Boşanmanın Çocukların Gelecek Hayatlarına Etkileri

Dr Ömer Coşkun 04 Mart 2016
267

Günümüzde artık evlenmek kadar boşanmak da normal karşılanmaya başlandı. Mezara kadar evlilikler artık belki de tarih olmak üzere. Bazı durumlarda, elinizden geleni, hatta fazlasını dahi yapsanız, evliliği sürdürmek mümkün olmaz. Bu durumda da boşanma devreye girer. Boşanma da en çok yara alan taraf, kadın ya da erkek değildir. Çocuklardır maalesef. Hiç kimse elbette boşanmak için evlenmez, ama olmadığı zamanlarda da boşanmak kaçınılmaz olur.  Peki bu durum çocukların geleceğini ne şekilde etkiler ?

Boşanmış anne Babanın Çocuğu Olmak

bosanmis_anne_babanin_cocugu_olmak

Çocuklar boşanma konusunda en çok sıkıntı yaşayan taraftır. Ama, bu durum boşanmış olduğu halde halen didişmeye devam eden anne babaya sahip olan çocuklar için geçerlidir. Çocuklar sanılanın aksine, anne babanın bir arada olmasını değil, mutlu bir hayatın parçası olmak istiyorlar. Çocukların mutlu olmak için neye ihtiyacı olduğunu iyi tayin etmek gerekir. Çocukların huzurlu ve mutlu bir ortamda yaşamaları çok daha önemlidir.

Boşanmış Anne Babalar Çocuk Yetiştirirken Nelere Dikkat Etmelidir ?

bosanmanin_cocuga_olumsuz_etkileri

Mükemmel bir çocuk yetiştirmenin altın kuralı, çoğunuzu huzurlu bir ortamda yetiştirmek ve ona değerli olduğunu hissettirmektir. Sevildiğini bilen çocuk mutlu çocuktur. Sevildiğini hissetmeyen çocuk mutsuz ve öz güveni düşük çocuktur. Çocukların sevgiyle büyüdüğünü iyi bilmek gerekir. Boşanmış anne babalar çocuklarına sevgilerini fazlasıyla verdiklerinde, anne babanın boşanmış olması, çocuk açısından bir sıkıntı doğurmayacaktır. Boşanmadan dolayı çocuğum olumsuz etkilenir diye düşünerek cehennem hayatı yaşamaya devam etmek sizin kendinize zarar vermenizden başka bir işe yaramaz.

Yargıtaya Göre Boşanma Sebepleri

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Boşanmanın Çocukların Gelecek Hayatlarına Etkileri” Konulu yazıdaki yorumlar

İlginizi Çekebilir
OPENCART SANAL POS

OPENCART SANAL POS

14 Mayıs 2019
179

Sponsor Bağlantılar