Büyüklerin Hayattan Bezmesine Sebep 8 Ergenlik Sorunu

Güncel/Aktuel 11 Mart 2016
281

Ergenlik dönemi herkesin geçirdiği veya zamanı geldiğinde yaşanacak kaçınılmaz bir dönemdir. Ama bu dönemin gerçek anlamda çekilmez bir dönem olduğu da kesin. Ergenlik dönemi, hem fiziksel, hem biyolojik hem de psikolojik olarak pek çok değişikliğin başlangıcıdır.Özellikle çocukluktan yetişkinliğe geçiş sırasında hormon dengesinin bozulması, ne çocuk ne yetişkin iki arada bir derede geçen dönemin psikolojik baskısı ve fiziksel değişimler, ergenlik dönemine giren yetişkin adayının istemeyerek de olsa etrafındakileri çıldırtmasına neden olur.  Anne babalar başa gelen çekilir diyerek ergenlerin bu absürt durumlarına olumlu bir çözüm bulmaya çalışır ama nafile.Ne kadar pozitif olmaya çalışırsa çalışsın yetişkinlerin çileden çıktığı bazı durumlar vardır.

Yalnız Kalma İsteği

ergenlik_sorunlari

Ergenlik döneminde yetişkin adayı bireyimiz hep bir gizem halindedir ve odalarında yalnız kalma merakı pek bir yüksektir. Evde varlıkları yoklukları pek fark etmez. Yemekten yemeğe yüzünü görürseniz şanslısınız.

Marjinal Olma İsteği

ergenlik

Ergenler başta vücudundaki değişiklikler olmak üzere hiç bir şeyden hoşnut değillerdir.  Artık sizin kuzucuğum diye sevdiğiniz çocuk yoktur ortada. Birden ekstrem sporlara merak sarabilir. Orasına burasına metaller takıp takıştırabilir. Kılık kıyafeti çok farklı bir şekilde değişebilir. Marjinal olmak adına ne kadar değişik şey varsa dener.

Hayaller Kurma

hayal_kurmak

Ergenler aklınıza gelecek gelmeyecek her yerde hayal kurabilir ve bu da dikkat eksikliğine neden olur. Tabiri caizse aklı bir karış havadadır.  Elbette hayal kurmak güzel bir şey ama dozunda olmak şartıyla değil mi? Hayallerinde en çok da karşı cins vardır.

Değişik Ruh Hali

ergenlikte_ruh_hali

Ergenlerin ruh hali oldukça değişkendir. Kahkahalarla gülerken birden ağlamaya başlarsa şaşırmayın. Psikoloğa götürüp götürmemek konusunda karasız kalabileceğiniz kadar manik-depresif olurlar. Çok yaklaşmayın derim.

Kıl – Tüy Hevesi

ergenlikte_sakal

Genellikle erkek ergenlerde görülen sakal ve bıyık merakı olmayan sakalları tıraş etmeye başlamalarıyla kendini gösterir. Hatta durumu o kadar abartırlar ki, bir araya geldiklerinde olmayan ama var olduğunu düşündükleri sakallarını birbirleri ile yarıştırmaktan geri kalmazlar.

Tabiki Sivilceler

ergenlikte_sivilce_problemi

Ergenliğin en büyük sorunlarından birisi olan sivilceler tam bir baş belasıdır. Elleri sürekli olarak yüzlerinde olan ergenler sivilcelerinden kurtulmak için ne kadar krem, cilt bakım ürünü, ot, çöp varsa kullanırlar. Bu durumda size sadece sabretmek düşüyor.

Fast – Food Alışkanlığı

fast_food

Siz yıllarca sağlıklı beslemek için uğraştınız ama ne yaparsanız yapın yeme alışkanlıkları değişecek. Pizzalar, hamburgerler, milshakeler artık onların ana yemekleri olacak. Bıkmadan usanmadan bu yiyecekleri tüketirler. Ama dikkat bu yiyeceklerin hepsi obezite sebebi. Bir şekilde bunları anlatmak gerekli.

Kendilerini Çok Bilmiş Sanırlar

ukalalik

Biraz büyüdüler ya onlardan başka bir şey bilen yok modundadırlar. Her şeyin en iyi en doğrusu onlardadır. Anlatmaya çalışsanız da nafile. anlatmak imkansızdır. Bir kulağından girer, diğer kulağından çıkar. Hiç böyle işlere kalkışmasanız çok daha iyi olur derim 🙂

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Büyüklerin Hayattan Bezmesine Sebep 8 Ergenlik Sorunu” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Suyun En Sağlıklı Hali

Suyun En Sağlıklı Hali

02 Mayıs 2017
132

Sponsor Bağlantılar