BEBEK ODASI DEKORASYONU

Dekorasyon Fikirleri 02 Ocak 2011
363

BEBEK ODASI DEKORASYONU
BEBEK ODASI DEKORASYONU

Bebek Odası Dekorasyonu

Bebek Odası,Bebek Odası Dekorasyonu,Bebek Odası Dekoru,Bebek Odası Dekorları,Bebek Odası Nasıl Olmalı,Bebek Odası Nasıl Hazırlanır,Bebek Odası Nasıl Boyanmalı
Bebek Odası Nasıl Olmalı- Bebek Odası Nasıl Hazırlanır ?
Bebek odası dekorasyonu
yapmak için, bazı püf noktalar mevcuttur. bu püf noktalara uyarak bebek odası dekorasyonu yaparsan, hem sağlıklı, hem de güzel bir bebek odasına sahip olursun.
Bebek odası dekorasyon
Karyola Ve Yatak Seçimi Karyolasının korkulukları yuvarlak hatlı olmalı ve keskin olmamalıdır. Korkuluk- larının boyunun bebeğin ayağa kalktığında düşmesini engelleyecek boyda olmasına ve indirilip yükseltilebilir olma- sına dikkat etmelisiniz. Ayrıca karyoladaki mekanizmaların bebeğiniz tarafından kolayca sökülmeyecek olduğunu kontrol ediniz. Bunun dışında karyola içineözellikle anti-bakteriyel ve doğal kauçuktan imal edilmiş lateks yatak- lar ya da orta sertlikte yarı ortopedik bir yatak tercih edilmelidir.
Bebek Odası Dekoru – Bebek Odası Dekorları
Bebek Odası Nasıl Boyanmalı ?
Boya & Renkler : Oda duvarlarının hava alır olmasına özen gösterin. İster duvar kağıdı kullanın isterse duvar boyası, duvarlardan en azından birinin hava alır olmasını sağlayın. Yani duvar kağıdı kullanırsanız bile en azından bir duvarın boya olmasını tercih ediniz. Ayrıca kolaysilinebilir ve temizlenebilir su bazlı boyaları tercih etmeli-siniz.  Bunun dışında odanın duvar renklerinin keskin renkler olmamasına özen gösterin. Bebeğinizin rahat ve huzurlu hissetmesi için sadece duvarlar için değil mobilya ve hatta tekstiller için de soft renkleri seçmek faydalı olur. İlle de alışılagelmiş renkler seçmek zorunda da değilsiniz. Belli tabuları neden yıkmayalım? Erkekler için neden hep mavi tonlar ya da kızlar için nede ille de pembe? Farklı renkleri yumuşatarak klasiklikten kurtulup farklılık yaratabilirsiniz.
Halı Seçimi : Mümkün olduğunca duvardan duvara halıdan kaçınınız. Özellikle ahşap kaplama üzerind ekullanabileceğiniz ve ara ara kolayca temizlenebilecek anti-allerjik halıları tercih ediniz.
Işıklandırma : Bebeğinizin odasına mümkün olduğunca bol güneş ışığı girdiğinden emin olunuz. Elbette bebeğinizin uykusunun etkilenmemesi için direkt ışık almasını engelleyici uygun güneş ışığını engelleyici perdeler kullanabilirsiniz ama özellikle güneş ışıklarından bol bol faydalanınız. Bunun dışında odanın ışıklandırmasında direkt bebeğinizin gözünü rahatsız edebilecek ışıklandırma sistemleri kullanmayınız. Bunun yerine soft ışıklar ve lambaderler kullanınız.
Bebek Odası Dekoru-Odada Boş alan Bırakma
Özellikle bebeğinizle hem keyif aldığınız için hem de beslemek ya da kitap okumak için bebeğinizin odasında vakit geçireceğiniz zamanlar çok olacaktır. Özellikle bebeğinizi emziriyorsanız hem onun güvenliği hem de sizin rahatınız için odasına kendiniz için bir emzirme koltuğu koymayı unutmayınız. Bizler de biraz konforu hak ediyoruz değil mi? O zaman sallanan koltukları tercih etmelisiniz.
Çok Fonksiyonlu Ürünler :
Her ne kadar odanız geniş olsa da bebeğinizin büyümesiyle daha geniş alanlara ve yenieşyalara ihtiyacınız olabilecektir. Bu nedenle mümkün olduğunca çok fonksiyonlu mobilyalar veya ürünler seçin.Örneğin misafir yataklı ya da çekmeceli karyola, hem saklama ünitesi olarak hem de koltuk gibi kullanılabilecek sandıklar gibi… Böylece bebeğinizin ortalıkta görünmesini istemediğiniz eşyalarını görünmeden saklayabilir hem de alan kazanmış olursunuz.
Güvenlik : Duvara monte edilen aksesuarların yataktan olabildiğince uzak olan bölümlere yerleştirilmesinde fayda vardır. Elektrik tesisanızın bebeğinizin/çocuğunuzun kolaycaulaşamayacağı yerlerden geçecek şekilde olduğunda emin olun.özellikle evde o oda bile olsa priz yüksekliklerinin anahtarlara da aynı yüksekliğe getirilmesi gerekebilir. Korkulacak kadar büyük bir maliyeti yoktur. Ama eğer bunu yaptıramıyorsanız da kapaklı prizler seçilmeli. Ayrıca kablolu elektrik aksamlarını da bebeğinizin kolaycaçekip, tehlike yaratmayacak şekilde kablolarının saklanmasına özen gösterin. Mobilyaların tırmanılarak çocuğunuzun düşebileceği ortamlar yaratmadığından emin olunuz ve ona göre yerleştiriniz. Örneğin dolap çekmeceleri bu konuda tehlike olabilir. Çok dikkatli olunması şart!
Bebek Odası,Bebek Odası Dekorasyonu,Bebek Odası Dekoru,Bebek Odası Dekorları,Bebek Odası Nasıl Olmalı,Bebek Odası Nasıl Hazırlanır,Bebek Odası Nasıl Boyanmalı

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“BEBEK ODASI DEKORASYONU” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar