Dikkat Çok Önemli Uyarı !

Güncel/Aktuel 24 Ekim 2015
282

Tüm dünyada bu 25 Ekim 2015 tarihinde yani bu gece saatler 1 saat geri alınacak. Ama ülkemiz için durum aynı olmayacak. 1 kasımdaki Genel Seçimler nedeni ile Saatleri geri alma  işlemi 1 hafta ertelenecek ve 8 Kasım günü saatler 1 saat geri alınacak. Manuel işlemlerle yapılacak saat geri alınmasında sorun yok ama, akıllı telefonlar, tabletler ve PC ler için durum aynı değil maalesef.

30 Martta da aynı İşlem Yapılmıştı

30 Marta yapılan Mahalli İdareler seçimlerinde de saatler tüm dünyada 1 saat ileri alınmasına karşın, Türkiye’de saatlerin ileri alınması işlemi 1 gün sonra yapılmıştı. Fakat saat uygulamasını otomatik yapan cihazlar bu kurala uymamış ve otomatik olarak dünya saat uygulamasını gerçekleştirmişti. Bu sebepten dolayı da pek çok kişi, seçim gününde 1 sat önceden oy kullanmaya gitmişti.

Peki Saat Uygulaması Neden Erteleniyor ?

kis_saati_uygulamasi_2015

Herki saat uygulamasının seçim zamanına denk gelmesi tesadüf. Ama Saat uygulamasının ertelenmesi tesadüf değil. Seçimlerde herhangi bir karışıklığa mahal vermemek adına dünya saat uygulaması erteleniyor.

Saatler Ne Zaman İleri alınacak ?

Kış saati uygulamasına geçiş için Türkiye’de belirlenen tarih 8 Kasım Sabah saat 04:00 olarak açıklandı. Bu tarihten itibaren kış saati uygulamasına geçilecek ve Türkiye’de de saatler dünya saati ile aynı olacak. Yukarıda da belirttiğimiz gibi, kış saati uygulamasına otomatik olarak geçecek pek çok cihaz var. Microsoft bu günde özel bir uygulama hazırlayarak bir güncelleme yayınladı ve Türkiye için kış saati uygulamasını 8 Kasımda yapılacak şekilde kullanıma sundu. Güncelleme Windows 10 işletim sistemi haricinde diğer cihazlarda manuel olarak kurulmak zorunda.

 

 

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Dikkat Çok Önemli Uyarı !” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Suyun En Sağlıklı Hali

Suyun En Sağlıklı Hali

02 Mayıs 2017
108

Sponsor Bağlantılar