CİNSEL İSTEK ARTIRAN BESİNLER HANGİLERİDİR ?

Aşk-Cinsellik-Fal 22 Eylül 2012
355

Cinsel İstek Artıran Besinler Hangileridir ?
Afrodizyak Besinler,Afrodizyak Yiyecekler,Cinsel Gücü Artıran Besinler,Cinsel İstek Artıran Besinler,Cinselİstek Artırıcı, Cinsel İstek Artırıcı Bitkiler

Besinler, sağlık konusunda en büyük yardımcımız. Sağlık denildiği zaman, cinsel sağlıktan bahsetmeden geçmek olmaz. Cinsel sağlık da hayatımızın önemli bir parçasıdır. Bu makalemizde, cinsel sağlık açısından bizleri güçlendirecek besinleri sizlere hatırlatmak istedik.. Cinsel gücü artıran afrodizyak besinler nelermiş hep birlikte görelim..

Cinsel Gücü Artırıcı BesinlerBeslenme ve Diyet Uzmanı Sevil Nas Can; “Geçmişten günümüze bazı besin türlerinin kadın ve erkekler için afrodizyak etkisi gösterdiği biliniyor. Özellikle bazı hormonların salınımını artıran ve sinir sistemini olumlu etkileyen besinlerin libidoyu artırıcı etkilere sahip olduğu uzmanlarca kanıtlanmıştır” diyor.
Kadınlarda, özellikle regl dönemlerinde veya öncesinde aşırı tatlı, çikolata tüketme isteği görülür. Östrojen hormonunun vücutta dolaşımının azalması, tatlı isteğinde artışa sebep olabiliyor. Östrojenin azalmasıyla kan şekeri düşüklüğü oluşabiliyor, iştah ve tatlı isteği artıyor. Bu da bize, hormonlarımız ve besin tüketimimiz arasındaki ilişkiyi anlayabilmek için güzel bir örnek oluşturuyor.
Afrodizyak Besinler,Afrodizyak Yiyecekler,Cinsel Gücü Artıran Besinler,Cinsel İstek Artıran Besinler,Cinselİstek Artırıcı, Cinsel İstek Artırıcı Bitkiler
İstiridye ve Havyar : Deniz ürünlerinden özellikle de istiridye ve havyarın yüksek çinko içeriği, testosteron hormonunun salgılanmasında etkili oluyor.
Hardal : C ve E vitamin açısından zengin olan hardalın, zengin bir
antioksidan kaynağı olduğu biliniyor.
Çikolata ve Tahıl : Çikolata, peynir, et, balık ve tahıllar, serotonin salgılanmasını sağlıyor.
Baharatlar ve Özellikle Tarçın : Aromatik etkili baharatlar cinsel isteği artırıyor. Vanilya ve tarçının da bu konuda önemli etkileri var.
Pekmez : Muz, arı sütü, kuruyemişlerden fındık ve ceviz, baharatlardan zencefil, karanfil, nane, kekik, safran, kişniş, rahatlatıcı etkisinden dolayı rezene, demir ve enerji içeriğinden dolayı pekmez de libidoyu artırıcı etkilere sahip besinlerden.
Besinlerin cinsel yaşam ve performans üzerindeki etkilerine yönelik birçok araştırma yapılmıştır. Fakat bu etkiler fiziksel ve psikolojik yapıya ve kişilerin geçmiş birikimlerine bağlı olarak değişiklik gösterir. Afrodizyak gıdaların etkilerinin, kişiden kişiye değişiklik gösterdiğini unutmamak gerekiyor.
Afrodizyak Besinler,Afrodizyak Yiyecekler,Cinsel Gücü Artıran Besinler,Cinsel İstek Artıran Besinler,Cinselİstek Artırıcı, Cinsel İstek Artırıcı Bitkiler

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“CİNSEL İSTEK ARTIRAN BESİNLER HANGİLERİDİR ?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar