Cinselliğin 10 Altın Kuralı

Aşk-Cinsellik-Fal 20 Ocak 2016
409

20Ama cinselliği sağlıklı ve mutlu yaşamak gerekiyor. Bunun içinde yapılması gereken, daha doğrusu uyulması gereken kurallar var. CİSED onursal Başkanı Dr. Cem Keçe tarafından açıklanan, sağlıklı ve mutlu cinselliğin kuralları çiftler açısından altın değerinde. Bu gün sizlere cinselliğin 10 altın kuralı konusunda bilgiler vereceğim.

Partnerinizle Cinsellik Hakkında Konuşun

cinsellik_hakkinda_konusma

Çiftlerin en büyük eksikliği iletişim sorunu. Bu her konuda olduğu gibi, cinsellik konusunda da böyle maalesef. Çiftlerin karşılıklı olarak, isteklerini, kaygılarını ve korkularını birbiri ile paylaşmaları, net bir dille anlatmaları gerekir. Cinsel sorunların çözümündeki ilk ve en önemli adım konuşmaktır. Fantezilerinizi, cinsel açıdan beklentilerinizi partnerinizle konuşmaktan çekinmeyin.

Aç Karnına Sevişmeyin

ac_karnina_sevismeyin

Cinsel birliktelik sırasında tatlı ve yumuşak konuşmalar, konforlu yastıklar ve dinlendirici bir müzik, cinsel enerjinizi artırmak açısından sizlere katkı sağlar. Aç karnına veya çok sinirli olduğunuz zamanlarda cinsel enerjiniz çok düşük olacaktır. Fakat yemek yedikten hemen sonra da sevişmek uygun değildir. Cinsel birliktelikten yarım saat önce tuvalete gitmek iyi bir fikir olacaktır.

Aşk Oyunları Oynayın

ask_oyunlari_cilvelesme

Partnerinizin artık ilk günkü kadar heyecanlı, arzulu ve zevk almaktan uzak olduğunu düşünüyorsanız, yeniden aşk oyunlarına başvurmanın zamanı gelmiş demektir. Aşk oyunları size istediğiniz romantizm ve heyecan ortamını yeniden kazandıracaktır.

Sağlıklı Beslenin

saglikli_beslenmenin_faydalari

Her şeyin başı sağlıklı beslenme. Bu durum iyi bir cinsel hayat için de geçerli elbette. Mutlu bir cinsel yaşam için, sağlıklı ve cinsel isteği artıran besinler ile beslenmeniz şart. Çünkü beden ve sinir sistemi, iç organlar ve salgı bezlerinin birbiri ile ok sıkı bir ilişkisi vardır. Bu sebeple sağlıklı beslenmek gerekir. Ayrıca alkol, sigara ve kafeinli içecekler cinsel hayatı olumsuz yönde etkiler.

Kendinize ve Cinsel Becerinize Güvenin

cinsel_basari

Mutlu bir cinsel yaşam, kişinin kendisini ve bedenini tanıması ile mümkün olabilir ancak. Kendini tanımayan kişilerin mutlu bir cinsel yaşamları olamaz. Bu durumdan dolayı cinsel istek bozukluğu yaşayan pek çok insan vardır. Kişi cinsel isteklerinin ve fantezilerinin farkında değildir. Suçluluk ve utanma duygusu da buna eklenince, cinsel hayattan keyif almayı ve mutlu olmayı bir kenara bırakın, kişi için cinsellik eziyetten öteye gidemez.

Ön Sevişmeye Zaman Ayırın

on_sevisme

Mutlu bir cinsel yaşamın olmazsa olmazı ön sevişme. Ama nedense pek de nem verilen bir unsur değil. Daha keyifli, daha uzun ve duyarlı bir cinsellik yaşamak isteyen herkes ön sevişmeye yeterli önemi vermelidir. Üstelik, ön sevişme erkeklerde boşalmanın denetim altına alınması ve kadının orgazma ulaşması için önemlidir ve gereklidir. Çiftler ön sevişmeye yeterli vakti ayırmalıdırlar.

Fantezilerinizi Fark Edin

cinsel_fantezi

Cinsel hayatta fanteziler nemli yere sahiptir. Herkesin cinsel fantezisi farklıdır. Bu fantezilerin farkına varmak için kişinin kendisini ve bedenini iyi tanıması gerekir. Cinsellik utanılacak ya da suçluluk duyulacak bir durum değildir. Kişi cinsel arzularının farkına varırsa hem kendisi cinsel hayatında mutlu olur, hem de partneri.

Birbirinize Dokunun

dokunmanin_gucu

Cinselliğin en nemli özelliği sevgi ve şefkat dolu dokunuşlardır. Eğer sizin partnerinizde bu sevgi ve şefkat dolu dokunuşlar yerine sizin canınızı yakan ve istemediğiniz dokunuşlar var ise, böyle bir durumdan dolayı cinselliği korkutucu buluyor olmanız normaldir. Partnerin vücudunu iyi tanımanın en iyi yolu ona dokunmaktır. Başka türlü partnerinizin nelerden keyif aldığını bilmeniz ve mutlu bir cinsel beraberlik yaşamanız mümkün değildir.

Partnerinize Saygı Duyun

saygili_davranmak

Çiftlerin birbirine karşılıklı sevgi ve saygı duymaları gerekir. Sevgi ve saygı olan bir beraberlikte cinsel yaklaşım daha fazla olacaktır.  Birbirine dokunmak, masaj yapmak, sevmek gibi tüm faaliyetler sevgi ve saygı ile mümkün olur ancak. Sevgi saygının olduğu yerde de bu zaten doğal ve kaçınılmaz bir durumdur. Kendisine saygısı olmayan bir insanı hiç kimse sevme gereği duymaz. Sevmediğin ve saygı duymadığın bir insana da zaten dokunmak istemezsin.

Sekse Konsantre Olun

konsanstrasyon_konsantre_olmak

Cinsellik teknik veya mekanik bir olay değildir. Bu sebeple de cinsel birliktelik sırasında, tüm dikkatinizi partnerinize ve cinsel eyleme vermeniz gerekir. Seks konsantrasyon işidir. Cinsel birliktelik sırasında aklınızın başka bir yerde olması, zihnin bedenle uyumlu bir tavır sergilememesi sizin cinsellikten keyif almanızı engeller. Aynı durum partneriniz için de geçerlidir. aklınızın başka bir yerde olduğunu hissederse sizin kendisini istemediğinizi düşünecektir.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Cinselliğin 10 Altın Kuralı” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar