Cildinizde Mucizeler Yaratacak Doğal İksir

Cilt Bakımı ve Güzellik 28 Ekim 2015
531

Hazır kozmetik ürünleri çok pahalı olmalarının yanı sıra, içerdiği kimyasallar nedeni ile de cilt için bir tehdit oluşturuyor. Cilt bakımı konusunda sizlere çok fayda sağlayacak hatta cildinizde mucizeler yaratacak sihirli bir iksir önereceğim sizlere bu günkü makalemde. Yüksek protein içermesi nedeni ile cilt ve saç bakımında sıklıkla kullanılan yumurta ile cildinizde muhteşem sonuçlar alabileceksiniz. Üstelik hem kolay bulunması hem de ekonomik olması açısından da tercih sebebi. Peki Yumurtanın cilt için ne gibi faydaları var. Öncelikle Bu sorunun cevabını verelim.

Yumurta Maskesinin Cilde Faydaları

Yumurta maskesi, cildi sıkılaştırmak için en etkili yöntemlerden bir tanesidir.  Ayrıca yumurta maskesi gözenekleri küçültür ve fazla yağın yok edilmesini sağlar. Gözeneklerde biriken yağları temizler. Yumurta akı maskesi düzenli olarak kullanıldığında, ciltteki siyah noktaları,sivilce ve akneleri temizler. aynı zamandan cildin fazla yağından arınarak, daha pürüzsüz, parlak ve sağlıklı bir cilde kavuşmanızı sağlar.

dogal_cilt_bakimi

Cildin Fazla Yağından Kurtulmak ve Cildi Sıkılaştırmak İçin Yumurta Akı Maskesi

Cildin fazla yağlı olması, gözeneklerde beyaz noktaların birikmesine ve cildin pürüzlü görünmesine neden olur. Bunun için, yumurta akı maskesi kullanmak, cildinizi fazla yağından arındırdığı gibi, cildin daha korunaklı ve pürüzsüz olmasını sağlar. Ayrıca cildi sıkılaştırır ve sarkmaları önleyerek cildin elastikiyetini güçlendirir. Ciltteki ölü hücrelerin yok edilmesini sağlar. Tüm bunları bir tek maske ile sağlayabilirsiniz. Hemen size cilt sıkılaştırmak ve cildin fazla yağından kurtulmak için, yumurta maskesinin tarifini verelim.

yumurta_aki_maskesinin_cilde_faydalari

Yumurta Akı Maskesi

1 adet yumurtayı kırıp akını alın. İyice köpürünceye kadar çırpın. Eğer cildiniz yağlı ise, içine bir kaç damla limon suyu ekleyin. İyice köpüren yumurta akını, göz çevreniz hariç tüm cildinize elinizle sürün ve 15 dakika bekletin. Ardından da bol ılık su ile durulayıp, cilt tipinize uygun bir nemlendirici ile cilt bakımınızı tamamlayın. Haftada 1 veya 2 defa uygulayın.

yumurta_aki_maskesi

Kırışıklıklar ve Cildi Sıkılaştırmak İçin Yumurta Akı Maskesi

Ciltte oluşan hafif çizgilerin yok edilmesi ve derin çizgilerin görünümünün hafifletilmesi için yumurta akı maskesinden faydalanabilirsiniz. Bunun için 2 adet yumurtanın akını ayırın. Cam kasenin içinde iyice köpürünceye kadar çırpın. Elinizle, göz çevresi hariç tüm cildinize ve boynunuza eşit şekilde sürün. 30 dakikalık bekleme süresinin sonunda bol ılık su ile cildinizi durulayıp, temiz bir havlu ile silin. Cilt tipinize uygun bir nemlendirici ile cilt bakımınızı tamamlayın. Gözenekleri sıkıştırmak için ise, 2 yumurtanın akı içerisine yarım limon suyu ve 1 yemek kaşığı sirke ekleyip köpürene kadar çırpın. Göz çevresi hariç tüm cildinize ve boynunuza eşit miktarda sürün. 10-15 dakika sonra yıkayın. Yumurta akı maskesini haftada 1 veya iki defa düzenli olarak kullanın. Sonuçlarına inanamayacaksınız. elbette beslenmenize de dikkat etmeniz, cilt güzelliği için en önemli etkenlerin başında gelmektedir unutmayınız.

yumurta_aki_maskesinin_cilde_zararlari

Yumurta Akı Maskesinin Zararları

Yumurta akı maskesi hassas ciltlerde alerjik reaksiyona neden olabilir. Bu sebeple ilk denemenizde, öncelikle elinizin üzerinde küçük bir alanda deneme yapın. Eğer bir sorun olmaz ise ondan sonra cildinize uygulayın.

 

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Cildinizde Mucizeler Yaratacak Doğal İksir” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar