BEBEK ODASI İÇİN PRATİK ÖNERİLER

Dekorasyon Fikirleri 04 Ocak 2011
356

BEBEK ODASI NASIL OLMALIDIR
BEBEK ODASI NASIL OLMALIDIR

Bebek Odası İçin Pratik Öneriler

Bebek Odası Nasıl olmalı ya da bebek odası nasıl hazırlanır gibi soruları pek çok kere duymuşuzdur. Bebek odası hazırlamak başlıbaşına bir iştir.
Bebek Odası Hazırlanırken
Bebek odası hazırlanırken, dikkat etmeniz gereken bazı püf noktaları vardır.  eğer bu püf noktalar göz ardı edilirse, özene bezene hazırladığınız bebek odası sizin için, tam bir kabus olabilir.  Bebek odası hazırlanırken nelere dikkat etmek gerekir ?
Bebek Odası Nasıl Olmalı ?
1. Tüm çocukluğunu geçirebileceği bir oda hazırlayın
Ne kadar güzel gözükürse gözüksün bebek odasına çok fazla “bebeksi” objeler ve renklerle doldurmayın. Çocuğunuz ana okuluna başladığında odadaki bu açık pembe ve mavi tonları biraz garip kaçmaya başlayabilir. Duvar rengini rafları ve mobilyaları her yaşa uygun renklerden seçmeye çalışın. Toz pembe duvar kağıdı yerinebebekaksesuarları ile de bu duyguyu verebilirsiniz. Beşiğe sığmayacak kadar büyüdüğünde kullanması için minik bir karyola da koymayı unutmayın.
2. Odanın nasıl ışık aldığınıkontrol edin
Odayı dekore etmeye başlamadan önce güneşin hangi taraftan doğduğuna ve gün içinde içerisinin nasıl ışık aldığına dikkat edin. Bu sayede sabah güneşinin vurduğu köşeye beşiği yerleştirmek gibi bir hataya düşmezsiniz. Sadece güneş değil sokak lambasının da bebeğin gözlerini rahatsız edeceğini unutmayın.
3. İki görevi de görebilecek mobilyalar seçin
Alt değiştirme masasının aynı zamanda şifonyer olarak kullanılması çok işinize yarayabilir. Böylece bebek bezlerinden kurtulduğunuzda işinize hiç yaramayan bir mobilya ile kalmamış olursunuz.
4. Bebek Odası Halısı
Bebek odası halısı duvardan duvara olmamalıdır. Bebek odanızın yerlerini parke yaptırıp parça halı kullanmaya bakın. Sert zeminlerintemizlemesi dahakolayhem de bebeğinizi alerji yapacak tozları tutmazlar. Çocuğunuz büyüdükçe ve zevki değiştikçe parça halıyı kaldırıp yenisini almak çok dahakolay ve ekonomik olacaktır.
5. Bol bol saklama dolabı yaptırın
Bebek eşyaları küçücük olsa da tahmin ettiğinizden çokfazla yere ihtiyacınızvardır. Unutmayın o kıyafetler ve ayakkabılar gün geçtikçe büyüyecek ve olanlara ekstra aksesuarlar eklenecek. İleride odanın her yerini kaplayacak olan oyuncakları düşünün!
6. Bebek odasına kendiniz için bir koltuk koymayı ihmal etmeyin
Rahat bir koltuk seçin. Bebeğinizi emzirerek, sallayarak ve ona masal kitapları okuyarak yüzlerce gecenizi o koltukta geçireceğinizi unutmayın. Hatta yeriniz varsa açılıp kapanabilir bir kanepe de çok işinize yarayacaktır.
Bebek Odası Nasıl Olmalı,Bebek Odası Nasıl Hazırlanır,Bebek Odası Hazırlanırken,Bebek Odası Halısı, Bebek odası için pratik öneriler

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“BEBEK ODASI İÇİN PRATİK ÖNERİLER” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar