Boyadan Yanan Saçlar İçin Maske Tarifleri

Cilt Bakımı ve Güzellik 28 Şubat 2015
464

Boyadan yanan saçlara ne yapılır dersiniz? Kesilmeli mi yoksa bitkisel bakım ile çözüm mü aranmalı ? Elbette öncelikli yapılacak şey, boyadan yanan saçlara bitkisel bakım yaparak saçın yeniden canlanması ve eski haline kavuşturulması gerekmektedir. Boyadan yıpranan ve yanan saçlara bitkisel çözüm ve doğal maskelerle bakım yapmak mümkündür. Doğal saç maskeleri ile yapacağınız saç bakımı sayesinde boyadan yanan ve yıpranan saçlar için düzenli uygulamalar sayesinde saçlarınızın eski güzelliğine kavuşması mümkün olabilmekte. Saç yıpranması ve saç yanması sadece boyadan kaynaklanmaz. Aynı zamanda saç düzleştiriciler, saç maşası, fön makinesi ve saç açma işleri de saçın yanmasına ve yıpranmasına neden olur. bu şekilde de saçlar sağlıksız, çalı gibi bir görünüme sahip olur ve ne yaparsanız yapın bir türlü canlı görünmez. Bu gibi bir durumda pek çok kadın saçlarını kestirme yoluna gider. Bizim burada size önereceğimiz muhteşem doğal saç maskeleri ile yıpranmış ve boyadan yanmış saçlarınızı eski haline ve hatta daha da iyi duruma kavuşturmanız mümkün olacak. Sizlere önereceğimiz 3 farklı doğal saç bakımı maskesi ile saçlarınızın parlak ve sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

Boyadan Yanan ve Yıpranan Saça Ne Yapılır ?

boyadan_yanmis_sac_icin_maske

Boyadan yanan ve yıpranan saça ne yapılır konusunda ilk yapmanız gereken şey, saçları güçlendirmek üzere, bazı vitaminler almaktır. Özellikle A,B,C ve E vitaminleri saçları güçlendirmek konusunda oldukça işinize yarar. Ayrıca bu vitaminlerden zengin besin maddeleri tüketmek de saçlarınızın sağlığı açısından çok önemlidir. Bunlar dışında boyadan yayan saçlar için maske tarifleri mevcut. Bu saç maskelerini uygulayarak saç bakımı yapmanız gerekmekte. Boyadan yanan ve yıpranan saçlar için maske tarifleri aşağıda verilmiştir.

Boyadan Yıpranan Saça Ne İyi Gelir-Ne Yapılır ?

Boyadan yanan saça en iyi gelecek bitkisel çözümlerden bir tanesi Jojoba yağı maskesi. Saç İçin jojoba yağı maskesi nasıl kullanılır bir bakalım.

boyadan_yanmis_sac_icin_bitkisel_cozum

Jojoba Yağı Maskesi İçin Gerekli Malzemeler

 • 4 yemek kaşığı jojoba yağı
 • 2 çay kaşığı biberiye yağı
 • 1 çay kaşığı ıtır çiçeği yağı

Jojoba Yağı Saça Nasıl Uygulanır ?

Yukarıda verilen tüm malzemeleri güzelce karıştırın. Hazırladığınız doğal saç maskesini  nemledirdiğiniz saçlarınıza masaj yaparak uygulayın. 15 dakika bekledikten sonra saçlarınızı saç tipinize uygun bir şampuan ile yıkayın ve bol ılık su ile durulayın. Haftada 2-3 defa uygulamanız gerekir.

boyadan_yanana_saclar_nasil_duzelir

Yumurta Maskesi İçin Gerekli Malzemeler

 • 1 adet yumurta
 • 2 çay kaşığı kayısı yağı
 • 5 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı

Yumurta Maskesi Saça Nasıl Uygulanır ?

yumurtayı iyice çırptıktan sonra, diğer malzemeleri de içine katıp iyice karıştırın. Hazırlamış olduğunuz maskeyi, saç uçlarına daha fazla uygulamak kaydıyla saçınıza sürün. Saç diplerine masaj yaparak maskeyi iyice yedirin. 20 dakika bekledikten sonra saçlarınızı saç tipinize uygun bir şampuan ile yıkayın ve bol ılık su ile durulayın. Haftada 2-3 defa uygulamanız gerekir.

boyadan_yanan_saclar_icin_ne_yapilir

Muz Maskesi İçin Gerekli Malzemeler

 • 1 adet muz
 • 1 yemek kaşığı bal

Muz Maskesi Saça Nasıl Uygulanır ?

Muzu püre haline getirip içine balı da ekleyerek karıştırın. Hazırladığınız doğal saç maskesini saçlarınıza eşit olacak şekilde güzelce yedirin.20 dakika bekledikten sonra saçlarınızı saç tipinize uygun bir şampuan ile yıkayın ve bol ılık su ile durulayın. Haftada 2-3 defa uygulamanız gerekir.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Boyadan Yanan Saçlar İçin Maske Tarifleri” Konulu yazıdaki yorumlar

 • SEMA

  Merhaba benim saçlarım sürekli boyadığım için yandı. Eczaneden Zigavus’un aloe veralı saç bakım maskesini aldım. 1 aydır hafta da iki kez uyguluyorum. Çok memnun kaldım saçlarım kendine geldi 🙂 Bütün arkadaşlarım ne kullandığımı soruyor çok mutlu oluyorum.

 • İlginizi Çekebilir

  Sponsor Bağlantılar