Daha Zeki Olmanın Yolları

Sağlık/Hastalıklar 29 Haziran 2013
419

Tükettiğimiz besinlerin, zeka gelişiminde çok etkili olduğunu biliyor muydunuz ? Bazı besinleri beslenme listenize ekleyerek, zekanızın daha keskin olmasını sağlamanız mümkün.  Ya da örneğin nikotin sakızı ile daha iyi odaklanmaya ne dersiniz ? Evet bu ilginç besinler ve yöntemler sizin daha zeki olmanıza ve daha iyi odaklanmanıza yardımcı olmaktadır. Evet, beslenme şeklimiz zeka düzeyimizi belirleyten önemli etkenlerden bir tanesi..  Peki Zeka geliştiren besinler nelerdir. Daha Zeki olmanın Yolları nelerdir. Zeka geliştirme mümkün olur mu? Bu soruların cevabı makalemizde gizli..Bakalım yapılan araştırmalar sonucunda daha zeki olmayı sağlayacak olan yöntemler nelermiş.

Zeka Geliştirme,Zeka Geliştirmek İçin,Daha Zeki Olmanın,Daha Zeki Olmak İçin,Zeka Geliştiren Besinler

zekayi_gelistirmek_icin

Daha zeki olmak için bazı besinler özellikle tüketmek gerekir. Ama elbette uygun dozlarda olması şarttır. Fazla dozlarda alınan bazı besinler faydadan çok zarar getirecektir. Bakalım bu besinler nelermiş.

Kreatin

Daha iyi hesap yeteneği sağlayan kreatin zeka geliştirmeyi sağlayan diğer bir besin.
Avustralya’daki Macquarie Ünversitesi’nden Dr. Caroline Rae “Kreatin genel bilinç düzeyini geliştirerek beynin sayısal kabiliyetlerini artırıyor ve hesaplama yeteneğini geliştiriyor” diyor.

Nikotin Sakızı

Daha çok sigara bırakmak için kullanılan nikotin sakızı, aslında Daha iyi odaklanmayı sağlayan bir materyal. Araştırmalar 2 miligramlık nikotin sakızının sinir hücreleri arasındaki bağlantılara hız kazandırdığını gösteriyor. Bu da işinize odaklanmanızı sağlıyor. Sigaranın içindeki nikotin ise size faydalı değil zira sigaradaki karbon monoksit ve katran gibi kansere yol açan maddeler faydadan çok zarar getiriyor.

balik_yagi_boy_uzatirmi

Balık Yağı

Daha sağlıklı beyin hücreleri için balık yağı çok önemli bir besindir.Çünkü, Bol miktarda Omega 3 içermekte.. Omega-3 beyin kıvrımlarını besler. The American Journal Of Clinical Nutrition’da yayınlanan araştırmaya göre her gün 400 miligramlık balık yağı kapsülü almak gerekiyor.

Balık Yağının Faydaları ve Zararları

Kafein

Fazlası zararlı olan kafein yeterli miktarda alındığı taktirde, Daha iyi hafızaya sahip olmayı sağlıyor. Ortalama bir fincan filtre kahve beyninizin ön lobunu harekete geçirir.Böylece, çok iyi bir hafızaya sahip olursunuz.

Viposetin

Daha keskin zekâ için kesinlikle gerekli bir madde.. Aktarlarda bulunabilen Cezayir menekşesinden elde edilen viposetin, beyne giden kan akışını hızlandırıyor. Japonya’da yapılan araştırmalara göre, her gün 40 miligram viposetin alımı zihni uyanık tutuyor.Zeka Geliştirme,Zeka Geliştirmek İçin,Daha Zeki Olmanın,Daha Zeki Olmak İçin,Zeka Geliştiren Besinler

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Daha Zeki Olmanın Yolları” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar