Dar Kot Giymekle Pek Çok Hastalığa Davetiye Çıkardığınızı Biliyor muydunuz ?

Dar kot pantolon son dönemlerin en moda kıyafetlerinden bir tanesi. Ve kadılar da sıklıkla bu pantolonları giymekte hiç bir tereddütte bulunmuyorlar. Ama dar kot pantolon giymek pek çok hastalığa da davetiye çıkarıyor. Bu sorunların neler olduğunu duyunca çok şaşıracaksınız. Sağlık mı, yoksa güzellik ve moda mı? artık siz karar verin.

Mideye Verdiği Zararlar

dar_kot

Dar kot pantolon giydiğinizde pantolon karın ve mide bölgesine baskı yapıyor ve mide için pek çok olumsuzluğu da beraberinde getiriyor. Yapılan araştırmalara göre, dar kot pantolon karın bölgesinde baskı yaparak, reflü, gastrit ve ülser gibi hastalıklara neden oluyor.

Kısırlık Tehlikesi

dar_kot_giymek

Pek çok uzmanın hem fikir olduğu konu, dar kot pantolonların kısırlık yaptığı konusudur. Özellikle erkeklerde yumurtalara baskı yaptığından ve ısı artışı sağladığından sperm hareketliliğini ve sayısını azaltarak kısırlığa sebep olmaktadır.

Damar ve Sinir Sıkışması Riski

dar_kot_pantolon_giymek
Moda olması nedeniyle hemen hemen herkesin giydiği düşük belli ve dar kot pantolonlar kasık bölgesinde sinir ve damar sıkışmasına neden oluyor. Kan dolaşımın engelleye düşük bel ve dar kotlar his kaybı ve uyuşmalara da neden oluyor. Varis oluşumunu tetiklemesi ayrı bir dezavantaj.

İltihaplara Neden Oluyor

dar_kot_pantolon_giymek_zararlimi
Özellikle sıcak havalarda daha da tehlikeli bir hal alan dar kot giymek sistit adı verilen mesane enfeksiyonu ve vajinit adı verilen rahim iltihaplanmalarına yol açıyor. Üstelik üreme organlarına vermiş olduğu hasarlardan dolayı da kadın kısırlığında çok büyük etken olarak kabul ediliyor.

Hamileler Dikkat

hamile_dar_kot_pantolon

Dar kıyafetler ve dar pantolonlar en çok da hamile kadınlar için zararlı. Kan dolaşımını engelleyen dar kıyafetler ve dar pantolonlar, emboli denilen damar tıkanıklıklarına sebep olabilir. Üstelik anne karnındaki bebek için de son derece büyük bir risk oluşturmaktadır.

Deri Dokusuna Zararlı

dar_kot_pantolon_giymenin_zararlari

Dar kot giymek  deri açısından da çok zararlı. Dar kot pantolonun sürekli olarak deriye sürtünmesi sonucunda, cilt üzerinde büyük tahrişler ve egzama meydana gelmektedir. Üstelik egzama ilaçla tedavi edilebilen bir hastalık değildir. Bu tür hastalıklara sebebiyet vermemek için bu tür giyim arzından vazgeçilmesi çok daha sağlıklı olacaktır.

Kot Pantolonlarınızı Yıkamazsanız Ne Olur ?

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Dar Kot Giymekle Pek Çok Hastalığa Davetiye Çıkardığınızı Biliyor muydunuz ?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar