Bu Güne Kadar Yaptığınız Diyetleri Unutun!

Bu güne kadar uyguladığınız tüm diyetleri bir kenara bırakın. Sizlere adeta mucizeler yaratacak kalsiyum diyetinden bahsedeceğim. Dr. ayça Kaya imzalı kalsiyum diyeti, günlük hayatta kolaylıkla uygulanabilecek ve sağlıklı bir şekilde kilo vermenizi sağlayacak bir diyettir.Hiç zorlanmadan, klasik diyetlerdeki gibi aç kalmadan ya da sıkıntıya düşmeden uygulayabileceğiniz kalsiyum diyeti, karbonhidratlar, lifler ve proteinler gibi temel besinlerden yardı alarak yapılan bir diyet.

Kalsiyum Diyeti Gücünü Nereden Alıyor ?

Kalsiyum diyeti kısmen vejeteryan beslenmeye dayanan bir diyet. Peynir, süt ve ayran ile de protein ihtiyacı karşılanıyor. Karbonhidrat olarak mutlaka ekmek kullanılıyor. Sebze ve meyveler de diyetin diğer temel ayaklarını oluşturuyor. Yağlı karbonhidratlar olmadığından dolayı da daha düşük kalorili beslenme şekli benimsenmiş oluyor. Üstelik işin en güzel yanı, bu diyeti sürekli olarak uygulamanız gerekmiyor. Haftada bir kaç gün bu diyeti uygulamanız yeterli. Kalsiyum diyetinde önerilen miktar 1500 mg ı geçmediği için vücuda zarar vermiyor.

kalsiyum_diyeti

 

Kalsiyum Diyetinin Bir Zararı Var mı ?

Obezite ile mücadelede en güzel ve en sağlıklı beslenme şekli kısmi vejeteryan beslenmedir. Bu tip beslenme hem insan hayatını uzatır, hem de daha kaliteli bir yaşamı beraberinde getirir. Ama uzun süreli vejeteryan beslenme, konsantrasyon ve hafıza zerinde olumsuz etkilere neden oluyor. Bu sebeple tamamen vejetaryan beslenme yerine kısmi vejeteryan beslenme ile vücutta bir denge sağlanmış oluyor. Kalsiyum diyeti de kısmi vejeteryan beslenme için ideal bir diyettir.

Kalsiyum Diyetinin Avantajları Nelerdir ?

Kalsiyum diyeti tek yönlü bir beslenme şekli olmadığından dolayı, vücudun ihtiyacı olan temel enerjiyi vücuda rahatlıkla sağlıyor. Ayrıca meyve ve sebzenin de dahil olduğu bir diyet olmasından dolayı, vücudun ihtiyacı olan lif de sağlanmış oluyor.

kalsiyum_diyeti_ayca_kaya

 

Kalsiyum Diyeti Şok Diyet midir ?

Şok diyetler kalorisi oldukça düşük ve tek taraflı beslenmeye dayalı diyetlerdir. Fakat kalsiyum diyeti şok diyetlere oranla orta dereceli kaloride olup tek taraflı beslenmeye dayalı olmayan bir diyettir. Kalsiyum diyetinin en büyük avantajı günlük hayatta kolay uygulanması ve uzun süre devam ettirilebilir olmasıdır. Kalsiyum diyeti için zor bulunan gıdalara ihtiyaç yoktur. Evdeki besinlerle de bu diyeti kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Kalsiyum diyeti bir yaşam tarzı olarak benimsenirse, formunuzu korumanız için ideal diyettir. Ş

Kalsiyum Diyetinden Sonra Verilen Kilolar Geri Alınır mı ?

Kalsiyum diyeti bir yaşam şeklidir ve bırakılacak bir diyet değildir. Kalsiyum diyeti size düzenli bir beslenme şeklini de beraberinde getirir. Haftanın istediğiniz iki gününü, kalsiyum diyetine ayırıp, diğer kalan günleri Akdeniz diyeti ile geçirmek gerekir. Hafta sonlarında kaçamak yapsanız bile disiplinli bir şekilde bu diyetleri uyguladığınız taktirde verdiğiniz kiloları geri almak gibi bir sorun yaşamıyorsunuz.

kalsiyum_diyeti_faydalari_ve_zararlari

Kalsiyum Diyetini Kimler Yapabilir Kimler Yapamaz ?

Kalp damar hastaları, şeker hastaları, obezite problemi yaşayanlar, tansiyon hastaları dahil hemen hemen herkes bu diyeti uygulayabilir. Ama, Hamileler, büyüme çağındaki çocuklar ve emziren kadınların, demir ve B12 vitaminleri açısından çok zengin olmayan bu diyeti uygulaması sakıncalıdır.

Akdeniz Diyeti

 

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Bu Güne Kadar Yaptığınız Diyetleri Unutun!” hakkında 2 yorum var

 • Open

  ya bu kızları anlamakta zroulk e7ekiyorum diyet yapıyoruz diyolar olmuyor birden kilo vercez diyolar olmuyo en iyisi siz boşverin bu diyet işini olmuyo işte 😀

 • İlginizi Çekebilir
  Neden Kilo Alıyoruz ?

  Neden Kilo Alıyoruz ?

  09 Mayıs 2017
  171

  Sponsor Bağlantılar