Banyo Temizliği Nasıl Yapılmalı ?

Sağlık/Hastalıklar 12 Şubat 2014
486

Banyo Temizliği Nasıl Yapılmalı ?
Banyoda Hijyen Kuralları,Banyo Temizliği,Banyonun Temizliği Nasıl Yapılır,Banyonun Temizliğinde Püf Noktalar,Banyoda Hijyen Nasıl Sağlanır
Evin hijyen açısından en çok önem taşıyan bölümü banyolardır. Banyonun temizliği sağlık açısından son derece önemlidir. Çünkü, banyo, özelliklede içerisinde klozet bulunan banyolar evin en çok bakteri üreyen bölümüdür. Eğer, banyonun temizliğine ve hijyenine dikkat etmezseniz, banyodaki bakteriler  evin tamamına yayılır. Bu da hasta olmanız için yeterde artar bir sebeptir. Bu makalemizde sizlere banyonun temizliğinde püf noktalar konusunda bilgiler vermek istiyoruz.

Banyo Temizliği Nasıl Yapılır
Banyo Temizliği Nasıl Yapılır

Banyoda Hijyen Kuralları,Banyo Temizliği,Banyonun Temizliği Nasıl Yapılır,Banyonun Temizliğinde Püf Noktalar,Banyoda Hijyen Nasıl Sağlanır
*Diş Fırçasını Açıkta Bırakmayın : Diş fırçasının açıkta olması, klozette ve banyoda bulunan tüm bakterilerin fırçaya geçmesine sebep olur. Klozetin kapağını sürekli tutun ve diş fırçanızı, ağzı kapalı bir kavanozun içine koyarak dolabınıza koyun.
*Havluların Islak Olması : Islak havlular en büyük bakteri kaynağıdır. Islak havluyu cilldinizle temas ettirdiğinizde, açık yara gibi bir sorununuz var ise, enfeksiyon riski artar.  Bu tip sorunların önüne gçmek için, havlunun tek kişinin kullanması ve sık sık havluların değiştirilmesi sağlık açısından son derece faydlı olacaktır. Eğer mümkün ise, kağıt havlu kullanmanızı öneririz.
*Sentetik Banyo Lifleri : Duş sırasında kullandığınz sentetik lifler çok sağlıklı değildir. Sentetik lifler yerine, doğal liflerden yapılmış olanları tecih ederek kullandığınız lifleri 2 ayda bir değiştirmeniz gerekmektedir.
*Sık sık el Yıkamak  :Bonyo işlerinizi yaptıktan sonra veya diğer zamanlrada sık sık ellerinizi temizlemek sağlık açısından çok önemlidir. Fakat eli doğru şekilde yıkamanız gerkir. Ellerinizi doğru şekilde yıkamanın yolu, elinizin en az 20 saniye boyunca sabunla ellerinizi yıkamanız gerkir.
*Duş Perdesinin Boyu  : Kullandığınız duş perdesinin gereğinden uzun olması ıslak zeminle temas etmesine sebep olur. Sürekli olarak ıslak yerle temas eden kısmının bir süre ıslak kalması küflenmeye neden olur.Bu da sağlık ve hijyen açısından sakıncalıdır.
*Banyodaki Klozet,Lavobo ve Zemin İçin Farklı Temizlik ürünü Kullanın : Klozet, lavabo, zemin, hatta banyo aynanız için bile farklı bir sünger fırça kullanmanız gerekiyor. Aksi takdirde bakteriler, temizlediğiniz şeyle birlikte diğer yüzeylere taşınıyor ve bu da hastalıklara davetiye çıkarıyor.
*Temizlik :Enfeksiyon ve hastalığa neden olan bakterileri öldürmek için temizlik yaparız. Ancak temizlikte kullandığımız ürünlerin pek çoğu yoğun kimyasal içerir. Bu da başta deri ve solunum yolu enfeksiyonları olmak üzere pek çok ciddi hastalığın tetikleyicisi olabilir. Kullanılan ürünlerin içeriğine dikkat etmekte fayda var.
*Banyo zemini :Banyo zemini en çok bakteri barındıran yerlerden birisi. Zemini sık sık fırçalamak ve mümkün mertebe çıplak ayakla zemine basmamak gerekiyor.
Banyoda Hijyen Kuralları,Banyo Temizliği,Banyonun Temizliği Nasıl Yapılır,Banyonun Temizliğinde Püf Noktalar,Banyoda Hijyen Nasıl Sağlanır

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Banyo Temizliği Nasıl Yapılmalı ?” Konulu yazıdaki yorumlar

  • Anjana

    İyi gunler. Ben 43 yaşındayım. 39 yaşında meme kasenri oldum. Gf6ğsfcmfcn yarısı ve gf6ğfcs ucum alındı. Gf6ğsfcmde radyoterapiye bağlı olarak yanık oluştu. Bu yanık gf6ğsfcmfcn sertleşmesine neden oldu. Bu ameliyat sırasında koltukaltındaki 22 adet lenf bezimde alındı. Onkoloji doktoru tekrar ameliyat olmam gerektiğini sf6yledi. c7fcnkfc gf6ğsfcmdeki yağ dokuları sertleşmiş. Gf6ğfcs estetiği yaptırmamı sf6yledi. Ben ameliyattan korkuyorum. Kolumun şişme ihtimali olur diye. Ben bu ameliyat ie7in fiyat almak istiyorum. Kolumun şişmeme riski olabilirmi. Şu anda hala tedavi gf6rfcyorum. Diğer gf6ğsfcmde sarkma oluştu. Bir gf6ğsfcm kfce7fck diğeri bfcyfck. sorularımı cevaplarsanız memnun olurum. Teşekkfcrler.

  • İlginizi Çekebilir

    Sponsor Bağlantılar