DEVEKUŞU YAĞI VE FAYDALARI

Deve Kusu Yaginin Faydalari
Deve Kusu Yaginin Faydalari

Deve Kuşu Yağı ve Faydaları

Devekuşu Yağı Ve Faydaları,Deve Kuşu Yağı, Deve Kuşu Yağının Faydaları,Deve Kuşu Yağının Yararları, Deve Kuşu Yağı Faydaları,Deve Kuşu Yağı Yararları
Deve Kuşu Yağı Ne İşe Yarar
Geçmişten günümüze önemini hala koruyan ve günümüzde bile bir çok derde deva amaçlı kullanılan bitkiler ve birtkisel karışımlar bulunmakta. Devekuşunu hepimiz biliriz. Uçma yeteneği olmayan tek kuş. Peki devekuşu yağını hiç duydumuz mu ?Taa eski çağlardan gelme bir şifa kaynağı.
Deve Kuşu Yağı Tarihçesi
Eski Mısır, Roma ve Afrika kültürlerinde devekuşu yağı, 3000 seneden beri kozmetikten ağrıların giderilmesine kadar birçok alanda kullanılmaktaydı. Tarihi kaynaklar devekuşu yağının milattan önceki devirlerde de yaygın bir şekilde kullanıldığını gösteriyor. Öyle ki M.S.1.yy’da yaşamış olan Romalı filozof Pliney devekuşu yağının faydaları üzerine yazılar yazmıştır.
21. yy’da devekuşu yağının Omega-6 ve Omega-9 yağ asitlerini içerdiğini biliniyor. Bu temel asitler hücre zarlarının gelişmesine, vücudun daha etkin besin kullanımına çok büyük katkılarda bulunmaktadır. Ayrıca her ikisinde de cilt nemlendirici özelliği bulunmaktadır. Devekuşu yağı moleküler büyüklük olarak insan yağıyla aynı olduğundan vücut tarafından kabul edilmesi edilmesi çok kolaydır. Özellikle gelişmiş toplumlarda sağlık ve şifa amaçlı kullanılmaktadır.
Deve Kuşu Yağının Faydaları
Daha güçlü kaslar: Devekuşu yağı ile kaslara günlük masaj yapılarak kas ağırlıklarının arttığı ve kasların geliştiği tespit edilmiştir. Bu nedenle kaslardaki zedelenmelerde kas zayıflıklarında kullanılmaktadır. Özellikle sporcuların yaralanması sonucuda oluşan kas ağrıları için birebirdir.
Kuru ciltler: Kuru cilt vücudun temel yağ asidini kaybetmesinin bir sonucudur. Cilde devekuşu yağı uygulayarak cildinizin daha yumuşak ve pürüzsüz olmasını sağlayabilirsiniz.
Güneş Yanığı, Su toplama, Kuru ciltler, Sedef Hastalığı,Deri kesilmeleri, Yatak Ağrıları, Deri Yanmaları ,Kas Ağrıları,Deri Sıyrıkları .
Devekuşu yağı başağrıları, sinüs, tansiyon gibi hastalıklarda da faydalı bir şekilde kullanılmaktadır. Devekuşu yağı ayrıca rahatlatıcı özelliği de bulunmaktadır.
Ayrıca yaşlanmayı önleyici bir etkisi var devekuşu yağının.
Devekuşu Yağı Ve Faydaları,Deve Kuşu Yağı, Deve Kuşu Yağının Faydaları,Deve Kuşu Yağının Yararları, Deve Kuşu Yağı Faydaları,Deve Kuşu Yağı Yararları,Deve Kuşu Yağı Ne İşe Yarar, Devekuşu Yağı,Deve Kuşu Yağı Tarihçesi

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“DEVEKUŞU YAĞI VE FAYDALARI” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar