Bit ve Sirkeden Kurtulmanın Doğal Yolu

Sağlık/Hastalıklar 23 Ekim 2014
7378

Bit ve Sirkeden Kurtulmanın Doğal Yolu
Bit İçin Doğal Tedavi Yolu,Bit Ve Sirkeden Kurtulmanın Yolu,Bit ve Sirke Tedavisi İçin Bitkisel Yöntem,Saçtaki Bit ve Sirke Nasıl Temizlenir,Saçtaki Bit Nasıl Gider,Saçtaki Sirkeden Nasıl Kurtulunur
Okulların açılması ile birlikte, pek çok ailede ortak bir sorunda ortaya çoıkmış durumda. Çocuklarının saçlarında bit ve sirkeye rastlayan aileler telaşla bu sıkıntılı durumdan kurtulma derdine düştüler. Toplumda utanç kaynağı olarak düşünülen bit ve sirkenin temiz olmak veya olmamakla alakası yoktur. Bit ve sirke saçın temiz veya kirli olmasına bakmaksızın yaşayabileceği sıcak ve nemli bir ortam arar. Bit  yakın temas, başında bit ve sirke bulunan birinin tarağını, tokasını, eşyasını kullanmakla geçer. Bilinenin aksine bit zıplamaz.

Bit ve Sirke Nasıl Temizlenir
Bit ve Sirke Nasıl Temizlenir

Bit İçin Doğal Tedavi Yolu,Bit Ve Sirkeden Kurtulmanın Yolu,Bit ve Sirke Tedavisi İçin Bitkisel Yöntem,Saçtaki Bit ve Sirke Nasıl Temizlenir,Saçtaki Bit Nasıl Gider,Saçtaki Sirkeden Nasıl Kurtulunur
Küçük çocuklarda sıklıkla görülen bit ve sirke tedavisi için, içerisinde böcek ilacı bulunan zararlı bit öldürücüler kullanılmaktadır. Bu böcek ilaçları pek çok ülkede yasaklanmış olup, allerjik reaksiyonlardan tutun da ölüme kadar varabilen ciddi sonuçlar doğurmaktadır. Bu zararlı maddeleri kullanmak yerine evde bulunan malzemelerle bitleri ayıklamak mümkündür. Önerilerimize geçmeden önce, hatuırlatmak istdiğimiz çok önemli bir konu var. 2 yaşın altındaki çocuklarda bit tedavisinin mutlaka ve mutlaka bir hekim tarafından yapılması gerekmektedir. Bu hatırlatmayı yaptıktan sonra önerilerimizi size de sunalım.
Bitlerin vücudunda nefes almalarına yarayan delikler vardır. Bu delikler sayesinde de yaşamlarını sürdürürler. Buradaki püf nokta o delikleri kapatarak bitlerin ölmesini sağlamaktır.
Yapmanız gereken işlem; zeytinyağı, mayonez veya vazelini boşluk bırakmayacak şekilde, saçı tamamen kapatarak kafaya sürmektir. Kulakların arkaları ve ense bölgesini de unutmamak gerekir. . Bir bone yardımı ile saçı kapatıp bir havlu ile başı sarın. Eğer mayonez kullanıyorsanız 2 saat bekledikten sonra saçı yıkayabilirsiniz. Saçtan mayonesi temizlemek zor olacapından bir kaç kez şampanlama yapmak zorunda kalabilirsiniz. Son şampuanlama sırasında saçlar köpüklü iken metal ve sık dişli bir tarak ile saçları tarayın. Saçları tararken tarağı sirkeye batırılmış bir havlu ile temizleyin. Bu işlem bitin ve bit yumurtası olan sirkenin baştan uzaklaştırılmasını sağlar.
Eğer vazelin kullandıysanız, 2 saat bekleyebilir ya da sabaha kadar durabilirsiniz. Mayonezde yapılan yıkama ve tarama işlemi aynen tekrarlanmalıdır.
Saçtaki bitleri öldürmek için ne kullanırsanız kullanın son durulama işlemi olarak, eşit miktarda karıştıracağınız su ve sirke karışımı ile saçları durulayın. Bu işlem saça yapışmış olan bit yumurtalarının saçtan kolayca ayrılmasını sağlar.
Bitten Kurtulmak İçin Hintyağı ve Zeytinyağı;
Saça hint yağı sürülerek kompres uygulayın ve saçınızı streç yada naylon benzeri ile sarın 1-2 saat  bekledikten sonra saçlarınızı doğal bir temizleyici ile temizleyin. Saçınız köpüklü iken ince ve sık dişli bir tarakla tarayın. Durulama aşamasında, saçlarınızı sirkeli su ile durulayın. Saçlar ıslakken yeniden metal ve sık dişli bir tarakla tarayın.
Hint yağı değil de zeytinyağı kullanacaksanız ;
Akşamdan hakiki zeytin yağını saça iyice yedirerek uygulayın.Saçı streç veya naylon benzeri bir malzeme ile iyice sarın ve sabaha kadar bu şekilde bekletin. Sabah saçları beyaz sirke ile durulayın ve şampuan ile yıkayın. Saçınız köpüklü iken ince ve sık dişli bir tarakla tarayın.
Bitten kurtulmak için diğer bir zeytiyağı kürü ise şu şekildedir ;
1/2  bardak zeytinyağı, 20 damla çay ağacı yağı, 10 damla limon esansı, 10 damla biberiye özü, 10 damla lavanta yağı karıştırılarak elde edilen maskeyi  saç diplerinden uçlarına kadar iyice yedirerek saça uygulayın. Streçfilm veya bone ile saçı kapatıp 2 saat bekleyin. Ardından şampuan yardımı ile saçlarınızı yıkayın. Saçlar köpüklü iken metal ve sık dişli tarakla saçı tarayın. Duruluma aşamasında sirke ve su karışımı çözeltiyi kullanın. Saçlar ıslakken yine metal tarakla tarama yapın.
Size önerdiğimiz hangi yöntemi kullanırsanız kullanın, uyguladığınız yöntemi mutlaka ve mutlaka 7. ve 10. tekrarlayın. Çünkü bit yumurtaları 7-10 gün sonra bit olarak yeniden hayata gelir. O sebeple de tekrarlanması şarttır. Düzenli bir temizlik ve biraz dikkatle bitlerden kurtulmak mümkündür.
Bit İçin Doğal Tedavi Yolu,Bit Ve Sirkeden Kurtulmanın Yolu,Bit ve Sirke Tedavisi İçin Bitkisel Yöntem,Saçtaki Bit ve Sirke Nasıl Temizlenir,Saçtaki Bit Nasıl Gider,Saçtaki Sirkeden Nasıl Kurtulunur

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Bit ve Sirkeden Kurtulmanın Doğal Yolu” hakkında 16 yorum var

 • Sıla

  Bizim sinifta kafasinda bit bulunan bir kiz vardi benim arkamda oturuyordu benimde kafam kasinmaya basladi daha sonra anneme defalarca kontrol ettirmeme ragmen birşey cikmadi sonradan baktiginda annem kafam da bir kactane sirke oldugunu gordu bizde hemen once daha kolay kurtulmak icin sacimi kisalttik ve eczaneden yazidada bulundugu gibi anti-bit sampuananini aldik sonra banyoda sacima uyguladik taragiyla da taradigimizda taraga yaklasik 8 kadar bit geldigini gorduk bunun uzerine daha cok titizlik gosterdik ve hergun banyoda ayni islemi uyguladik fakat taragin disleri kirildigi icin tarayamadik ? daha sonra sacimda sirkeler kalmis olmaliki baya bi cogaldi annem sacimdaki sirkeleri temizledi ve bit gormedigini soyledi fakat ben ucgun once baktigimda sacimin on kisimlarinda 2 tane bit gordum bugunde annem saclarima yine bakti ve bit gormedigini ama sacimda cok fazla sirke bulundugunu soyledi bizde kurtulmak icin cozum ariyoruz Acaba bu konuda bize yardimci olabilirmisiniz ?

 • admin

  Sevgili okurumuz. Bir saçlardan temizlenmesi oldukça zor olan bir şey. Bu sebeple de çok titiz davranmak gerekli. Bu arada eğer okulunuzda salgın var ise siz ne kadar titiz davransanız bile yine de kurtulamayacağınız bir durum.Öncelikle okul idarenizle görüşüp tüm okul için aynı işlemin uygulanmasını istemeniz gerekli. Ardından da, bit bulaşıcı olduğundan dolayı, ailedeki herkesin de aynı tedaviyi uygulaması şart. Sadece sizin ürün kullanmanız yeterli olmayacaktır. Makalemizde belirtmiş olduğumuz doğal yöntemlerden sonuç alamadıysanız paranid bir şampuanı (spreyi değil ama şampuan olması şart) alıp, evdeki herkesin saçlarına saçlar kuru iken uygulayın. 10-15 dakika bekledikten sonra, saçlarınızı su ile köpürtüp, iyice masaj yapın. 5-10 dakika daha bekledikten sonra, saçlarınız köpüklü iken şampuanla birlikte size verilmiş olan tarak ile saçlarınızı tarayın. Ardından bol su ile saçlarınızı durulayın. Son durulama suyuna sirke kooyup saçlarınızı o şekilde durulayın. Dezenfektan görevi görecektir. Sık dişli tarağı da bol su ile iyice yıkadıktan sonra sirkeli suda 5 dakika bekletin. Saçlarınız ıslakken bir kez daha saçlarınızı sık dişli tarak ile tarayın. Şampuan işlemini ilk zamanlar haftada 2 defa uygulayın. Saçlarınız bit ve sirkeden arındıkça haftada 1 defa yıkamaya devam edebilirsiniz. Ama en baştada belirttiğim gibi, okulda ve evde herkesin bu şekilde bir tedavi uygulaması gerekir.

 • Sıla

  Genel temizlik disimda kullanabilecegimiz farkli bir yontem varmi

 • isimsiz

  Merhaba benim okulunda bitli bi kız vardık öğretmenlere söyledik hiçbisey yapmadılar sonra aradan baya geçti kafam çok kasinmaya başladı annem aradı hiçbisey gkremedik sonra bikere daha baktığında kafamda şans eseri iki tane bit buldu hemen o gün banyo yaptım sirkeli su ile bitler temizlendi kafamdan sonra kolonya surdum sacima ama etki etmedi daha sonra anti bit sampuanini kullandım sirkelerden çoğu oldu ama hala canlılar var ne yapacağım nolur yardım edin ilk defa olyor bende bu illet şey

 • admin

  Sayın okurumuz. Bitin gerçekten de saçlardan temizlenmesi çok zor iş. Eğer doğal yöntemler işe yaramamışsa paranid bit şampuanı bu iş için çok iyi bir tercih olacaktır. Ama şampuan talimatında yazıldığı gibi, haftada 1 değil haftada 2 defa kullanmanız daha faydalı olacak. Kuru saçlara şampuanı iyice yedirdikten sonra 10-15 dakika bekletin. Ardından da bol su ile durulayın. Şampuanla birlikte verilen sık dişli tarak ile saçlarınızı iyice tarayın. Bu işlem ölen bitlerin ve kalan yumurtaların çoğunu temizleyecektir. Şampuan bitinceye kadar haftada 2 defa yıkamaya devam edin. Çok faydasını göreceksiniz. Her şampuanla yıkama sonrasında da saçlarınızı mutlaka sirkeli su ile durulayın. Yorumlarda okurlarımızın kullanıp da fayda gördüğü bazı yöntemler de mevcut. Onları da değerlendirebilirsiniz.

 • İlginizi Çekebilir

  Sponsor Bağlantılar