Bu Maili Sakın Açmayın !

Güncel/Aktuel 25 Ekim 2015
306

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte, hemen hemen her işimizi internet üzerinden ya da mobil cihazlarla yapmaya başladık. Özellikle de interaktif bankacılık bizim için büyük bir nimet ve kolaylık oldu. Bankada sıra bekleme derdinden kurtulduk. Ama kötü niyetli insanlar buradan da kendisine bir çıkar sağlamayı ihmal etmemişler ve gönderdikleri e- postalar ile mobil bankacılık ve internet bankacılığı kullanıcılarını hedef almışlar.

Mobil Şubeniz Kapatıldı-Hesabınız Bloke Oldu

Dolandırıcılık amacı ile mobil bankacılık ve interaktif bankacılık kullanan kişileri hedef alan kötü niyetli şahıslar, genellikle, banka hesabınızın bloke olduğuna ya da mobil şubenizin kapatıldığına dair size mail atıyorlar. Bu mailler farklı farklı bankaların isimleri kullanılarak gönderiliyor. Ardından sizi sözde bankaya ait olan sahte bir web adresine yönlendirmeye çalışıyorlar. Dolandırıcıların amacı bilgi hırsızlığı elbette. Sizin bilgilerinize ve şifreleriniz ulaşıp banka hesabınızda ne var yok yok kendi hesaplarına aktarmak.

 

bu_maili_sakin_acmayin

Türkiye Bankalar Birliği Uyardı

Türkiye Bankalar Birliği de, Mobil şubeniz kapandı ya da hesabınız bloke oldu gibi farklı bankaların ismi ile gelen maillerin kesinlikle açılmadan silinmesi gerektiği konusunda vatandaşları uyardı. Pek çok internet bankacılığı ve mobil bankacılık kullanıcısına ulaştığı düşünülen sahte ve dolandırıcılık amaçlı gönderilen maillere itibar edilmemesi istendi. Yapılan Uyarıda, Türkiye Bankalar Birliği’nin Ankara’da Şubesi olmadığı, gönderilen e postaları sahte olup, kişisel bilgilerin ele geçirilme amacı taşıdığı özellikle vurgulandı. Türkiye Bankalar Birliği’nin internet bankacılığı hizmetlerine müdahil olmadığı ve banka müşterilerinin kişisel bilgilerini asla ve asla talep etmediği de hatırlatıldı.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Bu Maili Sakın Açmayın !” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Suyun En Sağlıklı Hali

Suyun En Sağlıklı Hali

02 Mayıs 2017
107

Sponsor Bağlantılar