BB,CC, DD, EE, PP Kremler Arasındaki Fark Nedir?

Cilt Bakımı ve Güzellik 11 Aralık 2016
378

Gün geçmiyor ki kozmetik sektöründe bir yenilik ortaya çıkmasın. Yıllar önce cilt için sadece fondöten kullanılırken, BB krem diye bir kavram ortaya çıktı. Ardından CC krem devreye girdi. Daha önceki bir makalemde BB krem ile CC krem arasındaki farklar konusuna değinmiştim. Şimdilerde ise, BB krem ve CC kreme ek olarak DD krem,PP krem ve EE krem de ortaya çıktı. Peki bu iki harfle anılan kremler nedir, ne işe yarar ve aralarındaki faklar nelerdir ? Gelin hep birlikte görelim.

BB Krem

bb_krem

BB kremler fondötenin yanında son derece masum kremlerdir. Yumuşak kremsi yapısı ve ince kıvamı ile çok kısa sürede popüler olan BB krem hasar görmüş ciltleri onarmak için tasarlanmış kozmetik ürünlerinden bir tanesidir. Beauty Balm isminin kısaltılmışı olan BB krem cildi nemlendirir, tahriş olmuş bölgeleri yatıştırır. en güzel de her cilt tipine uygundur.

CC Krem

cc_krem

Color Control yani renk kontrolü isminin kısaltması olan CC krem ciltteki kızarıklıklar ve yaraları kapatarak cilde yenilenmiş görüntüsü vermek için tasarlanmış kozmetik ürünüdür. Cildi yumuşatan ve ferahlatan maddeler içerir. Yağlı ve problemli ciltler için uygun değildir. Bu tür cilde sahip olanlar CC kremden uzak durmalıdır.

DD Krem

dd_krem

Daily defense, yani günlük koruma anlamına gelen kelimelerin kısaltması olan DD krem cildi dış etkenlerden özellikle de güneş ışınlarından son derece iyi korur. Fakat bu kremleri çok fazla kullanmak çok da iyi değildir. Çünkü bu kremlerin çok fazla kullanılması cilt gözeneklerinin tıkanmasına neden olur. Yaşlı ciltlerde de son derece iyi etkileri vardır.

PP Krem

pp_krem

Pink Perfect, yani mükemmel pembe anlamına gelen kelimelerin kısaltması olan PP krem aslına bakarsanız makyaj bazı olarak hazırlanmış bir kozmetik ürünüdür. İçerisinde bulunan  silikon partiküller cilt yüzeyindeki düz olmayan yüzeyleri doldurur, düzleştirir ve yumuşatır. PP kremler her cilt tipine uygun olmasına rağmen, kullanırken başka cilt ürünleri de kullanmak gerekir.  PP krem uygulaması yapıldıktan sonra, üzerine de bir kat tonal krem uygulamak daha iyi sonuçlar almanızı sağlar.

EE Krem

ee_krem

Extra Exfoliation yani pul pul dökülmenin kısaltması olan EE krem cildi ölü hücrelerden kurtarırken, cildin yenilenmesini sağlar. Ayrıca EE krem cildi güneşin zararlı etkilerinden korur ve nemlendirir. Kimi insanlar EE kremi ultraviole karşıtı ve akne karşıtı ürünlerle birlikte kullanmaktadırlar. EE kremler çok sık kullanılabilecek kozmetik ürünler değildir. Özellikle hassas ve ince cilt tipine sahip olanların kullanması önerilmez.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“BB,CC, DD, EE, PP Kremler Arasındaki Fark Nedir?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar