hiç de erkeklere yakışan bir durum değil. Kendinize yakışan doğru sakal modelini bulun ve mutlaka bakımlı olmasına özen gösterin.

El ve Tırnak Bakımı

el_ve_tirnak_bakimi

Bakımlı bir erkekte olmasa olmazlardan bir tanesi de el ve tırnak bakımı. Nasıl ki erkekler bakımlı ve güzel ellerden hoşlanırsa kadınlarda erkeklerde bakımlı güzel ellerden hoşlanırlar. Düzenli olarak tırnak bakımı yaptırmak ve eliniz için cilt tipinize uygun krem kullanmak el ve tırnak bakımınız için yeterli olacaktır.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Bakımlı Erkeklerin Olmazsa Olmazı 8 Önemli Püf Nokta” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar