Ceviz Kabuğunun İnanılmaz Faydaları

Sağlık/Hastalıklar 12 Mart 2016
436

Ceviz kainat ananın bizlere sunduğu muhteşem ve en şifalı meyvelerden bir tanesi. Cevizin görünümü tıpkı byine benziyor ve doğal olarak da beyin için ideal bir besin. En iyi omega  3 ve omega 6 kaynaklarının başında yer alan ceviz epk çok derde de derman. Yüzlerce yıldır çeşitli hastalıkların tedavisinde ve ilaç yapımında kullanılan ceviz tam bir sağlık ve vitamin kaynağı.

ceviz_kabugunun_faydalari

Cevizin insan sağlığına etkileri saymakla bitmiyor. Yüzyıllardır hastalıkların tedavisinde ve ilaç yapımında kullanılan ceviz tam bir vitamin deposu. İçerisinde protein, lif, Omega 3, Omega 6 yağ asitlerini barındıran ceviz, kalsiyum, demir, çinko, magnezyum, fosfor, bakır, selenyum, manganez minerallerini ve A, B1, B2, B6, C vitaminlerini de bol miktarda barındırır. Ceviz kadar ceviz kabuğu da harikalar yaratır. Üstelik hem sağlık hem de güzellik açısından rahatlıkla kullanılabilir.

Soğuk algınlığı ve Öksürük İçin Çok Faydalıdır

soguk_alginligi_ve_oksuruk

Cevizin kuru dış kabuğunu çay demler gibi demleyip içerseniz soğuk algınlığına ve öksürüğe iyi gelir.

Bağırsak Kurtları İçin Faydalıdır

bagirsak_kurtlari

Bağırsaklarda oluşan kurt ve solucanların tedavisinde de aynı şekilde, kuru veya taze ceviz kabuğu çay gibi demlenerek, günde 2 fincan içilmesi şeklinde kullanılır.

Şeker Hastalığına ve Raşitizme Faydalıdır

D_vitamini

Şeker hastaları için de son derece faydalı olan ceviz kabuğunda  başka bir mucize daha vardır. Vücutta D vitamini eksikliğinden oluşan raşitizm hastalığı için kullanılır. Bunun için, 10-15 adet ceviz kabuğunun su ile kaynatıp içilmesi faydalıdır.

Sivilceleri ve Cilt Lekelerini Giderir

sivilce_ve_cilt_lekeleri

Cildinizin güzelliği için de ceviz kabuğundan faydalanabilirsiniz. Özellikle sivilceler için yeşil ceviz kabuğunun suyunu çıkarıp sivilcelerin üzerine sürebilirsiniz. Sivilcelerin ve cilt lekelerinin giderilmesinde son derece faydalıdır.

Saçları Parlatır ve Yıpranmış Saçları Onarır

saclari_parlatmak_icin

Saç parlaklığı ve güzelliği için de  ceviz kabuğundan faydalanmak mümkün. Kuru veya yeşil ceviz kabuklarını kaynayan suyun içerisine atıp 10 dakika kaynattıktan sonra saçlarınızı hazırlamış olduğunuz bu su ile yıkayın. Saç dökülmelerini giderir. Saçların eski parlaklığını yeniden kazandırır. Yıpranmış saçları kuvvetlendirir. Saçlarınızdaki kepeği temizler.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Ceviz Kabuğunun İnanılmaz Faydaları” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar