Çinde Bulunan Gökkuşağı Dağlarına Hayran Kalmamak Elde Değil!

Güncel/Aktuel 06 Nisan 2017
297

Rabbim ne eylerse güzel eyler. Bazen öyle güzellikler görüyoruz ki, Suphan Allah demekten kendimizi alamıyoruz. Ülkemiz adete doğal güzellikler açısından tam bir cennet. Ama dünyada da öyle şeyler var ki, hayran kalmamak elde değil. Tıpkı Çin’de bulunan Gökkuşağı dağları (Rainbow Mountain) gibi.

gokkusagi_daglari_cin

Çin’in Kuzeybatısında, Gansu bölgesinde yer alan ve Zhangye Danxia Landform Geological Park adındaki jeolojik parkda bulunan ve bölgenin en önemli özelliği olarak kabul edilen Gökkuşağı rengindeki kaya oluşumları, görenleri kendisine hayran bırakıyor. Sarı, yeşil, kırmızı, turuncu renklerdeki kayalar, 24 milyon yıl öncesinde meydana gelen tektonik hareketleri nedeniyle oluşmuş olan kum taşı ve mineraller sonucunda meydana gelmiştir Gökkuşağı dağları (Rainbow Mountain)

gokkusagi_daglari_nerede

Dünyada, Rainbow Mountain olarak bilinen Gökkuşağı dağlarının, milyonlarca yıl süren, rüzgar ve yağmura maruz kalan oluşumu sonrasında, renkler katmanlar halinde yer yüzüne yansımıştır. 2010 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan Gökkuşağı dağları, yabancı turistler tarafından da oldukça yoğun ilgi görmektedir.

rainbow_mountains_china

Çin’de yetkililer turistlerin bölgeyi ziyaretini kolaylaştırmak için, tahta yollar ve çeşitli bağlantılar ile, bölgeye ulaşımı kolaylaştırmışlar. Eğer Çm’e yolunuz düşerse bu görsel şöleni mutlaka görmenizi öneririm. Belki hayatınız boyunca böyle muhteşem bir görüntüyü görme şansına sahip olamayabilirsiniz.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Çinde Bulunan Gökkuşağı Dağlarına Hayran Kalmamak Elde Değil!” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Suyun En Sağlıklı Hali

Suyun En Sağlıklı Hali

02 Mayıs 2017
108

Sponsor Bağlantılar