Bu Bitkiler Doğal Saç Boyası Olarak Kullanmak İçin İdeal

Cilt Bakımı ve Güzellik 22 Mart 2017
558

Saçlarınızın rengini değiştirmek zor bir şey olmasa da saçlarınızı oldukça yıpratan bir işlemdir. Saç boyalarının içinde bulunan kimyasallar saç tellerine ve saç köklerine zarar verir. Saçlarınızı boyatmak için, doğal saç boyalarını tercih edin. Bu sayede saçlarınızın sağlığını da korumuş olursunuz. Bu gün sizlere doğal saç boyası olabilecek bazı bitkilerden bahsedeceğim.

Sarışınlar için papatya

papatya_sac_boyasi

Saçlarınız sarı ise, kış mevsiminde genellikle saçlarınız mat görünüyor demektir. Bu mat görünümden kurtulmak için, 100 gr papatyayı kaynar suyun içine koyun ve 40 dakika demlenmesini bekleyin. Saçınızı saç tipinize uygun bir şampuanla yıkadıktan sonra hazırlamış olduğunuz papatya suyuyla saçlarınızı yıkayın. Papatya suyuyla yıkama esnasında saç diplerinize masaj yapmayı unutmayın. 1 Saat bekledikten sonra saçlarınızı durulayın. Bu işlemi haftada 3 defa yapmanız saçlarınızın canlanmasını ve parlaklık kazanmasını sağlayacaktır.

Limon

limon_dogal_sac_boyasi

Eskiden beri saç rengini açmak için kullanılan limon günümüzde de bu özelliğini halen korumaktadır. Bir miktar suyun içine 2 adet limon suyunu karıştırın. Bu karışımı saçlarınıza sürüp, güneşte kurumasını sağlayın.Saç renginiz açılacaktır.

Çayla Gelen Doğal Renk

cayla_sac_boyama

Çay koyu saçlar için son derece idealdir. Saç renginizi canlandırmak için, 2 çorba kaşığı siyah çay ile iki çorba kaşığı ada çayını kaynatın. 30 dakika demlendirdikten sonra, saçınıza masaj yaparak karışımı sürün. Bu işlemi 2 ay boyunca her gün uygulayın. Bu karışım saçların beyazlamasını da önlemeye yardımcı oluyor.

Soğan Kabuğu

sogan_kabuguyla_sac_boyama

Soğan kabuğu kahverengi saçlar için idealdir. Bir miktar soğanın kabuğunu kaynatın. İçerisine 3 çorba kaşığı demlenmiş çay koyun. 30 dakika demlenmeye bırakın. Her saç yıkamada saçlarınızı yıkayıp, havluyla suyunu iye aldıktan sonra saçlarınıza uygulayın.  Bu karışımı 1-2 defa saçlarınıza uyguladığınızda  saçlarınıza röfle yapılmış gibi görünecektir.

Ceviz Kabuğu İle Saç Boyama

ceviz_kabuguyla_sac_boyama

Size tarifini önereceğim losyon kahverengi ya da kahverenginin bir ton açık rengini size sağlayacaktır. Bunun için, 5-6 ceviz yaprağını 2 su bardağı suyla kaynatın. 3 çorba kaşığı kuru yeşil ceviz kabuğunu döverek ezin. Ceviz yaprağıyla hazırladığımız su soğuduktan sonra, içine ezdiğiniz kabuğu katın. Cam şişenin içine koyup, çalkalayın. Koyu renk saçlar için harika bir losyon olacak. Yapacağınız işlem, her gün 1 çay bardağı miktardaki losyonu, pamuk yardımı ile losyonu saç diplerine uygulayın.  Daha sonra haftada 1 veya 2 kez şişeden yine 1 çay bardağı alarak pamukla saçınıza sürebilirsiniz. yüzünüze bulaşıp leke bırakmasını önlemek için, saç diplerine zeytinyağı sürebilirsiniz. Losyonun elinizi boyamasını önlemek için mutlaka eldiven kullanın. Saçlarınızda beyazlar varsa haftada 1 defe uygulayabilirsiniz. Beyaz renkler zaman içinde normal rengine dönecektir.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Bu Bitkiler Doğal Saç Boyası Olarak Kullanmak İçin İdeal” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar