BB Krem İle CC Krem Arasındaki Fark

Cilt Bakımı ve Güzellik 23 Şubat 2015
486

Bir kaç yıl öncesine kadar cilt bakım kremleri arasında yer almayan BB krem ve CC krem artık pek çok kadının günlük hayatta kullandığı makyaj malzemeleri arasında yer alıyor. BB Krem nedir, CC krem nedir, BB krem ve CC krem ne işe yarar, BB krem ile CC krem arasındaki fark nedir gibi pek çok merak edilen sorunun cevabını içeren bir makalem hazırladık sizler için. Pek çok kozmetik firmasının ürün yelpazesinde yer alan ve satışa sunulan BB krem ve CC ile ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını sırasıyla vereceğiz sizlere. BB krem mi kullanmak gerekir yoksa CC krem mi ? Aslına bakarsanız BB krem ve CC krem kullanım amacı açısından pek çok yönü ile birbirine benziyor. Bazı farklılıklar içerse de genellikle kapatıcı anlamda kullanılıyor ve ciltte istenmeyen kusurların örtülmesini sağlıyor. BB krem veya CC krem seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli konu cilt tipinize uygun olanı tercih etmeniz. Şimdi BB krem Nedir, CC krem nedir konularına bir bakalım. Ve BB krem ile CC krem arasındaki farkları değerlendirelim.

bb_krem_ile_cc_krem_arasindaki_farkBB Krem Nedir-CC Krem Nedir-BB Krem İle CC Krem Arasındaki Fark

 • BB krem Leke örtücü (Blemish Balm) veya güzellik kremi (Beauty Balm) olarak adlandırılmaktadır.
 • CC Krem Renk kontrolü (Colour Control/ Color-Correcting) olarak adlandırılır.
 • BB kremin temel görevleri, ciltte tonlama yapmak, leke ve kusurları kapatmak, cildi nemlendirmek, cildi aydınlatmak ve cildi güneşe karşı korumaktır.
 • CC kremin temel görevi, ciltte meydana gelen kızarıklık ton farklılıkları ve cilt solukluğunu kapatmaktır.
 • BB krem güneş koruyucu da içerdiği için oldukça pratik bir makyaj ürünüdür .
 • CC krem BB kreme oranla daha besleyici, daha kapatıcı ve daha ince bir krem. Bir nevi BB kremin daha da geliştirilmiş hali anlayacağınız.
 • Cc kremde BB krem gibi güneş koruyucu içeriyor, ama CC kremdeki koruma faktörü daha fazla.
 • CC krem BB kreme göre daha hafif ve yumuşak.
 • CC krem BB kremden daha az yağ içeriğine sahiptir. CC krem daha mat bazlı olduğu için, BB kreme oranla makyaj bazı olarak daha iyi performans sağlıyor.
 • BB krem ile CC krem arasındaki en büyük fark kapatıcılık yönünden gözleniyor. CC krem BB kreme göre daha iyi kapatma özelliğine sahip.
 • BB krem tek sürüşle, kadınları, nemlendirici, güneş koruyucu ve fondöten kullanma işinden kurtarıyor. 3 krem ile yapılan işlemi tek kremle yapmalarını sağlıyor.
 • Eğer cildiniz akneye meyilli, kızarık, donuk ya da koyu lekelerle dolu ise BB krem değil CC krem Kullanmanız gerekiyor.
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“BB Krem İle CC Krem Arasındaki Fark” hakkında 2 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar