KALORİ YAKMANIN YOLLARI

Kitaptaki, her diyeti, egzersiz trendini, hileyi denediniz. Hatta birkaç kilo bile verdiniz. Ve kilo vermek çok istediniz. Bu yüzden, daha fazla denersiniz…
Daha güçlü olarak diyet yaparsınız fakat kilolar her nasılsa kalçalarınızda, baldırlarınızda ve belinizde toplaşır. Ne verir. Kişiliğiniz zayıf kalmanız için yaptığınız diyeti sabote ediyor. Kilo kazanmaya karşı kalori artışını sağlayan 6 en yaygın kişilik çeşidi işte burada…
1.Kişilik: Tembel, yerinden kalkmayan
Kalorileri azaltabilirsiniz, fakat metabolizmanızı uyarmak için yeterince hareket etmezsiniz. Uzaktan kumanda ile kanalları değiştirmek bir egzersiz değildir! Aktivite, kalori vermeyi başarmanın tek yoldur. Kalorileri sayma ve porsiyonlarınıza dikkat etme, asğlıklı kiloda kalmak için anahtardır. Fakat ekstra kiloları yakmak ve kilo vermek için hareket etmelisiniz. İşte merdivenleri kullanın, arabanızı bulunduğunuz yerden uzağa park edin, kişisel eğitimcinize iki dönem daha yatırım yapın.
2.Kişilik: Karbonhidrat sever
Yemek programınız, et bazlı protein, pirinç, patates, ekmek ve tahıllar gibi beyaz karbonhidratlardan oluşuyorsa; kilo verme ve sağlıklı kalma bir meydan okuma olacaktır. Et yerine, balık, yumurta, bezelye veya soya ürünü kullanın ve kırmızı etin yağsız tarafını ve beyaz etinde yağsız tarafını tercih etmek sağlığınıza, kilo ve yağ kalori tüketimine çok büyük pozitif bir etki sağlar. Yüksek fiber içeren tatlı patates, öğütülmemiş ekmek, esmer ve beyaz pirinç, kuskus, bulgur ve düşük şekerli öğütülmemiş tahıl seçin. Ve porsiyonlarınıza dikkat etmeyi unutmayın.
3.Kişilik: Aşırı çalışan
Sabah kahvaltısı, öğle yemeği yapacak vaktiniz yok ve akşam yemeklerinizi de işten eve gidiş yollarında yiyiyorsunuz. Size tanıdık geldi mi? Çalışmalar, yumurta veya yoğurt gibi proteinler, bununla birlikte kuruyemiş veya bir porsiyon avokado gibi sağlıklı yağlar ve ayrıca meyve veya öğütülmemiş ekmek gibi karbonhidratlar içeren sağlıklı ve doyurucu bir sabah kahvaltısının fiziksel ve zihinsel enerji seviyesini arttırdığını, stres seviyesini azalttığını ve metabolimanızın uyarılmasını sağladığını gösterir. Öğle yemeği için, bezelyeli salata, balık veya ızgara tavuk veya öğütülmemiş tahıl makarnası ve ton balığı olan haşlanmış sebzeler seçin. Akşam yemeği için, salata veya acılı sebzeler ile doyurucu bezelye yemeği ve küçük bir meyve salatası veya sebzeli haşlanmış yumurta ve salsa ve bir meyve parçası deneyin. Günlük 2 küçük 100 veya 150 kalorilik atıştırmalar fındık fıstık, bir meyve, otlu peynir veya kereviz, humus gibikan şekerinizi dengelemesine ve zinde ve üretken hissetmenize yardımcı olur.
4.Kişilik: Sadık olmayanlar
Sıklıkla, sağlıklı yiyeceklerin ikinci veya üçüncü porsiyonunu yemeyi haklı çıkarmaya çalışırsınız çünkü sizin için iyidir. Fakat besleyici yiyecekler bile, kilo kazanmanıza neden olabilir. Bazı yiyecekler fiber bakımından zengindir, fakat aynı zamanda, kalori ve işlenmiş şeker bakımından da zengindirler. Atıştırma ve öğün yenileme barları suçludur çünkü 500 kalori içerirler. Atıştırmalarınız ve öğünleriniz yüksek kalorili protein barlarından oluşursa; gün için ihtiyacınız olan kalorinizi kolaylıkla geçersiniz. Fiber bakımından zengin ve besleyici olmalarına rağmen, tatlı patateslerin, esmer pirincin ve diğer tahılların bile bölüştürülmesi gerekir. Çözüm: Sağlıklı beslenmeye devam edin fakat porsiyonlarınızı da her zaman kontrol edin.
5. Kişilik: Abur cubur severler
Gün boyunca çok az besleyici yiyecek yiyiyor ve abur cubur yemekten hoşlanıyor musunuz? Çoğumuzun yaptığı gibi. Üç öğün kuralını atlamak ve iş arkadaşlarınızın masasından avuç dolusu şekerleri, para ile çalışan satış otomatından atıştırmalar ve sağda solda bu yiyecekleri kemirmeyi savunmak çok kolaydır. Çoğu diyet yapan insan, gün boyunca atıştırılan yiyeceklerin kilo yaptığına inanmıyorlar. Atıştırılan yiyecekler kilo verir ve hatta daha aç olmanızı sağlarlar. Kan şekeri seviyenizi, dengeli bir diyetle dengede tutarak, aşırı tutkularınızı ve isteklerinizi azaltabilirsiniz. Gün boyunca atıştırmalıysanız; patlamış mısırı tatlandırıcı sprey ile canlandırılan, fındığı, yüksek fiberli tahılı, kurutulmuş meyveyi, dondurulmuş çilek, üzüm veya muz, küçük bir parça koyu çikolata veya yağsız puding. Sadece özel durumlarda yememeniz gereken yiyecekleri yiyin.
6. Kişilik: Hazır yemek sevenler
En çok hazır yiyeceklerin trans yağ, doymuş yağ, sodyum ve çok büyük porsiyonlar ile eklenmiş beyaz şeker ve kalori yüküne eklenen ekstra baharat bakımından zengin olduğunu biliyorsunuz. Bu yüzden yemek yapmayı seviyorsanız; bazı yer kurallarını kurmaya ihtiyacınız vardır. Çin yemeği siparişi verirken, ek olarak haşlanmış sebze ve sos isteyin. Sağlıklı Meksika opsiyonları, ızgara tavuğu, fasulyeyi, pirinci ve ızgara sebzeyi içerir. Kızarmış cipsleri ve tekrardan kızarmış fasulyeleri iptal etmek koşuluyla tabağınıza salsa ekleyebilirsiniz. İtalyan yemeği siparişi verirken, kırmızı soslu makarna seçin ve üzerine de sebze kullanın. Peynir, ızgara tavuk veya karides ek olarak servis edilmelidir. Pizzanız varsa; yüksek yağlı peyniri düşürmek için sebze eklendiğinden emin olun.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“KALORİ YAKMANIN YOLLARI” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Neden Kilo Alıyoruz ?

Neden Kilo Alıyoruz ?

09 Mayıs 2017
171

Sponsor Bağlantılar