Ballı Saç Maskesi Tarifi

Cilt Bakımı ve Güzellik 29 Aralık 2014
363

Saçlar bazı zamanlara gördüğü ısıl işlemlerden ve çeşitli kimyasallardan dolayı matlaşır ve yıpranır. Ne yaparsanız yapın saçlarınızı bir türlü eski haline getiremezsiniz. Saçlarınızın yeniden ışıl ışıl olması ve eski sağlığına kavuşması için yapılacak bir şeyler elbette var. Balın saçlara faydaları konusunda mucizevi etkisini mutlaka duymuşsunuzdur. Balın saçları onarıcı etkisi ve içindeki birbirinden değerli doğal maddeleri ile saçlarınız yeniden hayat bulacak ve sağlıkla parlayacak. Üstelik saçlarınızın eskisi gibi sağlıklı olması için de çok uzun süre beklemeniz gerekmiyor. 1-2 uygulama sonrasında, saçlarınızdaki değişime siz de inanamayacaksınız. Ballı saç maskesi için gereken malzemelerimizi hatırlattıktan sonra, hemen saç maskesi nasıl uygulanır konusuna geçelim. Hemen küçük bir hatırlatmayı da yapalım. Maskenin etkili olabilmesi için organik bal kullanmanız çok daha faydalı olacaktır.

Ballı Saç Maskesi İçin Gerekli Malzemeler

  • 1-2 yemek kaşığı organik bal ,
  • 1-2 yemek kaşığı sızma zeytinyağı,
  • 10 damla kadar nane yağı,

zeytinyagi_bal_sac_maskesiZeytinyağı Bal Maskesi Nasıl Yapılır ?

Zeytinyağı, nane yağı ve balı bir kabın içerisine alarak iyice karıştırın. Hazırladığınız saç maskesini saçlarınıza daha kolay uygulamak için, başınızı öne doğru eğin ve saçlarınızı arkadan öne tarayıp, maskeyi diplerden uçlara doğru sürmeye başlayın. Her saç tutamına maskeyi iyice sürdükten sonra, saçlarınızı başınızın üzerinde toplayıp, başınıza bir bone geçirin. Maskeyi 1 saat süre ile saçınızda bırakın. Sürenin sonunda, saçlarınızı ılık su ve saç tipinize uygun bir şampuan ile yıkayın. Haftada 1 veya 2 defa uygulayın. Saçınızın yıpranma durumuna göre, buna siz karar verebilirsiniz. 2. haftadan itibaren sonucu siz de fark edeceksiniz. İstediğiniz sonucu aldıktan sonra, ayda 1 defa uygulamanız yeterli olacaktır.

Zeytinyağı Bal Maskesinin Saça Faydaları

Önerdiğimiz maske, yıpranmış saçları onarır. Tekrar eksi sağlıklı ve parlak görünümüne kavuşmasını sağlar. Ayrıca, saçları yumuşatır ve kolay şekil almasını sağlar. İçinde bulunan nae yağı iel de, saç derisini ferahlatır, saç diplerinde biriken ölü derilerin atılmasını sağlar.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Ballı Saç Maskesi Tarifi” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar