Bazı İnsanlar Şaşı Bak Şaşır Resimlerini Neden Göremez?

Güncel/Aktuel 26 Mart 2016
1676

Ya da orada saklanmış gerçek bir resim bulunmamakta mı? Pek çok insan şaşı bak şaşır resimlerini görebilirken bazıları göremez. Bunun sebebi nedir. Hem kendi merakımdan hem de sizin için bu konuda bir araştırma yaptım ve araştırma sonuçlarını da sizlerle paylaşmak istedim.

sasi_bak_sasir

Şaşı bak şaşır resimlerini göremeyen insanların en büyük sıkıntısı, gözlerin birbiri ile ve beyinle olan çalışma dinamiği. Yani, 3 boyutlu stereo resimleri görmek için gözlerin birbiri ile koordineli bir şekilde çalışması şart. Eğer bu koordinasyonu sağlayamıyorsanız, şaşı bak şaşır resimlerini de görmeniz imkansız. Şaşı bak şaşır resimlere bakarken, her iki gözün birlikte kayması ve aynı hizaya gelmesi gerekir. Aynı hizaya gelmeyen gözlerden bir tanesi daha ağır basıyor ve resmi görmenizi engelliyor.

sasi_bak_sasir_resimleri

Şaşı bak şaşır resimlerini göremiyor olmanızın bir diğer nedeni, gözde kırma kusuru olarak bilinen astigmat rahatsızlığı veya gözde katarakt problemi olmasıdır.  Eğer gözünüzde kırma kusuru veya katarakt yok ise durum tamamen sizin bakma tekniğiniz ile alakalıdır.

Şaşı Bak Şaşır Resimlerini Bulma Tekniği

sasi_bak_sasir_resimleri_bulma_teknigi

elinizdeki resmin ortası burnunuzun üzerinde olacak şekilde tutun. Resim bu şekilde bulanık bir görüntüde olmalıdır. Gözlerinizi uzaktaki bir görüntüye bakıyormuş gibi odaklayın. Resmin yukarısında, 2 kare 3 kare haline gelinceye kadar, yavaş yavaş resmi yüzünüzden uzaklaştırın. Eğer 4 kare görmeye başlarsanız resmi 3 kare görünceye kadar kendinizden uzaklaştırın. Eğer 2 kare görürseniz işleme en baştan başlayın. 3 kareyi açık bir şekilde gördüğünüz zaman resmi olduğu yerde tutun. İşte tam bu noktada gizli resim ortaya çıkacak ve siz de artık şaşı bak şaşır resimlerini görmeye başlayacaksınız. Gizli resmi ve derinliğini algıladığınız zaman, 3 boyutlu resmin herhangi bir yerine bakabilirsiniz. Ne kadar uzun süre bakarsanız yanılsama o kadar belirgin hale gelecek. Resmi kendinizden uzaklaştırırsanız, uzaklığın artmasına bağlı olarak derinlik de artacak.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Bazı İnsanlar Şaşı Bak Şaşır Resimlerini Neden Göremez?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Suyun En Sağlıklı Hali

Suyun En Sağlıklı Hali

02 Mayıs 2017
132

Sponsor Bağlantılar